دستگاه‌های اجرایی اردبیل در تبیین موازین حجاب کوشا باشند

«پویش همدلی» همزمان با عید فطر در اردبیل اجرا می‌شود

حمایت از بخش خصوصی راهکار مؤثر بر جریان رشد تولید

۳۰ هزار پرونده با مصالحه در اردبیل مختومه شده است

تحقق ۹۰ درصدی برنامه‌های ابلاغی اداره استاندارد اردبیل

افزایش سرعت وزش باد در اردبیل/بارش برف در ارتفاعات انتظار می رود

توسعه و محرومیت‌زدایی روستاها در اولویت قرار گیرد

درخشش دختران گلف‌باز اردبیلی در المپیاد استعدادهای برتر

اجتماع بزرگ امت رسول الله(ص) در اردبیل

استان اردبیل نیاز به دو برابر تخت بیمارستانی دارد

امام جمعه اردبیل: گره‌های ذهنی جوانان در فتنه اخیر را رفع کنیم

عملکرد مدیران و کارکنان به‌صورت عملیاتی ارزیابی می‌شود

کد خبر: 16748 | تاریخ انتشار: 11:36:23 - چهارشنبه 23 دی 1394 | بدون نظر | |

مدیرعامل شرکت گاز استان اردبیل:

راهکارهای بهینه‌سازی مصرف انرژی در ایستگاه‌های تقلیل فشار گاز اردبیل ارائه می‌شود

مدیرعامل شرکت گاز استان اردبیل گفت: براساس قرارداد امضا شده بین شرکت گاز استان اردبیل و شرکت بهینه‌سازان صنعت تمامی راهکارهای بهینه‌سازی مصرف انرژی در گرم‌کن‌های ایستگاه‌های تقلیل فشار گاز استان اردبیل بررسی و ارائه می‌شود.

ایلقارنیوز، فیروز خدایی در جلسه طوفان فکری انواع روش‌های جلوگیری از یخ زدگی گرمکن های ایستگاه های تقلیل فشار در شرکت گاز استان اردبیل اظهار داشت: نخستین جلسه طوفان فکری بررسی و امکان‌سنجی استفاده از انواع روش‌های جلوگیری از یخ‌زدگی و میعان گاز طبیعی در ایستگاه‌های تقلیل فشار گاز طبیعی با حضور مدیران و تصمیم سازان شرکت ملی گاز ایران در شرکت گاز استان اردبیل برگزار شد.

وی افزود: این پروژه، در سطح مدیران و تصمیم‌سازان شرکت ملی گاز، با حضور رئیس امور مهندسی و فناوری مدیریت گازرسانی و نمایندگانی از مدیریت پژوهش و فناوری، مدیریت گازرسانی شرکت ملی گاز ایران و شرکت گاز استان اردبیل در محل شرکت بهینه‌سازان صنعت تاسیسات برگزار شد.

مدیرعامل شرکت گاز استان اردبیل بیان کرد: سیاست‌های شرکت ملی گاز در زمینه ایستگاه‌های تقلیل فشار گاز، شرایط کاری حاکم بر ایستگاه‌ها و طبقه‌بندی نهایی ایستگاه‌ها در 48 گروه کاری، تعیین نقش‌ گروه‌های موثر در تصمیم‌گیری و میزان اهمیت هر گروه، جمع‌آوری نظرات شرکت‌کنندگان در زمینه معیارهای ارزیابی راهکارهای بهینه‌سازی مصرف سوخت در ایستگاه‌های تقلیل فشار گاز و تعیین راه‌حلی برای ایجاد انگیزش در تکمیل کاربرگ‌های ایستگاه‌های تقلیل فشار گاز توسط شرکت‌های گاز استانی از مباحث این نشست بود.

خدایی گفت: در ایستگاه‌های تقلیل فشار گاز به ‌منظور جلوگیری از میعان و یخ‌زدگی گاز طبیعی ناشی از تقلیل فشار گاز، از روش‌های مختلفی استفاده می‌شود که در کشور ما از گرم‌کن‌های آبی غیرمستقیم که راندمان بسیار پایین و کمتر از 50 درصد دارند برای این منظور استفاده می‌شود و با توجه به راندمان بسیار پایین این دستگاه، استفاده از فناوری‌های جدید نظیر گرم‌کن‌های کاتالیستی، گرم‌کن‌های چگالشی، گرم‌کن‌های الکتریکی در کشور ضروری است.

وی تصریح کرد: تاکنون مطالعات مختلفی بر روی هیترهای ایستگاه‌های تقلیل فشار در کشور انجام شده که  برخی از این مطالعات برای طراحی روش‌های جایگزین و یا ساخت سیستم‌های گرم‌کن جدیدتر در ایستگاه‌های تقلیل فشار و برخی دیگر نیز راجع به مسائل کنترل و ایمنی است که تاکنون مطالعات منسجمی در زمینه نحوه به‌کارگیری تکنولوژی‌های نوین و بهینه‌سازی سیستم موجود مطابق با شرایط حاکم بر ایستگاه‌ها و نحوه بهره‌برداری از آن‌ها در کشور انجام نشده‌ است.

مدیرعامل شرکت گاز استان اردبیل اظهار کرد: در این راستا و با هدف اجرای برنامه‌های نقشه راه قطب پژوهشی یا بهینه سازی عملکرد گرم‌کن‌های ایستگاه‌های تقلیل فشار گاز قرارداد پروژه پژوهشی با عنوان بررسی و امکان‌سنجی استفاده از انواع روش‌های جلوگیری از یخ‌زدگی و میعان گاز طبیعی در ایستگاه‌های تقلیل فشار گاز طبیعی امضا شده است.

وی بیان کرد: این قرارداد بین شرکت گاز استان اردبیل و شرکت بهینه‌سازان صنعت تأسیسات منعقد شد تا تمامی راهکارهای بهینه‌سازی مصرف انرژی در گرم‌کن‌های ایستگاه‌های تقلیل فشار گاز مورد بررسی قرار گرفته و سپس مطابق با مشخصات ایستگاه‌های تقلیل فشار گاز نظیر اقلیم، ظرفیت و کاربری اولویت‌های اصلی بهینه‌سازی مشخص شود.

خدایی افزود: از آنجایی که در اکثر موارد تصمیم‌گیری‌ها وقتی مطلوب است که تصمیم‌گیری بر اساس چندین معیار یا شاخص باشد، در این پروژه برای انتخاب بهترین راهکار از میان راهکارهای موجود از تکنیک‌های تصمیم‌گیری چند معیاره استفاده شده است.

مدیرعامل شرکت گاز استان اردبیل گفت: براساس تصمیمات گرفته شده پیگیری‌های لازم از طریق مدیریت پژوهش و فناوری شرکت ملی گاز در زمینه ارسال اطلاعات تکمیل پروژه‌ها از سوی مجریان طرح‌های پژوهشی انجام شده و مشاور نیز پس از جمع‌آوری و تحلیل اطلاعات نسبت به برگزاری جلسات طوفان فکری در سطوح مختلف اقدام می‌کند.

انتهای پیام/تسنیم

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

نظراتی که حاوی توهین و تضییع حق بوده یا ضعیف و دارای بار حقوقی باشد، تائید نخواهند شد


آخرین اخبار