خسارت ۲ هزار میلیارد تومانی بلایای طبیعی در مشگین‌شهر

معرفی روستای «موئیل» مشگین‌شهر برای ثبت جهانی در یونسکو

تجلیل از ۲۴ اثر برتر در هنرواره «عباس زمان» در مشگین شهر

مرکز هوشمند ترافیک مشگین‌شهر با اختصاص ۱۵۰ میلیارد ریال راه اندازی می شود

بقعه شیخ حیدر مشگین‌شهر نماد معماری ایلخانان

چرای زودهنگام ویرانگر مراتع استان اردبیل

موزه خصوصی نگارخانه اسناد تاریخی در مشگین‌شهر افتتاح شد

نسخه الکترونیکی شماره 107 دوهفته نامه ایلقار

طرح آبرسانی مشگین شهر نیازمند هفت هزار میلیارد ریال اعتبار است

سدهای نیمه‌خالی شهرستان مشگین‌شهر؛ تنش آبی در کمین است

«پویش همدلی» همزمان با عید فطر در اردبیل اجرا می‌شود

حمایت از بخش خصوصی راهکار مؤثر بر جریان رشد تولید

کد خبر: 16886 | تاریخ انتشار: 18:27:18 - یکشنبه 27 دی 1394 | 9 نظر | |

به قلم مرضیه گرانمایه:

بیدارباش تبلیغات انتخاباتی زودهنگام در مشگین‌شهر

 
با اینکه هنوز تا موعد قانونی تبلیغات نامزدهای انتخاباتی مجلس شورای اسلامی بیش از یک ماه زمان باقیست و طبق قانون اساسی نامزدهای انتخاباتی باید تبلیغات گرانمایهخود را از 29 بهمن ماه آغاز کنند اما روند بیدارباش انتخاباتی در مشگین‌شهر به لطف فعالیت نامزدهای انتخاباتی از چند ماه گذشته به صورت غیر رسمی آغاز شده است.
 
سیاسی بودن فضای شهرستان مشگین‌شهر  و لذت تصّدی صندلی سبز مجلس، یکی از علل تأثیرگذار در بیدارباش زودهنگام نامزدهای انتخاباتی است، اما نباید حاکمیت فضای سیاسی در این منطقه مسئولان را از پرداختن به مشکلات و امورات مردم باز دارد بلکه تقویت شور و شوق مردم برای حضور در رفراندوم حساس هفتم اسفند ماه، بار مسئولیتی مضاعف را بر مسئولان یادآوری می‌کند تا با رسیدگی هرچه بهتر به مسائل و مشکلات مردم، روحیه امید را در آنان افزایش داده و زمینه حضور حداکثری مردم را پای صندوق‌های رأی فراهم کنند.
 
به برکت نظام جمهوری اسلامی ایران و طبق اصل 63 قانون اساسی، عموم مردم در این کشور هر چهار سال یک بار برای تعیین سرنوشت خود در انتخابات مجلس شورای اسلامی شرکت می‌کنند و انتخابات بهترین فرصت برای تغییرات محسوس در گزینش دولتمردان مجلس است و تنها با آگاهی و بینش می‌توان بهترین و اصلح‌ترین نماینده مردمی را برای تصدی صندلی سبز مجلس راهی بهارستان کرد.
 
با توجه به جو سیاسی حاکم در مشگین‌شهر و بیدارباش تبلیغاتی زودهنگام از طرف داوطلبان، امکان شناخت نامزدها برای مردم بیشتر شده و مردم باید از این فرصت به نفع خود استفاده کنند چراکه نگاه ذره‌بینانه به حرکات و منش نامزدها می‌تواند در تعیین نماینده منتخب از سوی مردم بسیار مهم باشد تا جایی که با انتخاب فرد اصلح مردم پیروز انتخابات باشند.
 
