دستگاه‌های اجرایی اردبیل در تبیین موازین حجاب کوشا باشند

«پویش همدلی» همزمان با عید فطر در اردبیل اجرا می‌شود

حمایت از بخش خصوصی راهکار مؤثر بر جریان رشد تولید

۳۰ هزار پرونده با مصالحه در اردبیل مختومه شده است

تحقق ۹۰ درصدی برنامه‌های ابلاغی اداره استاندارد اردبیل

افزایش سرعت وزش باد در اردبیل/بارش برف در ارتفاعات انتظار می رود

توسعه و محرومیت‌زدایی روستاها در اولویت قرار گیرد

درخشش دختران گلف‌باز اردبیلی در المپیاد استعدادهای برتر

اجتماع بزرگ امت رسول الله(ص) در اردبیل

استان اردبیل نیاز به دو برابر تخت بیمارستانی دارد

امام جمعه اردبیل: گره‌های ذهنی جوانان در فتنه اخیر را رفع کنیم

عملکرد مدیران و کارکنان به‌صورت عملیاتی ارزیابی می‌شود

کد خبر: 15513 | تاریخ انتشار: 15:36:00 - پنج‌شنبه 12 آذر 1394 | بدون نظر | |

استاندار اردبیل:

صادرات کالا و خدمات باعث توسعه اقتصادی اردبیل می‌شود

استاندار اردبیل گفت: برای این که بتوانیم مقدمات توسعه استان اردبیل را فراهم کنیم، باید به بحث صادرات کالا و خدمات توجه ویژه‌ای داشته باشیم.

ایلقارنیوز، مجید خدابخش در جلسه کارگروه تخصصی بانوان استان اردبیل اظهار داشت: اقتصاد مقاومتی یک موضوع بسیار حائز اهمیت است که حدود 2 سال پیش توسط مقام معظم رهبری مطرح شد که سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی در قالب 24 بند تبیین شده که 9 بند ملی و 15 بند استانی وجود دارد که باید در تحقق بخش‌های استانی این اقتصاد مقاومتی تلاش کنیم.

وی گفت: اقتصاد دانش‌بنیان یکی از حوزه‌های اقتصاد مقاومتی است که از اهیمت ویژه‌ای برخوردار بوده چرا که ارزش افزوده ایجاد کرده و برای افراد بسیاری از فارغ‌التحصیلان دانشگاهی اشتغال پایدار ایجاد می‌کند که دولت برای فعالیت در این زمینه، مقدمات را فراهم کرده است.

استاندار اردبیل افزود: احداث صندوق نوآوری و شکوفائی کشور به دلیل کمک به اختراعات و فعالیت‌های دانش‌بنیان است که این صندوق در حدود 3 هزار میلیارد تومان اعتبار دارد و به متقاضیان فعالیت در زمینه‌های دانش بنیان تسهیلات ارائه می‌کند که باید از نخبگان استان اردبیل دعوت کنیم تا از تسهیلات این صندوق استفاده کنند.

خدابخش تصریح کرد: تا به امروز حدود 1600 شرکت دانش بنیان در کشور به ثبت رسیده است که از این تعداد فقط 7 شرکت مربوطه به استان اردبیل بوده و متأسفانه استان اردبیل در فعالیت‌های دانش‌بنیان از سایر استان‌های کشور دارای ضعف است.

وی بیان کرد: در کارهای دانش‌بنیان آلودگی زیست محیطی وجود ندارد و نیز صنایع آلوده کننده استفاده نمی‌شود که گاهی تا 5 هزار برابر ارزش افزوده ایجاد می‌شود که در حوزه‌های آی تی و آی‌ سی‌ تی ظرفیت‌های خوبی برای فعالیت وجود دارد.

استاندار اردبیل گفت: فعالیت‌های و محصولات دانش بنیان تولید شده در استان اردبیل اگر صادرات شوند رونق اقتصادی را برای استان اردبیل ایجاد می‌کنند که باید به بحث صادرات کالا و خدمات توجه ویژ‌ه‌ای داشته باشیم.

انتهای پیام/تسنیم

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

نظراتی که حاوی توهین و تضییع حق بوده یا ضعیف و دارای بار حقوقی باشد، تائید نخواهند شد


آخرین اخبار