دستگاه‌های اجرایی اردبیل در تبیین موازین حجاب کوشا باشند

«پویش همدلی» همزمان با عید فطر در اردبیل اجرا می‌شود

حمایت از بخش خصوصی راهکار مؤثر بر جریان رشد تولید

۳۰ هزار پرونده با مصالحه در اردبیل مختومه شده است

تحقق ۹۰ درصدی برنامه‌های ابلاغی اداره استاندارد اردبیل

افزایش سرعت وزش باد در اردبیل/بارش برف در ارتفاعات انتظار می رود

توسعه و محرومیت‌زدایی روستاها در اولویت قرار گیرد

درخشش دختران گلف‌باز اردبیلی در المپیاد استعدادهای برتر

اجتماع بزرگ امت رسول الله(ص) در اردبیل

استان اردبیل نیاز به دو برابر تخت بیمارستانی دارد

امام جمعه اردبیل: گره‌های ذهنی جوانان در فتنه اخیر را رفع کنیم

عملکرد مدیران و کارکنان به‌صورت عملیاتی ارزیابی می‌شود

کد خبر: 14378 | تاریخ انتشار: 13:39:29 - یکشنبه 17 آبان 1394 | بدون نظر | |

معاون آموزش و پرورش استان اردبیل:

آزمون‌های نوین مشاوره‌ای برای دانش‌آموزان استان اردبیل برگزار می‌شود

مرکز مشاوره

معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش استان اردبیل گفت:‌ آزمون‌های نوین مشاوره‌ای برای تشخیص استعدادها و مشکلات روانی و رفتاری دانش‌آموزان در استان اردبیل برگزار می‌شود.

ایلقارنیوز، مصطفی کافی در جلسه کمیته برنامه‌ریزی استانی اجرای آزمون‌های نوین مشاوره‌ای در اردبیل اظهار داشت: حل و فصل مشکلات تحصیلی، روانی و رفتاری دانش‌آموزان از اهمیت بیشتری برخوردار است بنابراین همکاران مشاور در مدارس این بحث را در اولویت کاری خود قرار دهند.

وی تصریح کرد: بیشتر مشکلات روانی و تحصیلی دانش‌آموزان ریشه در مشکلات خانوادگی دارد که با بررسی‌های مشاوران می‌توان بسیاری از مشکلات را مرتفع ساخت که در این زمینه باید تلاش کنیم چرا که رفع مشکلات روانی دانش‌آموزان منجر به پیشرفت تحصیلی آنها شده و زمینه‌های شکوفایی استعدادهای آنها را فراهم می‌آورد.

کافی با بیان اینکه استعداد یابی در مدارس می‌تواند به پرورش توانایی‌های دانش آموزان کمک کرده و زمینه پیشرفت آنها را فراهم آورد، افزود: تشخیص و نیز پرورش استعدادها و توانایی‌های دانش‌آموزان می‌تواند گامی باشد برای اینکه به موفقیت‌های بزرگی دست پیدا کنیم که در این راستا اهتمام جدی در سطح استان داریم.

معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش استان اردبیل بیان کرد: اجرای دقیق آزمون‌های نوین مشاوره‌ای ما را در تشخیص استعدادها و مشکلات روانی و رفتاری دانش‌آموزان کمک خواهد کرد و تلاش و جدیت بر اجرای هر چه بهتر این آزمون‌ها برای رسیدن به اهداف مورد نظر بوده که انتظار می‌رود در این زمینه همکاران تلاش و جدیتی واقعی داشته باشند.

وی با تاکید بر اهمیت و ضرورت جرای درست این آزمون‌ها در مدارس استان اردبیل گفت: همکاران مشاور در اجرای این آزمون‌ها باید حساسیت ویژه‌ای داشته باشند به ویژه اجرای آزمون برای تمامی دانش‌آموزان پایه نهم متوسطه دوره اول این آزمون‌ها مورد تاکید بوده و باید به درستی اجرا شود.

انتهای پیام/تسنیم

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

نظراتی که حاوی توهین و تضییع حق بوده یا ضعیف و دارای بار حقوقی باشد، تائید نخواهند شد


آخرین اخبار