دستگاه‌های اجرایی اردبیل در تبیین موازین حجاب کوشا باشند

«پویش همدلی» همزمان با عید فطر در اردبیل اجرا می‌شود

حمایت از بخش خصوصی راهکار مؤثر بر جریان رشد تولید

۳۰ هزار پرونده با مصالحه در اردبیل مختومه شده است

تحقق ۹۰ درصدی برنامه‌های ابلاغی اداره استاندارد اردبیل

افزایش سرعت وزش باد در اردبیل/بارش برف در ارتفاعات انتظار می رود

توسعه و محرومیت‌زدایی روستاها در اولویت قرار گیرد

درخشش دختران گلف‌باز اردبیلی در المپیاد استعدادهای برتر

اجتماع بزرگ امت رسول الله(ص) در اردبیل

استان اردبیل نیاز به دو برابر تخت بیمارستانی دارد

امام جمعه اردبیل: گره‌های ذهنی جوانان در فتنه اخیر را رفع کنیم

عملکرد مدیران و کارکنان به‌صورت عملیاتی ارزیابی می‌شود

کد خبر: 14710 | تاریخ انتشار: 12:37:23 - یکشنبه 24 آبان 1394 | بدون نظر | |

اردبیل میزبان پرچم منسوب به مرقد مطهر امام حسین(ع) و حضرت عباس(ع) می‌شود

پرچم کربلا

پرچم‌های سرخ منسوب به سرداب بارگاه ملکوتی اباعبدالله‌الحسین(ع) و حضرت ابوالفضل(ع) روزهای 25 و 26 آبان‌ماه در مسجد معجز و اعظم اردبیل نصب و عزاداران حسینی در یوم شهادت بانوی سه ساله کربلا، حضرت رقیه(س) به عزاداری می‌پردازند.

ایلقارنیوز، سعید فصیحی، از خادمان حسینی اردبیل عصر امروز در جمع خبرنگاران در اردبیل اظهار داشت: عزاداری مردم حسینی اردبیل در ایام ماه محرم در سال‌های متمادی و انعکاس رسانه‌ای آن و اشتهار اردبیل به عنوان پایتخت تشیع و حسینیت، مسئولان آستان مقدس حضرت اباعبدالله الحسین (ع) را بر آن داشت تا پرچم سیاه به اهتزاز در آمده بر بالای گنبد امام حسین (ع) در روز تاسوعا و عاشورای امسال مهمان تجمع عظیم مردم اردبیل باشد.

وی تصریح کرد: این پرچم در روز تاسوعا و عاشورا بر بالای مسجد عالی قاپو به اهتزاز در آمده و عزاداران حسینی اردبیل در روزهای تاسوعا و عاشورا تحت پرچم ابا عبدالحسین(ع) به سینه زنی و عزاداری پرداختند.

فصیحی افزود: در ادامه حرکت حسینی مردم اردبیل و خیر و برکت معنوی حاصل از این عشق و علاقه بار دیگر لطف امام حسین (ع) شامل حال مردم اردبیل شد و به واسطه یکی از خادمان حرم اباعبدالحسین(ع) به نام عبدالرحمان محمدی زنجانی پرچم‌های متبرک به سرداب مرقد مطهر حضرت اباعبدالحسین(ع) و حضرت ابوالفضل العباس(ع) مهمان مردم اردبیل شدند.

خادم حسینی اردبیل بیان کرد: عبدالرحمن محمدی زنجانی که بیش از 40 سال است خادم حرمین شریفین کربلا است و افتخار کلیدداری حرم‌های شریفین امام حسین(ع) و ابوالفضل العباس(ع) را دارد این دو پرچم را به صورت امانی در اختیار عزاداران اردبیلی قرار داد تا در روز شهادت و شام غریبان حضرت رقیه(س) میهمان حسینیان اردبیل باشد و عزاداران اردبیلی تحت پرچم سرور و سالار و مقتدای خود بر سر و سینه بکوبند.

وی گفت: زمانی که آیت‌الله سیدحسن عاملی، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل از حضور این پرچم‌های ارزشمند باخبر شد با ابراز رضایت از این امر «این کار شما را تحسین می کنم و تبریک می گویم که با این کار شما خیر و برکت را به شهر اردبیل می آورید و خوب است تدبیری اندیشیده شود تا مردم حسینی اردبیل با انسجامی خاص و در محلی معیین حضور یافته و ضمن زیارت پرچم به عزاداری بپردازند».

فصیحی اظهار کرد: براساس تدابیر به عمل آمده قرار است پرچم‌های سرخ بارگاه ملکوتی اباعبدالله الحسین(ع) و حضرت ابوالفضل(ع) روز دوشنبه مصادف با 25 آبان ماه در مسجد معجز اردبیل نصب و عزاداران حسینی در یوم شهادت بانوی سه ساله کربلا حضرت رقیه(س) از ساعت 21 تا 24 در این مسجد به عزاداری بپردازند.

خادم اباعبدالله‌الحسین در اردبیل بیان کرد: مقرر شده است روز سه شنبه، 26 آبان ماه و مصادف با شام غریبان آن بانوی خردسال نیز این پرچم‌ها در مسجد اعظم اردبیل نصب و مراسم عزاداری نیز از ساعت 21 تا 24 با حضور اقشار مختلف مردم و تحت لوای پرچم‌های سرخ حسنی برگزار شود.

وی افزود: حجت‌الاسلام نوری در مراسم شام غریبان بانوی سه ساله کربلا در مسجد اعظم سخنرانی و مداحان برجسته اهل بیت(ع) به مداحی و سینه‌زنی خواهند پرداخت که از عموم مردم برای حضور در این مراسم‌ها دعوت می‌شود.

انتهای پیام/تسنیم

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

نظراتی که حاوی توهین و تضییع حق بوده یا ضعیف و دارای بار حقوقی باشد، تائید نخواهند شد


آخرین اخبار