دستگاه‌های اجرایی اردبیل در تبیین موازین حجاب کوشا باشند

«پویش همدلی» همزمان با عید فطر در اردبیل اجرا می‌شود

حمایت از بخش خصوصی راهکار مؤثر بر جریان رشد تولید

۳۰ هزار پرونده با مصالحه در اردبیل مختومه شده است

تحقق ۹۰ درصدی برنامه‌های ابلاغی اداره استاندارد اردبیل

افزایش سرعت وزش باد در اردبیل/بارش برف در ارتفاعات انتظار می رود

توسعه و محرومیت‌زدایی روستاها در اولویت قرار گیرد

درخشش دختران گلف‌باز اردبیلی در المپیاد استعدادهای برتر

اجتماع بزرگ امت رسول الله(ص) در اردبیل

استان اردبیل نیاز به دو برابر تخت بیمارستانی دارد

امام جمعه اردبیل: گره‌های ذهنی جوانان در فتنه اخیر را رفع کنیم

عملکرد مدیران و کارکنان به‌صورت عملیاتی ارزیابی می‌شود

کد خبر: 16155 | تاریخ انتشار: 14:32:15 - چهارشنبه 2 دی 1394 | بدون نظر | |

رئیس مرکزملی اقلیم کشور:

زیرساخت‌های شهری برای مقابله با آثار پدیده النینو ایمن سازی شوند

رئیس مرکز ملی اقیلم کشور گفت:پدیده النینو یک پدیده اقیانوسی و آبی است که افزایش آب و سیل را به دنبال دارد و نیاز است در این راستا زیرساخت‌های شهری در زمینه مقابله با آثار زیان‌بار این پدیه ایمن‌سازی شود.

ایلقارنیوز، مجید حبیبی نوخندان در همایش یررسی پدیده النینو در اردبیل اظهار داشت: بر اساس پیش بینی‌های انجام شده یخبندان در کشور کاهش می‌یابد اما نیاز است در راستای وقوع یخبندان، برای پیشگیری از یخبندان در کشور برنامه‌های اساسی انجام شود.

وی با اشاره به اینکه کشت محصولات مقاوم به سرما از جمله زعفران باید در کشور افزایش یابد، بیان کرد: نیاز است کشت محصولات کشاورزی متناسب با وضعیت آب و هوای کشور باشد تا شاهد کاهش خسارات ناشی از سرما‌زدگی محصولات کشاورزی و افزایش بهره‌وری باشیم.

رئیس مرکز ملی اقلیم کشور با بیان اینکه بر اساس پیش بینی‌ها، یخبندان در کشور کاهش می‌یابد، گفت: پدیده النینو یک پدیده اقیانوسی و آبی است که افزایش آب و سیل را به دنبال دارد و نیاز است در این راستا زیرساخت‌های شهری در زمینه مقابله با آثار زیان‌بار این پدیه ایمن‌سازی شود.

حبیبی نوخندان تصریح کرد: پدیده‌های مختلف جوی به دلیل تغییر اقلیم در جهان اتفاق می‌افتد و پدیده النینو نیز یکی از پدیده‌های طبیعی است که در مدت زمان مشخص اتفاق می‌افتد و سبب تغییرات آب و هوایی محسوس می‌شود.

وی با اشاره به اینکه بزرگترین چالش در کشور خشکی دریاچه ارومیه است، افزود: خشک شدن تدریجی این دریاچه علاوه بر عوامل طبیعی به دلیل کاهش نزولات جوی اتفاق افتاده است و این موضوع بزرگترین چالش در کشور به شمار می‌رود و باید در این زمینه علل و عوال مختلف بررسی شود.

رئیس مرکز اقلیم کشور گفت: مردم نباید زیاد نگران پدیده النینوباشند چراکه این پدیدیه نیز همانند پدیده‌های دیگر طبیعی بوده و می‌توانیم با آمادگی لازم در هنگام وقوع بلایای طبیعی از جمله النینو از اثرات آن ایمن باشیم.

انتهای پیام/تسنیم

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

نظراتی که حاوی توهین و تضییع حق بوده یا ضعیف و دارای بار حقوقی باشد، تائید نخواهند شد


آخرین اخبار