بقعه شیخ حیدر مشگین‌شهر نماد معماری ایلخانان

چرای زودهنگام ویرانگر مراتع استان اردبیل

موزه خصوصی نگارخانه اسناد تاریخی در مشگین‌شهر افتتاح شد

دستگاه‌های اجرایی اردبیل در تبیین موازین حجاب کوشا باشند

نسخه الکترونیکی شماره 107 دوهفته نامه ایلقار

طرح آبرسانی مشگین شهر نیازمند هفت هزار میلیارد ریال اعتبار است

سدهای نیمه‌خالی شهرستان مشگین‌شهر؛ تنش آبی در کمین است

«پویش همدلی» همزمان با عید فطر در اردبیل اجرا می‌شود

حمایت از بخش خصوصی راهکار مؤثر بر جریان رشد تولید

ثبت ششمین ژئوسایت طبیعی

سرمای بهاره بیش از ۴۰ هزار میلیارد ریال به باغات مشگین شهر خسارت وارد کرد

باغداران مراقب سرمازدگی بهاره باشند

کد خبر: 14442 | تاریخ انتشار: 10:13:17 - دوشنبه 18 آبان 1394 | بدون نظر | |

هشدارهواشناسی اردبیل درباره بارش های سیل آسا

 

ایلقارنیوز، در این اخطاریه آمده است: سامانه بارشی از روز دوشنبه از غرب کشورمان وارد می شود که استان اردبیل نیز در دامنه اثرهای آن قرار خواهد گرفت.
در اخطاریه هواشناسی اردبیل افزوده شده است: این سامانه سبب بارش های قابل توجه در بیشتر نقاط این استان به ویژه در قسمت جنوبی آن خواهد شد و به همین سبب احتمال وقوع سیلاب و سرریز شدن رودخانه ها در برخی نقاط وجود دارد.
کارشناسان هواشناسی اردبیل با اشاره به اینکه این سامانه دارای ماهیت سرمای زیادی نیست اعلام کرده اند به دلیل کاهش سه تا شش درجه ای درجه حرارت نسبت به روز قبل بارش ها در بلندی های این استان به شکل برف خواهند بود.
یک ناوه کم فشار که از اواخر هفته گذشته روی دریاهای مدیترانه و سرخ شکل گرفته بود در حرکت شرق سوی خود و هنگام نفوذ به کشورمان از جانب غرب و شمال غرب به دو شاخه جداگانه تقسیم شده و شاخه شمالی آن از جمعه گذشته استان اردبیل را به شکل افزایش تراکم ابر و مه در آسمان ، بارش های خفیف برف و باران به ویژه در نواحی منتهی به استان گیلان ، وزش باد و کاهش محسوس دمای هوا زیر تاثیرهای خود قرار داده است.
بررسی الگوی شکل گرفته روی کشورمان نشان می دهد که ضمن عمیق تر شدن این شاخه و در پی نفوذ شاخه اصلی آن از ظهر فردا (دوشنبه) جریان های ناپایدار حاکم بر منطقه به شکل نصف النهاری در خواهند آمد و اوج بارش های ناشی از آن در استان های کردستان و بخش هایی از استان های اردبیل و آذربایجان های غربی و شرقی خواهد بود.
با توجه به اینکه این ناوه دارای هسته سرد هست و از سویی زبانه هایی از جریان پرفشار سرد سطح زمین از اواسط هفته جاری به سوی نوار شمالی کشورمان روانه خواهد شد انتظار می رود ریزش اولین برف سنگین پاییز امسال بیشتر شهرستان های سردسیر و بلندی های منطقه شمال غرب را سفیدپوش کند.
به همین خاطر رعایت نکات ایمنی مانند همراه داشتن تجهیزات زمستانی و زنجیر چرخ برای ساکنان این نقاط و مسافران توصیه می شود.
این بارش ها تا ظهر چهارشنبه پیش رو در اردبیل و نقاطی از این استان ادامه خواهد داشت و شدت آن در عصر سه شنبه خواهد بود.
همچنین با توجه به گذر امواج ناپایدار در تراز میانی جو از امروز تا ظهر فردا وقوع بارش های خفیف همراه با هوای سرد و مه آلود در اردبیل و سایر نقاط این استان انتظار می رود.
نفوذ پی در پی امواج ناپایدار جوی به استان اردبیل از ابتدای پاییز امسال تاکنون از در پیش بودن سال آبی مطلوب در این استان خبر می دهد.

انتهای پیام /ایرنا

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

نظراتی که حاوی توهین و تضییع حق بوده یا ضعیف و دارای بار حقوقی باشد، تائید نخواهند شد


آخرین اخبار