جالب است بدانیم اکثر مردم مراجعه کننده به دفاتر نامزدهای انتخاباتی جویای کار هستند و از آنان درخواست شغل می‌کنند که این بیانگر آمار بالای بیکاری در این شهرستان است، شهرستانی که اگر بخواهیم از ظرفیت‌ها و قابیلیت‌هایش بنویسیم هر کدام چند برگ سفید را پر می‌کنیم و اینجا این سوال پیش می‌آید که چرا به جای حاکمیت اقتصادی در این منطقه شاهد حاکمیت سیاسی هستیم؟ شهری که از کوچک و بزرگ به سیاست آشنا هستند اما اکثریت در تأمین معیشت خود به سختی روزگار می‌گذرانند.
 
با تمام این اوصاف عبور از مرحله ثبت‌نام نامزدهای انتخاباتی که در جای خود با حاشیه‌هایی نیز همراه بود و به دنبال آن تأیید صلاحیت نامزدهای مجلس دهم، شاهد بودیم که مردم جزو همراهان اصلی نامزدها در تمام مراحل بودند و اینجا این سوال پیش می‌آید که چرا؟
 
به راستی که مردم فهیم این شهرستان مستحق بهترین خدمتگزاران در تمام عرصه‌ها هستند و ای کاش نماینده‌ای که با رأی این مردم راهی بهارستان می‌شود با تمام جدیت و به نفع عموم مردم تلاش کند قانونی را وضع کند که در آن حقوق کارگر و کارمند، قوی و ضعیف، دارا و ندار لحاظ شده باشد و بدون در نظر گرفتن اینکه چه کسی به من رأی داده و چه کسی به من رأی نداده، خالصانه و مخلصانه خدمتی در شأن مردم این شهرستان انجام دهد.
 
خوشبختانه در این دور از انتخابات مجلس شورای اسلامی شاهد شرکت چهره‌های علمی متعددی هستیم که برخی از نامزدها برای اولین بار پای به عرصه انتخابات گذاشتند و در راستای تبلیغات انتخاباتی، خواسته عموم مردم  از نامزدها، رعایت اخلاق انتخاباتی و پرهیز از تخریب افراد است چراکه نامزدهای انتخاباتی به عنوان افراد شاخص و تابع قانون باید در مرحله نخست یک انسان قانون مدار و اخلاق‌گرا باشند.
 
البته این نکته نباید جا بیفتد که، با این همه تبلیغات انتخاباتی اما هنوز اصحاب رسانه و قلم از شعارها و برنامه‌های نامزدهای انتخاباتی اطلاع چندانی ندارند و نیاز است برای روشنگری مردم و افکار عمومی، نامزدهای داری صلاحیت با برگزاری کنفرانس‌ها و نشست‌های خبری مردم را در جریان برنامه‌های کاری خود قرار دهند که در این صورت شاهد رقابت‌های سالم و منطقی در سطح شهرستان خوهیم بود.
 
علی‌رغم اینکه مسئولان ارشد شهرستان و مدیران دستگاه‌های اجرایی طبق ساختار سازمانی و قانونی برای برقراری انتخاباتی باشکوه و سالم در شهرستان مشگین‌شهر فعالیت می‌کنند اما نیاز است در این راستا برای موفقیت مردم در انتخابات مجلس دهم، رسانه‌ها برای تنویر افکار عمومی گام بردارند و این امر میسر نمی‌شود مگر با همکاری مسئولان و نامزدهای انتخاباتی.
 
یادمان باشد برای پیروزی انقلاب اسلامی و حفظ تمامیت ارضی کشور ایران، همین مردم بهترین داشته‌هایشان را در طبق اخلاص گذاشته و جوانان برومند خود را تقدیم نظام جمهوری اسلامی ایران کردند پس باید به پاس قدردانی از مردمی غیور، خدمتی خالصانه و درخور شأن برای عموم این مردم داشته باشیم.
 
به امید پیروزی مردم در انتخابات مجلس دهم، برای عموم نامزدهای داوطلب مجلس شورای اسلامی از حوزه انتخابیه مشگین‌شهر آرزوی توفیق روزافزون دارم.
 
مرضیه‌ گرانمایه نماینده خبرگزاری‌ تسنیم 
استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است


9 ديدگاه مطلب براي " بیدارباش تبلیغات انتخاباتی زودهنگام در مشگین‌شهر " ارسال شده است.

