تعداد ثبت‌نام کنندگان مسکن ملی استان اردبیل به بیش از ۱۱۶ هزار نفر رسید

سارقان سیم‌های برق در مشگین‌شهر دستگیر شدند

«موئیل» مشگین‌شهر در بین ۱۳ روستای مهم گردشگری کشور قرار گرفت

۱۰ نفر از اراذل و اوباش در اردبیل دستگیر شدند

آسیب دیدگی ۱۰۰ درصد محصول برنج در مشگین‌شهر

طغیان رودخانه‌های مشگین‌شهر در پی بارش‌های اخیر

بقعه شیخ حیدر مشگین‌شهر نماد معماری ایلخانان

ساخت مسکن برای ۲۶۰۰۰ متقاضی نهضت ملی

چرای زودهنگام ویرانگر مراتع استان اردبیل

«مشگین‌شهر» بعد از «نجف‌آباد» بیشترین شهید را داشته است

موزه خصوصی نگارخانه اسناد تاریخی در مشگین‌شهر افتتاح شد

۱۰ کیلومتر از رودخانه‌های مشگین‌شهر لایروبی شد

کد خبر: 15427 | تاریخ انتشار: 12:06:17 - دوشنبه 9 آذر 1394 | بدون نظر | |

رانندگان در جاده‌های اردبیل شش میلیارد جریمه شدند

سید حجت فتاحی عصر امروز در پاسخ به سئوالات خبرنگاران در نشست مطبوعاتی با اصحاب رسانه در اردبیل اظهار کرد: با وجود اینکه اکثر جاده‌های استان اردبیل به دوربین‌های نظارت تصویری و ثبت تخلفات سرعت مجهز شده اما همچنان رانندگان رعایت مقررات و قوانین را در این حوزه نمی‌کنند به طوریکه بیش از نیمی از تخلفات ثبت شده در استان مربوط به سرعت و سبقت غیرمجاز است.

رئیس پلیس راه استان اردبیل گفت: در نیمه اول امسال رانندگان در جاده‌ها و محورهای مواصلاتی این استان بالغ بر شش میلیارد تومان جریمه شده اند.

به گزارش مهر، سرهنگ سیدحجت فتاحی افزود: این میزبان جریمه با اعمال قانون و صدور ۱۹۹ هزار و ۲۱ برگ جریمه برای رانندگان متخلف ثبت شده است.

وی با تشریح جرایم رانندگی در جاده های اردبیل و فراوانی تخلفات صورت گرفته از سوی رانندگان متخلف تاکید کرد که بیشترین جرایم مربوط به سرعت غیرمجاز بوده است.

رئیس پلیس راه استان با اشاره به ثبت ۷۹ هزار و ۴۸۸ تخلف در زمینه سرعت غیرمجاز در این مدت بیان داشت: ۲۰ هزار و هفت تخلف نیز به دلیل تجاوز به چپ بوده که از سوی پلیس متخلفان اعمال قانون شده اند.

وی با بیان اینکه در شش ماهه اول سال جاری ۱۸ هزار و ۳۴۸ تخلف نیز برای سبقت غیرمجاز ثبت شده است، تصریح کرد: در طی این مدت دو هزار و ۴۵ دستگاه وسیله نقیله مختلف هم از سوی پلیس توقیف شده که از این تعداد ۶۰۴ مورد موتورسیکلت است.

فتاحی در عین حال از کاهش تصادفات منجر به فوت در جاده های این استان خبر داد و ادامه داد: در مقایسه با شش ماهه اول سال گذشته امسال ۲۱ درصد در بحث تصادفات فوتی با کاهش روبرو بوده ایم که از این حیث اردبیل رتبه دوم کشور بوده است.

وی با اشاره به فوت ۹۲ نفر در جاده های استان طی شش ماه اول امسال یادآور شد: در مدت مشابه سال قبل ۱۱۶ نفر فوتی داشتیم که مقایسه این دو آمار نشان دهنده کاهش ۲۴ نفری در تعداد تصادفات منجر به فوت است.

رئیس پلیس راه استان با بیان اینکه تعداد فوتی های امسال با وقوع ۷۴ فقره تصادف ثبت شده است، عنوان کرد: در شش ماه اول سال قبل ۱۰۰ فقره تصادف فوتی اتفاق افتاده بود که این آمار نیز ۲۶ درصد کاهش وقوع و تعداد تصادفات را در استان نشان می دهد.

رئیس پلیس راه استان اردبیل گفت: همچنان سبقت و سرعت غیرمجاز در خط تقدم بیشترین ثبت تخلفات از سوی رانندگان قرار دارد به طوریکه بسیاری از رانندگان بی‌محابا در انجام چنین تخلفاتی ورود پیدا می‌کنند.

انتهای پیام/

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

نظراتی که حاوی توهین و تضییع حق بوده یا ضعیف و دارای بار حقوقی باشد، تائید نخواهند شد


آخرین اخبار