معرفی روستای «موئیل» مشگین‌شهر برای ثبت جهانی در یونسکو

تجلیل از ۲۴ اثر برتر در هنرواره «عباس زمان» در مشگین شهر

مرکز هوشمند ترافیک مشگین‌شهر با اختصاص ۱۵۰ میلیارد ریال راه اندازی می شود

بقعه شیخ حیدر مشگین‌شهر نماد معماری ایلخانان

چرای زودهنگام ویرانگر مراتع استان اردبیل

موزه خصوصی نگارخانه اسناد تاریخی در مشگین‌شهر افتتاح شد

نسخه الکترونیکی شماره 107 دوهفته نامه ایلقار

طرح آبرسانی مشگین شهر نیازمند هفت هزار میلیارد ریال اعتبار است

سدهای نیمه‌خالی شهرستان مشگین‌شهر؛ تنش آبی در کمین است

«پویش همدلی» همزمان با عید فطر در اردبیل اجرا می‌شود

حمایت از بخش خصوصی راهکار مؤثر بر جریان رشد تولید

ثبت ششمین ژئوسایت طبیعی

کد خبر: 15964 | تاریخ انتشار: 10:48:28 - شنبه 28 آذر 1394 | بدون نظر | |

رئیس بیمارستان مشگین شهر:

موردی از ابتلاء به آنفلوآنزا در مشگین شهر گزارش نشده است

ایلقار نیوز:در پی شیوع بیماری آنفلوآنزا در برخی نقاط کشور، اخیرا زمزمه هایی از وجود آنفلوآنزای خوکی در شهرستان مشگین شهر در محافل عمومی و برخی شبکه های اجتماعی و حتی سایت های خبری به گوش می رسید که به دلیل اهمیت موضوع و ارتباط آن با امنیت روانی و روحی شهروندان خبرنگار وراوی در گفتگوی تلفنی با رئیس بیمارستان ولیعصر(عج) موضوع را پیگیری نمود.

رئیس بیمارستان مشگین شهر در این مورد به خبرنگار ما گفت: نظر به اهمیت سلامت مردم و به علت شیوع و انتشار سریع این بیماری و سرعت بالای انتقال آن که به راحتی از شخصی به شخص دیگر سرایت می کند و همه افراد جامعه را در معرض خطر قرار می دهد با حساسیت بیشتری برخورد می کنیم و در صورت مشاهده مورد مشکوک اقدام به نمونه برداری می کنیم  و تا اعلام نتیجه آزمایش بیمار در بیمارستان بستری می شود.

پاکدل گفت: با توجه به سردسیر بودن منطقه و طبیعی بودن آمار بالای مبتلایان به بیماری سرماخوردگی در شهرستان و به دلیل عدم وجود اطلاعات کافی از علایم این بیماری، آمار مراجعه کنندگان به بیمارستان بالا است و همکاران ما در اورژانس آماده پذیرش مراجعان مشکوک به این بیماری هستند که تخت بستری، انواع دارو و کادر پزشکی متخصص مورد نیاز پیش بینی شده و به میزان کافی در بیمارستان ها فراهم است و برای ارائه خدمات آمادگی کامل داریم.

وی افزود: از مراجعان مشکوک، بیش از ده ها مورد نمونه برداری انجام شده اما خوشبختانه تا به این ساعت موردی از وجود آنفلوآنزای خوکی در شهرستان مشگین شهر تایید نشده است.

رئیس بیمارستان مشگین شهر در خاتمه افزود: افراد در صورت مشاهده علائم اولیه بیماری مانند سردرد، تب و لرز، موضوع را جدی گرفته و هرچه سریع تر به پزشک مراجعه کرده و از خوددرمانی خودداری نمایند.

انتهای پیام/وراوی

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

نظراتی که حاوی توهین و تضییع حق بوده یا ضعیف و دارای بار حقوقی باشد، تائید نخواهند شد


آخرین اخبار