دستگاه‌های اجرایی اردبیل در تبیین موازین حجاب کوشا باشند

«پویش همدلی» همزمان با عید فطر در اردبیل اجرا می‌شود

حمایت از بخش خصوصی راهکار مؤثر بر جریان رشد تولید

۳۰ هزار پرونده با مصالحه در اردبیل مختومه شده است

تحقق ۹۰ درصدی برنامه‌های ابلاغی اداره استاندارد اردبیل

افزایش سرعت وزش باد در اردبیل/بارش برف در ارتفاعات انتظار می رود

توسعه و محرومیت‌زدایی روستاها در اولویت قرار گیرد

درخشش دختران گلف‌باز اردبیلی در المپیاد استعدادهای برتر

اجتماع بزرگ امت رسول الله(ص) در اردبیل

استان اردبیل نیاز به دو برابر تخت بیمارستانی دارد

امام جمعه اردبیل: گره‌های ذهنی جوانان در فتنه اخیر را رفع کنیم

عملکرد مدیران و کارکنان به‌صورت عملیاتی ارزیابی می‌شود

کد خبر: 14689 | تاریخ انتشار: 17:08:25 - شنبه 23 آبان 1394 | بدون نظر | |

حضور بخشداران و فرمانداران در سفره کاندیداها

سید حسن عاملیایلقارنیوز: آیت‌ الله سید حسن عاملی در خطبه‌ های نماز جمعه این هفته اردبیل موضوع سلامت انتخابات و ضرورت مراقبت بیشتر از سوی مردم، خود کاندیداها و دولتمردان را یادآور شد و اظهار کرد: باید هر سه گروه همکاری کنند تا در انتخابات پیش‌رو باور مردم خراب نشده و تهدیدها کارساز نشود.

وی با اشاره به برپایی سفره‌ های گرم برخی از کاندیداها در آستانه انتخابات به بهانه‌های مختلف افزود: شرکت در این جلسات همراه با حضور در سفره‌های رنگین کاندیداها حرام است و مردم نباید شریک جرم عده‌ای شوند که به چنین حرکت‌ها و اقداماتی دست می‌زنند.

امام جمعه اردبیل با انتقاد از برخی فرمانداران و بخشدارانی که بر سر این سفره‌ها حاضر می‌شوند، گفت: این آخرین باری است که در این باره تذکر می‌ دهیم و امیدواریم دیگر چنین حرکت‌هایی تکرار نشود و بهتر است شورای نگهبان نیز در این مورد نظارت بیشتری انجام داده و اجازه ندهند عده‌ای با شعور این ملت بازی کرده و به زعم خود مردم را جاهل و نادان تلقی کنند.

عاملی وحدت را ضرورت عزت و استقلال و بقای کشور و مذهب و دین دانست و اختلافات مذهبی، سیاسی و قومی را در این خصوص سم مهلک و موجب به هم ریختن شیرازه کشور و مذهب و تسلط دشمنان غدار دانست.

وی با انتقاد از آنچه اخیرا در بعضی از برنامه‌های صدا و سیما اتفاق افتاد و با تحسین از عذرخواهی مسئولان صدا و سیما همگان را به هوشیاری در حفظ پیوند و وحدت و همدلی فراخواند.

نماینده ولی فقیه در استان همچنین از مسئولان ارشد کشور خواست از اظهارات ناشی از احساسات و عصبانیت اجتناب کنند و از طریق مطبوعات با همدیگر صحبت نکنند و اختلافات خود را در محافل خصوصی حل کنند.

عاملی در بخش دیگری از خطبه‌ها از اهالی استان خواست در برابر شایعات مربوط به انتخابات هوشیار باشند و بدون برهان و دلیل هیچ سخن و نسبتی را نپذیرند.

وی یادآور شد: بعضی از کاندیداها مخصوصا در جنوب استان خودشان را به اینجانب منسوب می‌کنند و من با تکذیب این نسبت‌ها به مردم اعلام می‌کنم هر کس چنین نسبتی را به زبان بیاورد دروغگوست و حتما از دادن رأی به چنین اشخاصی اجتناب کنید.

نماینده مردم اردبیل در مجلس خبرگان رهبری همچنین مردم را از شرکت در ضیافت‌ های انتخاباتی نهی کرد و مخصوصا از مسئولان اجرایی از بخشداران و فرمانداران خواست در چنین ضیافت‌هایی که به غیر عنوان انتخابات برگزار می‌شود اجتناب کنند.

عاملی با اشاره به محکومیت حقوق بشری ایران توسط شورای حقوق بشر سازمان ملل گفت: اینگونه محکومیت‌ها قبل از اینکه برای کشور محکوم شده نقص باشد، نقص برای صادرکنندگان است.

انتهای پیام/فارس

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

نظراتی که حاوی توهین و تضییع حق بوده یا ضعیف و دارای بار حقوقی باشد، تائید نخواهند شد


آخرین اخبار