سهم اردبیل از ۳ درصد نفت ۵۰۲ میلیارد تومان است

غرامت کشاورزان مشگین‌شهری در کوتاه‌ترین زمان پرداخت می‌شود

دیجیتال علیه مطبوعات

خسارت سیل به کشاورزان مشگین‌شهر در حال ارزیابی است

تعداد ثبت‌نام کنندگان مسکن ملی استان اردبیل به بیش از ۱۱۶ هزار نفر رسید

سارقان سیم‌های برق در مشگین‌شهر دستگیر شدند

«موئیل» مشگین‌شهر در بین ۱۳ روستای مهم گردشگری کشور قرار گرفت

۱۰ نفر از اراذل و اوباش در اردبیل دستگیر شدند

آسیب دیدگی ۱۰۰ درصد محصول برنج در مشگین‌شهر

طغیان رودخانه‌های مشگین‌شهر در پی بارش‌های اخیر

بقعه شیخ حیدر مشگین‌شهر نماد معماری ایلخانان

ساخت مسکن برای ۲۶۰۰۰ متقاضی نهضت ملی

کد خبر: 14480 | تاریخ انتشار: 15:07:52 - دوشنبه 18 آبان 1394 | بدون نظر | |

در دادگاه امروز بابک زنجانی چه گذشت؟

در دادگاه امروز بابک زنجانی چه گذشت؟ششمین جلسه رسیدگی به پرونده فساد نفتی در شعبه 15 دادگاه انقلاب و به ریاست قاضی صلواتی آغاز شد.

آیلقارنیوز، در جلسه اول تا سوم کیفرخواست 237 صفحه‌ای این پرونده قرائت شد و در جلسات چهارم و پنجم رسیدگی به این پرونده نیز 52 صفحه از دفاعیات 200 صفحه‌ای بابک زنجانی متهم ردیف اول قرائت شد که در این جلسه متهم به قرائت ادامه دفاعیات خود پرداخت.

9:20

بابک زنجانی متهم ردیف اول پرونده فساد نفتی در ابتدای جلسه گفت: در پایان بخش اول دفاعیاتم قول صدور ضمانتنامه بانکی تا روز سه شنبه هفته گذشته را داده بودم که در این مورد توضیح خواهم داد.

وی با بیان اینکه در دادگاه هیچ چیز محرمانه‌ای نداشته‌ایم، ادامه داد: در تفکیک مدارک و پوشه‌های خودم مسائل محرمانه‌ای دارم که نیاز به قرائت در دادگاه ندارند، اینها پوشه‌های غیر قابل قرائت بودند.

9:40

بابک زنجانی:بانک مرکزی می داند شماره حساب هایی که اعلام کرده است قابلیت دریافت وجه را ندارند/این حساب ها در خارج از کشور ایجاد شده و پولی که به انها واریز می شود قابل حواله کردن نیست/از وکلایم خواستم از سه کشور و از هر کدام ۵۰ یورو به حساب های اعلام شده بانک مرکزی پول واریز کنند، جواب آمد حساب ها محرمانه است و قابلیت وصول ندارد/۴ نوامبر دو پیام به هالک بانک ترکیه و کندون چین دادیم هر دو پاسخ دادند نه می توانیم ضمانتنامه دریافت کنیم و نه پولی وصول کنیم.

10:00

بابک زنجانی: دو امضا ضمانتنامه انجام شده است و دو امضا مانده است/در همه جا سود ضمانتنامه ۱.۵ یا ۲ درصد است اما ضمانتنامه ای که ما می خواهیم صادر کنیم سود ۶ درصد دارد/درصد این سود در ۲ میلیارد یورو ۱۲۰ میلیون یورو می شود که پول زیادی است.

10:10

بابک زنجانی: بانک “م” پول من را reject کند/برای این بانک یک میلیارد یورو حکم توقیف گرفته ایم اما در حساب هایشان ۲۴۰ میلیون یورو بیشتر ندارند/بیایند با هم توافق کنیم.

بابک زنجانی اسناد و مدارکی را به قاضی صلواتی ارائه کرد.

10:20

بابک زنجانی مدعی پرداخت بخشی از بدهی خود به وزارت نفت با واگذاری اموالش شد.

قاضی صلواتی: در جلسه بعدی دادگاه معاون دادستان تهران که مسئولیت ارزیابی اموال را داشته است در جلسه حضور خواهد یافت و توضیحات لازم را ارائه خواهد کرد.

کارشناس بانک مرکزی: حسابی که قابلیت وصول نداشته باشد اعلام نمیکنیم/دنبال وصول منابع مالی هستیم/اقای زنجانی اسنادی که اعلام کرده اید اعتبار ندارند.

دادگاه به مدت ۱۵ دقیقه تنفس اعلام کرد.

ساعت 11:00

وکیل بابک زنجانی:آقایانی که به عنوان کارشناس (کارشناسان بانک مرکزی) در دادگاه حضور دارند بخشی از دولت هستند که شاکی موکل من است/ قاضی صلواتی: کارشناسان حاضر از مجرب ترین کارشناسان بانک مرکزی هستند و به دعوت دادگاه اینجا حاضر شده اند.

ساعت 11:20

نماینده دادستان: اقای زنجانی صدور کارت های اعتباری که شما وارد کرده بودید نیاز به مجوز داشته است یا نه؟/ زنجانی:کارت ها وسیله اعتباری من بوده اند و با مجوز وارد شدند/ قاضی صلواتی: بر اساس مقررات، کارت های اعتباری که شما وارد کرده اید غیر قانونی بوده اند.

ساعت 11:45

نماینده دادستان خطاب به زنجانی: منشا پول های خود را معرفی و اثبات کنید/بابک زنجانی:بیایید امارات از من شکایت کنید آنجا از من میخواهند منشا را معرفی کنم/ معاون دادستان: آقای قاضی ایشان در جریان بازپرسی همیشه از پاسخ به این سوال طفره می رفتند/ قاضی صلواتی: اقای زنجانی در جلسه بعد دادگاه هر مدرکی از شیخ (شخصی که ادعا می شود ۳ اعتبار ۵ میلیارد یورویی به زنجانی داده است) و وام ۱۵ میلیاردی دارید ارائه دهید.

ساعت 11:50

قاضی صلواتی: وزارت اطلاعات هر گونه ارتباط ایمیلی و یا دسترسی مشترک با شخص متهم را تکذیب کرده است

دادگاه به پایان رسید، جلسه بعدی 8:30 فردا سه شنبه

انتهای پیام/میزان

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

نظراتی که حاوی توهین و تضییع حق بوده یا ضعیف و دارای بار حقوقی باشد، تائید نخواهند شد


آخرین اخبار