مرکز هوشمند ترافیک مشگین‌شهر با اختصاص ۱۵۰ میلیارد ریال راه اندازی می شود

بقعه شیخ حیدر مشگین‌شهر نماد معماری ایلخانان

چرای زودهنگام ویرانگر مراتع استان اردبیل

موزه خصوصی نگارخانه اسناد تاریخی در مشگین‌شهر افتتاح شد

دستگاه‌های اجرایی اردبیل در تبیین موازین حجاب کوشا باشند

نسخه الکترونیکی شماره 107 دوهفته نامه ایلقار

طرح آبرسانی مشگین شهر نیازمند هفت هزار میلیارد ریال اعتبار است

سدهای نیمه‌خالی شهرستان مشگین‌شهر؛ تنش آبی در کمین است

«پویش همدلی» همزمان با عید فطر در اردبیل اجرا می‌شود

حمایت از بخش خصوصی راهکار مؤثر بر جریان رشد تولید

ثبت ششمین ژئوسایت طبیعی

سرمای بهاره بیش از ۴۰ هزار میلیارد ریال به باغات مشگین شهر خسارت وارد کرد

کد خبر: 15397 | تاریخ انتشار: 18:56:29 - یکشنبه 8 آذر 1394 | بدون نظر | |

مدیر آموزش و پرورش شهرستان مشگین‌شهر:

مانور پدافند غیرعامل در مدارس مشگین‌شهر برگزار شد

مانور پدافند غیرعامل

مدیر آموزش و پرورش شهرستان مشگین‌شهر گفت: مانور پدافند غیرعامل با مشارکت دستگاه‌های اجرایی شهرستان در راستای توانمندسازی دانش‌آموزان برای آمادگی در بحران‌های مختلف در مدارس مشگین‌شهر برگزار شد.

ایلقارنیوز، رسول حسین‌نژاد در برگزاری مانور زلزله در مدرسه استعدادهای درخشان شهید بهشتی در مشگین‌شهر اظهار داشت: هفدهمین مانور زلزله و ایمنی همزمان با مدارس سراسر کشور در 180 مدرسه شهرستان مشگین‌شهر با حضور مسئولان و دانش‌آموزان مدارس برگزار می‌شود که تاثیر بسزایی در نهادینه شدن راهکارهای مقابله با بحران در دانش آموزان دارد.

وی با بیان اهداف مانور زلزله و ایمنی در مدارس افزود: این مانور در راستای توانمندی و آمادگی دانش‌آموزان در مقابله با بحران‌های احتمالی طبیعی و غیرطبیعی در سراسر شهرستان مشگین‌شهر برگزار می‌شود که استقبال دانش آموزان در برگزاری این مانورها بسیار قابل توجه است.

مدیر آموزش و پرورش مشگین‌شهر با توجه به اهمیت مانور زلزله در مواجهه اصولی دانش‌آموزان با بلایای طبیعی تصریح کرد: نحوه عملکرد صحیح در هنگام وقوع زلزله به دانش‌آموزان تمامی مدارس آموزش داده شده و برگزاری این مانور فرصتی برای نشان دادن آمادگی دانش‌آموزان و کادر کمک رسانی هلال احمر و نیروهای بسیج دانش‌آموزی است.

حسین‌نژاد بیان کرد: مانور زلزله در سراسر مدارس شهرستان مشگین‌شهر، با همکاری دستگاه‌های اجرایی شهرستان نظیر جمعیت هلال‌احمر، شهرداری، نیروی انتظامی، ناحیه سپاه مشگین‌شهر، شبکه بهداشت و درمان، آتش نشانی، فوریت‌های پزشکی، اداره‌های برق و گاز، بسیج دانش آموزی، مسئولان و دبیران مدرسه برگزار می‌شود.

وی اظهار کرد: علاوه بر برگزاری مانور زلزله در مدارس، مانور پدافند غیرعامل با مشارکت دستگاه‌های اجرایی شهرستان در راستای توانمندسازی دانش‌آموزان برای آمادگی در بحران‌های مختلف در مدارس شهرستان برگزار شد که دانش‌آموزان در مانور پدافند غیرعامل به صورت عملی با راه‌های چگونگی مقابله با خطرات آشنا شده و توانمندی‌های خود را به معرض نمایش گذاشتند.

مدیر آموزش و پرورش مشگین‌شهر تاثیر مانورهای زلزله و پدافند غیرعامل را مهم توصیف کرد و گفت: در برگزاری این مانورها دانش‌آموزان با نحوه مقابله با حوادث و اطفای حریق، امداد و کمک‌های اولیه، حمل مصدومان احتمالی و انتقال آنان به مراکز درمانی به طور عملی آشنا می‌شوند.

انتهای پیام/تسنیم

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

نظراتی که حاوی توهین و تضییع حق بوده یا ضعیف و دارای بار حقوقی باشد، تائید نخواهند شد


آخرین اخبار