مرکز هوشمند ترافیک مشگین‌شهر با اختصاص ۱۵۰ میلیارد ریال راه اندازی می شود

بقعه شیخ حیدر مشگین‌شهر نماد معماری ایلخانان

چرای زودهنگام ویرانگر مراتع استان اردبیل

موزه خصوصی نگارخانه اسناد تاریخی در مشگین‌شهر افتتاح شد

دستگاه‌های اجرایی اردبیل در تبیین موازین حجاب کوشا باشند

نسخه الکترونیکی شماره 107 دوهفته نامه ایلقار

طرح آبرسانی مشگین شهر نیازمند هفت هزار میلیارد ریال اعتبار است

سدهای نیمه‌خالی شهرستان مشگین‌شهر؛ تنش آبی در کمین است

«پویش همدلی» همزمان با عید فطر در اردبیل اجرا می‌شود

حمایت از بخش خصوصی راهکار مؤثر بر جریان رشد تولید

ثبت ششمین ژئوسایت طبیعی

سرمای بهاره بیش از ۴۰ هزار میلیارد ریال به باغات مشگین شهر خسارت وارد کرد

کد خبر: 15857 | تاریخ انتشار: 19:17:20 - یکشنبه 22 آذر 1394 | بدون نظر | |

به ابتکار انجمن مهر امید و برای اولین بار در استان اردبیل:

اولین کاروان نذر کتاب مقابل دانشگاه میراث فرهنگی اردبیل ایستاد

ایلقار نیوز: به ابتکار انجمن مهر امید و برای اولین بار در استان اردبیل کاروان نذر کتاب در این استان راه اندازی شد و اولین کاروان به دانشگاه علمی و کاربردی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل رفت.

photo_2015-12-13_16-46-00-300x169

مدیر اجرایی کاروان نذر کتاب صبح امروز در حاشیه این مراسم گفت: به دنبال اجرای موفق آمیز آئین نذر کتاب، کمیته فرهنگی انجمن مهر امید تصمیم گرفت برای تداوم بخشی به این کار فرهنگی با ابتکار کاروان نذر کتاب در مسیر توسعه فرهنگی استان گام بردارد.

محمدرضا محمودنژاد با بیان اینکه کاروان نذر کتاب برای غنی سازی کتابخانه های مناطق محروم یا کتابخانه های کم برخوردار در استان اردبیل راه اندازی شده است، افزود: در ابتدا در نظر داشتیم که این کاروان به روستاها برود اما وقتی رغبت این مرکز آموزش عالی را دیدیم، ترجیح دادیم کار را از یک مرکز با رغبت بالا آغاز کنیم.

وی با بیان اینکه انجمن مهر امید به قدر وسع خود این کاروان را ادامه خواهد داد، اضافه کرد: با اعلام خبر راه اندازی کاروان نذر کتاب، افراد متعدد به طرق مختلف با انجمن مهر امید تماس گرفته و خواستار حرکت این کاروان به شهرها و روستاهای محروم شده اند.

به گفته محمودنژاد، در کاروان های نذر کتاب، کتاب هایی در رده سنی جامعه هدف به صورت نذری و رایگان به کتابخانه هایی اعطا خواهد شد.

کاروان نذر کتاب فرهنگ و آگاهی به جامعه هدیه می دهد

رئیس دانشگاه علمی کاربردی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل هم با بیان اینکه برگزاری آئین نذر کتاب ابتکار قابل تقدیری بود، تصریح کرد: آئین نذر کتاب حرکت قابل ارزشی بود و نمی توان روی آن قیمت گذاشت.

مهدی جهاندیده با بیان اینکه آوازه نذر کتاب به شهرهای مختلف رسیده است، ادامه داد: این حرکت فرهنگی باید تداوم داشته باشد و می توان نذر کتاب را به جای نذر اقلام غذایی فرهنگسازی کرد.

به گفته این مسئول، توزیع ۳ هزار کتاب نذری با شعار «با نذر کتاب یک شمع در حرم آگاهی بیفروزیم» کار بزرگی است که اجرای آن کار هر نهادی نیست.

وی راه اندازی کاروان نذر کتاب از طرف انجمن مهر امید را از دیگر ابتکارات این انجمن برشمرد و افزود: نهادهای مدنی با کمترین هزینه و با خلاقیت و ابتکار می توانند در راستای توسعه فرهنگی گام بردارند که برگزاری آیین نذر کتاب و راه اندازی کاروان نذر کتاب از جمله این برنامه های مبتکرانه هست.

این مسئول با بیان اینکه انجمن مهر امید با راه اندازی آیین نذر کتاب و کاروان نذر کتاب، فرهنگ و آگاهی به جامعه هدیه می دهد، گفت: مطالعات عمیق سبب می شود راهبردهای توسعه فرهنگی و حتی علمی بیشتر تبیین شود.

جهاندیده گفت: کتابخانه این مرکز آموزش عالی کم برخوردار نیست اما تنوع کتاب سبب می شود که دانشجویان به مطالعه جنبی غیر درسی هم روی می آورند.

رئیس دانشگاه علمی کاربردی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل ابراز امیدواریم کرد: انجمن مهر امید باز هم با ابتکار اعضای جوانش، طرح های مبتکرانه و خلاقیت در استان راه اندازی کند چرا که جای چنین طرح هایی در استان خالی است.

photo_2015-12-13_16-46-23-768x432

استقبال ۱۰ هزار نفری از آیین نذر کتاب

دبیر انجمن مهر امید هم با بیان اینکه استقبال بی نظیر مردم اردبیل در طول ۳ روز آیین نذر کتاب متحیر کننده بود، گفت: در طول ۳ روز حدود ۱۰ هزار نفر از غرفه آئین نذر کتاب بازدید کردند که به آنها حدود ۳ هزار جلد کتاب نذری اعطا شد و مردم نیز ۶۰۰ جلد کتاب نذری به این غرفه اهدا کردند.

توحید مهدوی با بیان اینکه استقبال مردم از آئین نذر کتاب سبب راه اندازی کاروان نذر کتاب شد، ادامه داد: انجمن مهر امید این برنامه ها را در راستای برنامه های متعدد فرهنگی خود اجرا می کند.

وی افزود: این انجمن چندین برنامه فرهنگی دیگری در دست دارد که هر کدام از آنها به نوعی خود یک فرهنگ سازی می تواند باشد.

مهدوی تصریح کرد: نهادهای مدنی و در نتیجه فعالان مدنی می توانند با دقت و شتاب بیشتری در حوزه های مختلف کارساز باشند مشروط بر اینکه برای فعالیت این نهادها میدان داده شود.

این فعال مدنی و روزنامه نگار اردبیلی ادامه داد: کاروان نذر کتاب از دانشگاه علمی کاربردی میراث فرهنگی آغاز شد و انشالله این کاروان به مناطق مختلف استان سفر کرده و به کتابخانه های مدارس و مساجد، کتاب های نذری اعطا خواهد کرد.

مهدوی اضافه کرد: اولین کاروان نذر کتاب به همت و ابتکار انجمن مهر امید و با مشارکت سازمان تبلیغات اسلامی، ورزش و جوانان و امور اجتماعی استانداری اردبیل راه اندازی شد.

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

نظراتی که حاوی توهین و تضییع حق بوده یا ضعیف و دارای بار حقوقی باشد، تائید نخواهند شد


آخرین اخبار