دستگاه‌های اجرایی اردبیل در تبیین موازین حجاب کوشا باشند

«پویش همدلی» همزمان با عید فطر در اردبیل اجرا می‌شود

حمایت از بخش خصوصی راهکار مؤثر بر جریان رشد تولید

۳۰ هزار پرونده با مصالحه در اردبیل مختومه شده است

تحقق ۹۰ درصدی برنامه‌های ابلاغی اداره استاندارد اردبیل

افزایش سرعت وزش باد در اردبیل/بارش برف در ارتفاعات انتظار می رود

توسعه و محرومیت‌زدایی روستاها در اولویت قرار گیرد

درخشش دختران گلف‌باز اردبیلی در المپیاد استعدادهای برتر

اجتماع بزرگ امت رسول الله(ص) در اردبیل

استان اردبیل نیاز به دو برابر تخت بیمارستانی دارد

امام جمعه اردبیل: گره‌های ذهنی جوانان در فتنه اخیر را رفع کنیم

عملکرد مدیران و کارکنان به‌صورت عملیاتی ارزیابی می‌شود

کد خبر: 15372 | تاریخ انتشار: 14:23:48 - یکشنبه 8 آذر 1394 | بدون نظر | |

۱۵۰ کادر پزشکی اردبیل همراه زائران اربعین

فرهاد پورفرضی اظهار کرد: با هدف ارائه خدمات به زائران اعزامی به کربلای معلی برای حضور در تجمع بزرگ اربعین حسینی وزارت بهداشت و درمان از تمام ظرفیت‌های پزشکی و درمانی خود در داخل کشور و همچنین کشور عراق استفاده می‌کند تا زمینه ارائه خدمات مطلوب‌تر و کیفی‌تر برای هموطنان فراهم آید.

وی افزود: در همین راستا جزوات آموزشی تهیه شده و در بین کاروان‌های اعزامی به عتبات عالیات به صورت گروهی توزیع شده و در کنار آن زمینه خوبی فراهم آمده است تا با نظارت‌ها و برگزاری کلاس‌های حضوری بتوان بخش عمده‌ای از مشکلات و نارسایی‌ها را در این بخش برطرف کرد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل با بیان اینکه وزارت بهداشت علاوه و بر توزیع جزوات آموزشی، آگاهی و اطلاع‌رسانی هموطنان در رعایت موازین بهداشتی دهها نرم‌افزار دی‌وی‌دی را تهیه کرده و برای ارائه برنامه‌های آموزشی بین اکیپ‌های اعزامی توزیع کرده است، گفت: اکیپ خدمات بهداشتی درمانی و پزشکی استان نیز با استقرار در مرز مهران سعی می‌کنند تا ارائه خدمات به هموطنان و زائرانی که عازم عتبات عالیات هستند به خوبی انجام شده و آنها با راهکارهای مقابله با شیوع و بروز بیماری‌ها آشنا شوند.

پورفرضی تصریح کرد: چهار دستگاه آمبولانس شامل اتوبوس آمبولانس، دو دستگاه آمبولانس همراه با کادر مجرب و یک دستگاه آمبولانس موتوری به مناطق مرزی اعزام شده تا با همکاری ۱۰۰ نفر از همکاران پزشک، پرستار و دیگر کادر بهداشتی ارائه خدمات به هموطنان انجام شود.

این مسئول یادآور شد: علاوه بر استقرار اکیپ‌های خدمات‌رسان در داخل کشور و مسیرهای اعزامی کاروان‌ها در خود کشور عراق نیز در مسیرهای تعیین شده به صورت داوطلبانه اکیپ‌های پزشکی ما مستقر شده و ارائه خدمات بهداشتی و درمانی را در دستور کار قرار می‌دهند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل ادامه داد: از این گروه‌ها بیش از ۱۵۰ نفر پزشک و سایر گروه‌های پزشکی و پیراپزشکی با تجهیزات کامل درمانی حاضر شده و به زائران ارائه خدمات می‌کنند.

پورفرضی بیان کرد: با توجه به استقرار موکب استان در مسیر دیوانیه عمده تجهیزات و امکانات بهداشتی و درمانی نیز در این مسیر تعیین شده و در سایر مسیرها نیز استان‌های مختلف در قالب اکیپ‌های بهداشتی و درمانی به هموطنان ارائه خدمات می‌کنند.

وی به زائران توصیه کرد؛ موازین بهداشتی را به دقت رعایت کرده و در مسیر حرکتی خود از آب آشامیدنی بسته‌بندی و غذاهایی که در مکان‌های مناسب تهیه می‌شود استفاده کنند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل شست‌‌وشوی مرتب دست‌ها و رعایت موازین بهداشتی را در جلوگیری از انتقال بیماری‌ها بسیار مهم و حیاتی توصیف کرد گفت: امیدواریم زائران  با رعایت موازین بهداشتی بتوانند سلامتی خود را تضمین کنند.

انتهای پیام/فارس

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

نظراتی که حاوی توهین و تضییع حق بوده یا ضعیف و دارای بار حقوقی باشد، تائید نخواهند شد


آخرین اخبار