دستگاه‌های اجرایی اردبیل در تبیین موازین حجاب کوشا باشند

«پویش همدلی» همزمان با عید فطر در اردبیل اجرا می‌شود

حمایت از بخش خصوصی راهکار مؤثر بر جریان رشد تولید

۳۰ هزار پرونده با مصالحه در اردبیل مختومه شده است

تحقق ۹۰ درصدی برنامه‌های ابلاغی اداره استاندارد اردبیل

افزایش سرعت وزش باد در اردبیل/بارش برف در ارتفاعات انتظار می رود

توسعه و محرومیت‌زدایی روستاها در اولویت قرار گیرد

درخشش دختران گلف‌باز اردبیلی در المپیاد استعدادهای برتر

اجتماع بزرگ امت رسول الله(ص) در اردبیل

استان اردبیل نیاز به دو برابر تخت بیمارستانی دارد

امام جمعه اردبیل: گره‌های ذهنی جوانان در فتنه اخیر را رفع کنیم

عملکرد مدیران و کارکنان به‌صورت عملیاتی ارزیابی می‌شود

کد خبر: 15013 | تاریخ انتشار: 12:34:01 - شنبه 30 آبان 1394 | بدون نظر | |

مدیرخانه مطبوعات استان اردبیل:

موزه رسانه‌ها در اردبیل راه‌اندازی شود

مدیرخانه مطبوعات استان اردبیل گفت: در راستای ماندگاری فعالیت‌ها و اقدامات مطبوعات و رسانه‌های استان ضروری است تا موزه رسانه‌ها در استان اردبیل راه‌اندازی شود.

ایلقارنیوز، هادی صباغی صبح امروز در نشست هیئت مدیره خانه مطبوعات استان با شهردار اردبیل اظهار داشت: شمشین دوره خانه مطبوعات استان در دومین سال دوره مسئولیت خود در نظر دارد در طرحی ماندگار، موزه – کتابخانه مطبوعات استان را در محل خانه مطبوعات استان راه‌اندازی کند، اما این حرکت نیازمند حمایت‌های دلسوزانه مسئولان است.

وی تصریح کرد: متاسفانه بحث آرشیوسازی و سابقه سازی از محصولات مطبوعاتی استان مورد غفلت قرار گرفته و اردبیل با این قدمت از کار مطبوعاتی، آرشیو مناسبی از فعالیت‌های سال‌های گذشته در این حوزه ندارد و ما قصد داریم با جذب کمک از ارگان‌ها و دستگاه‌های اجرایی و فرهنگی استان، این طرح را در محل خانه مطبوعات استان عملیاتی کنیم.

صباغی با تشریح تلاش و همت صادقانه همگی همکاران مطبوعاتی در بازتاب اخبار، مسائل، موفقیت‌ها و مشکلات استان گفت: همکاران ما در رسانه‌ها برای کار خود از جان مایه می‌گذارند و بدون چشمداشت مالی آنچنانی، تلاش خود را صرف انجام رسالت خود می‌کنند و به طور قطع این حق آنها است که این حرکات و عملکردها، در حافظه تاریخی استان باقی بماند و برهمین اساس نیاز به ایجاد موزه مطبوعات و رسانه‌ها، امری اجتناب ناپذیر است.

مدیرخانه مطبوعات استان اردبیل با اشاره به وضعیت نه چندان مناسب عرضه نشریات در دکه‌های مطبوعاتی سطح استان بیان کرد: متاسفانه فقدان نظارت مناسب در این حوزه، سبب شده تا تعدادی از افراد از دکه‌های مطبوعاتی به عنوان سوپر مارکت و محل عرضه انواع خوراکی‌ها استفاده کرده و در برابر اعتراض اصحاب رسانه و مطبوعات هم موضع نامناسب بگیرند.

وی افزود: البته تعدادی از این افراد به ویژه در مرکز شهر، با رعایت مفاد قراردادهای خود با ارشاد و شهرداری، در حد مقدورات، نشریات استانی و کشوری را ارائه می‌کنند، ولی متاسفانه در دکه‌های دور از هسته مرکزی شهر و شهرک‌ها، دقیقا کاربری این دکه‌ها عوض شده است و خانه مطبوعات استان آماده است در بحث نظارت، به شهرداری و اداره کل فرهنگ و ارشاد استان کمک کند.

صباغی با پیشنهاد طرح ایجاد اتحادیه دکه‌داران استان اردبیل اظهار کرد: خانه مطبوعات استان در کنار فعالان این عرصه، کمک و همراهی می‌کند تا این صنف زحمتکش و محروم، بتوانند به حقوق قانونی خود دست یابند.

نایب رئیس هیئت مدیره خانه مطبوعات استان نیز با اشاره به برخی بی توجهی‌ها در عرضه آگهی‌های شهرداری به نشریات سراسری و نیز ناعدالتی در تعرفه‌های آگهی‌ها، خواستار توجه روابط عمومی و امور مالی شهرداری به این مورد شد.

بهنام دانشی افزود: دادن آگهی به تعداد محدودی از نشریات سراسری، سبب شده تا عدالت در این حوزه رعایت نشود، ضمن اینکه حتی در تعرفه‌های نشریات محلی هم معیار مشخصی برای قیمت‌زنی وجود ندارد و قطعا باید این موضوع به‌صورت مناسب و عادلانه ساماندهی شود.

حسین صدقی، رئیس کمیته ساماندهی نیروی انسانی خانه مطبوعات استان نیز با قدردانی از مساعدت شهردار اردبیل در تامین مالی سایت خانه مطبوعات استان، ایجاد این سایت و ساماندهی اعضا از طریق این سایت را یک اقدام ماندگار در تاریخ مطبوعات و رسانه‌های استان دانست و اظهار امیدواری کرد تا پایان امسال، این ساماندهی از طریق سایت، نهایی و اجرایی شود.

انتهای پیام/تسنیم

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

نظراتی که حاوی توهین و تضییع حق بوده یا ضعیف و دارای بار حقوقی باشد، تائید نخواهند شد


آخرین اخبار