خسارت ۲ هزار میلیارد تومانی بلایای طبیعی در مشگین‌شهر

معرفی روستای «موئیل» مشگین‌شهر برای ثبت جهانی در یونسکو

تجلیل از ۲۴ اثر برتر در هنرواره «عباس زمان» در مشگین شهر

مرکز هوشمند ترافیک مشگین‌شهر با اختصاص ۱۵۰ میلیارد ریال راه اندازی می شود

بقعه شیخ حیدر مشگین‌شهر نماد معماری ایلخانان

چرای زودهنگام ویرانگر مراتع استان اردبیل

موزه خصوصی نگارخانه اسناد تاریخی در مشگین‌شهر افتتاح شد

نسخه الکترونیکی شماره 107 دوهفته نامه ایلقار

طرح آبرسانی مشگین شهر نیازمند هفت هزار میلیارد ریال اعتبار است

سدهای نیمه‌خالی شهرستان مشگین‌شهر؛ تنش آبی در کمین است

«پویش همدلی» همزمان با عید فطر در اردبیل اجرا می‌شود

حمایت از بخش خصوصی راهکار مؤثر بر جریان رشد تولید

کد خبر: 13893 | تاریخ انتشار: 14:40:19 - شنبه 9 آبان 1394 | 1 نظر | |

بابک زنجانی:

مبلغ ۲ میلیارد یورو برای من پول خردی بیش نیست

چهارمین جلسه دادگاه ب. ز درحالی امروز بصورت علنی برگزار شد که متهمِ ردیف اول، بخش قابل توجهی از زمان نخستین قسمت از دفاعیات خود را صرف بیان مطالبی خارج از کیفرخواست نمود و با ایراد اتهامات و نیز توهین‌های آشکار به مقامات فعلی دولتی و حتی با ذکر اتهاماتی خطاب به بازپرس و سایر اعضای دادگاه، تلاش کرد چهره‌ای موجه از خود ارائه دهد که با تذکرات مکرر رییس دادگاه مواجه شد.

اولین جلسه دفاع از اتهامات «بابک زنجانی» پایان یافت به گزارش خبرگزاری میزان، چهارمین جلسه محاکمه «ب.ز» متهم نفتی در شعبه 15 دادگاه انقلاب اسلامی به ریاست قاضی صلواتی و به صورت علنی از 9 صبح امروز آغاز شد.

در این جلسه فقط متهم ردیف اول حضور داشت و در یک مقدمه و دو فصل از خود دفاع کرد.

متهم نفتی در این جلسه در دفاع از اتهامات خود اظهار کرد: رشوه و باج نداده ام و بعضا مورد زورگیری واقع شدم.

وی ادامه داد: تاجری حرفه ای و آگاه به امور خود هستم و از عملکرد اقتصادی خود دفاع می کنم، کسی که کار هزاران میلیاردی انجام می دهد، عقل و شعور هزاران میلیاردی دارد.

وی تصریح کرد: مجموعه های خارجی من موجب افتخار کشورمان بود، مطلعان می دانند مبلغ ۲ میلیارد یورو برای من پول خردی بیش نبوده است. شرکت نفت کمتر از ۶ ماه با من همکاری کرده است و بیش از ۲ میلیارد یورو ۱۱۰۰ تومانی وارد کشور کرده ام.

ب. ز اظهار کرد: ابزار وصول پول وجود ندارد و شماره حسابی برای دریافت وجوه وجود ندارد. به ما بانک های داخلی معرفی می کنند که امکان واریز وجه در انها وجود ندارد، تلاش من امکان باز کردن حساب در بانک هایی که امکان دور زدن تحریم را داشته اند بوده است.

ادعاهای متهم در خصوص وضعیت خود در زندان و واکنش قاضی صلواتی

متهم نفتی در این جلسه ادعاهایی را مبنی بر وضعیت خود در زندان مطرح کرد که قاضی صلواتی در واکنش به این اظهارات وی گفت: در مورد زندان و امکانات رفاهی که در اختیار شما بوده است در جای خود دفاع خواهیم کرد.

وی در ادامه دفاعیات خود گفت: برای اینکه بهانه ندهم و قدرت خارجی خود را به اثبات برسانم تاکنون ۱۹۶۸ میلیون یورو ضمانتنامه از یک بانک معتبر تهیه و تا دو روز دیگر تقدیم دادگاه خواهم کرد و مسئولان برای تائید ضمانتنامه تدبیری کنند که قاضی صلواتی در واکنش به این اظهارات وی گفت: نام بانک و کشور را نگویید.

تذکرهای مکرر قاضی صلواتی به متهم نفتی

قاضی صلواتی خطاب به متهم گفت: حق ندارید به اشخاص حقیقی و حقوقی توهین کنید، علیه هر شخصی اعتراض و شکایت دارید از طریق وکلا در مرجع دادسرا اقامه کنید.

متهم نفتی در حالی مکررا از لفظ «برات» در دفاعیات خود استفاده می کرد که در متن کیفرخواست هیچ اشاره ای به «برات» نشده بود و در متن کیفرخواست به ال سی اشاره شده است.

جلسه پنجم محاکمه متهم نفتی فردا برگزار می‌شود.

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است


1 ديدگاه مطلب براي " مبلغ ۲ میلیارد یورو برای من پول خردی بیش نیست " ارسال شده است.

  1. همسایه بابک زنجانی گفت:

    یارب تورا به عزت خودت قسم روا مدار که گدا معتبر شود می بینی حالا که معتبر شده از تو بی خبر شده . این بابا یادش رفته از کجا آمده و چند سال پیش در چه فقری زندگی میکرده و الان دومیلیارد $ را پول خرد تو جیبی میداند راستی مگر جیبش چند متر است که این همه پول را در خود جای میدهد . عاملین بوجود آمدن افرادی مثل این بابا ( ب ز ) در قیامت چه جوابی میخواهند به خدا بدند ؟

ارسال نظر

نظراتی که حاوی توهین و تضییع حق بوده یا ضعیف و دارای بار حقوقی باشد، تائید نخواهند شد


آخرین اخبار