 1. وطن گفت:

  با تشکر از قلم و نگاه تیز خانم گرانمایه خبرنگار فعال مشگین شهر
  انصافا به نکته جالبی اشاره کردند اون هم چرا شاهد حاکمیت سیاسی در این شهر هستیم، مگر افراد مدعی سیاست تا به حال چه کار کردند؟ چه خوبه که چرخ اقتصادی این شهر زبانزد بود نه….

 2. رفیق رادان گفت:

  با عرض سلام خدمت سرکارخانم گرانمایه نهایت تقدیر و تشکر رو ازتون دارم
  واقعا گزارشی که از روند انتخابات در شهرستان مشگین شهر به اشتراک گذاشتید عالی بود.ممنون

 3. واحدی گفت:

  امیدوارم این جنجالی که بیش ازچندماه ازجلسات خانگی شروع شده وتبلیغات کسترده انجام می گردد را هکاری برای رونق شهر زیبایمان وروبه رشد ازنظر اقتصاد که نیاز مبرم دارد باشد واما تبلیغ درست راباید ستود چرا که درد جامعه را بیان می نماید ومی شود با تبلغات ساده بدون تنش وپایمال کردن حق دیکر کاندیدا بصورت شفاف مبارزه سیاسی کنند واین امر ان را می طلبد جامعه هوشیار باشد وبتواندازکاندیدای حمایت کند که به فکر جامعه باشد نه نفرات ویا اشخاص ویا …… به امید شکوفای شهر زیبا مشگین شهر

 4. محمداوغلی گفت:

  واقعا دستتون درد نکنه خانم گرانمایه امثال شما جوان با استعداد تو شهر خیلی زیاده و متاسفانه بادتحصیلات بالا بیکار هستند.از قلم تیز و نگاه متفاوت در نگارش بیدارباش انتخاباتی متشکریم. خدا قوت.
  از همه قابلیت های شهری چسبیدیم به این سیاست که به دردمون هم نخورده.

 5. ستاره گفت:

  یاشاسین یوردوموزون اصیل قیزین قلمین. قوتلی اولسون، عومرون اوزون.
  چوخ گوزل یازی یازیبسان چوخ ساغول

 6. سید رضا موسوی گفت:

  با سلام .ممنون از مقاله به موقع و جالب ،شما جزو خبرنگاران جوان و مکاشفه گر هستید .باید یاد آور شوم محدویت رسانه ای برای تبلیغ و تعریف انتخاباتی موجب شده کاندیدها از ماهها قبل بصورت سنتی وارد تبلیغات شوند واین نقصان را با این هزینه گزاف وقت و سرمایه پر کنند باید هم حق داد حدود250روستای شهرستان را با چه روشی می توان خود را معرفی کرد

 7. آذر گفت:

  با سلام و خسته نباشيد خدمت خانم گرانمايه نگارنده اين مقاله بسيار مهم كه حق مطلب در آن ادا شده است، به خاطر قلم فصيح و رسايي كه داريد و دغدغه‌هاي جامعه را با اين قلم بليغ خود به نگارش در مي‌اوريد شايسته تحسين هستيد، بي‌شك مشگين‌شهر و بلكه استان اردبيل براي توسعه و عمران هر چه بيشتر به قلم رساي شما نياز دارد، موفق باشيد انشاالله

 8. ساوالان گفت:

  با سلام و تشکر از مقاله به جاتون. اما باید بگم شهری که مسئولان ارشدش پیشاویش تبلیغات انتخاباتی را شروع کردند باعث زود هنگام شدن تبلیغات شدند در حالی همه میگن باید تابع قانون باشیم.
  نماینده فعلی باید بیشتر از همه تابع قانون باشه اصلا نیازی هم به تبلیغات نداره همه میشناسنش دیگه 8 سال نماینده بود و آبادی شهر و مدیون ایشون هستیم چرخ اقتصاد و تولید و اشتغال خخخخخخخخ

  • ف - م گفت:

   زنده باد سردار آبادی جناب آقای اسدی ، به کوری چشم دشمنان ، با آرزوی موفقیت برای بار سوم (( یا ابوالفضل ))

ارسال نظر

نظراتی که حاوی توهین و تضییع حق بوده یا ضعیف و دارای بار حقوقی باشد، تائید نخواهند شد


آخرین اخبار