مرکز هوشمند ترافیک مشگین‌شهر با اختصاص ۱۵۰ میلیارد ریال راه اندازی می شود

بقعه شیخ حیدر مشگین‌شهر نماد معماری ایلخانان

چرای زودهنگام ویرانگر مراتع استان اردبیل

موزه خصوصی نگارخانه اسناد تاریخی در مشگین‌شهر افتتاح شد

نسخه الکترونیکی شماره 107 دوهفته نامه ایلقار

طرح آبرسانی مشگین شهر نیازمند هفت هزار میلیارد ریال اعتبار است

سدهای نیمه‌خالی شهرستان مشگین‌شهر؛ تنش آبی در کمین است

«پویش همدلی» همزمان با عید فطر در اردبیل اجرا می‌شود

حمایت از بخش خصوصی راهکار مؤثر بر جریان رشد تولید

ثبت ششمین ژئوسایت طبیعی

سرمای بهاره بیش از ۴۰ هزار میلیارد ریال به باغات مشگین شهر خسارت وارد کرد

باغداران مراقب سرمازدگی بهاره باشند

کد خبر: 17119 | تاریخ انتشار: 18:48:25 - شنبه 10 بهمن 1394 | بدون نظر | |

در استان استان مازندران

سخنرانی قاسم محمدی و سید عقیل ابراهیم زاده در جمع پرشور ترکها

ایلقار نیوز:سخنرانی قاسم محمدی نماینده سابق اردبیل و سید عقیل ابراهیم زاده از فعالان سیاسی فرهنگی کشور در جمع پرشور تر کهای استان مازندران و مردم قائمشهر که در ابتدای نشست قاسم محمدی به منظور تبیین وی‍ژگی های کاندیدای اصلح عصر امروز چهارشنبه( ۷ بهمن) در جمع پرشور مردم قائمشهر در مسجد امام حسین( ع) این شهر حاضر شد و با ایراد سخنانی، بر لزوم برگزاری انتخاباتی باشکوه و دشمن شکن تاکید کرد.
وی در ابتدا به موضوع مهم بررسی صلاحیت ها پرداخت و گفت: همه باید در برابر قانون تعظیم کنند و بخاطر خود، جامعه را دچار آشفتگی فکری نکنند.
محمدی افزود: شورای نگهبان عین قانون اساسی است و زیر سئوال بردن آن در موضوع بررسی صلاحیت ها به معنای سرباز زدن از قانون است.
وی با اشاره به سخنان برخی کاندیداهای رد صلاحیت شده و رئیس جمهور اظهار داشت: ریس جمهور که خود متولی قانون است چطور شورای نگهبان قانون اساسی را زیر سوال می برد آیا با این اظهارات صلاحیت ایشان برای دوره بعد ریاست جمهوری زیر سوال نمی رود؟؟
نماینده دوره هشتم مجلس شورای اسلامی به حساسیت کار شورای نگهبان اشاره کرد و ادامه داد: بدون تردید این نهاد با درک عمیق از شرایط حساس کشور، کار خود را به خوبی بلد است و اگر کاندیدایی با ارائه مدارک لازم از خود دفاع نماید قطعا احقاق حق نموده و وی را به صحنه انتخابات باز خواهد گرداند. سخنرانی قاسم محمدی در جمع پرشور مردم قائمشهر /۲
قاسم محمدی در بخش دیگری از سخنان خود به فرا رسیدن ایام باشکوه دهه فجر پرداخت و دستاوردهای عظیم انقلاب اسلامی یادآور شد.
وی انقلاب اسلامی را نعمت خداوند برای بشریت دانست و اظهار داشت: امروز نه تنها ملت ایران بلکه همه ملت های رنجدیده و آزاده جهان با الگوگیری از انقلاب اسلامی، شاکر این نعمت عظمای الهی هستند.

MHB_1366
محمدی تاثیر انقلاب اسلامی را بر کشورهای منطقه یادآور شد و اذعان داشت: امروز وظیفه داریم با لبیک به مقام معظم رهبری و دل سپردن به هدایت مدیرانه و تیزبینانه ایشان کشتی انقلاب را به سمت آرمان های مقدس پیش ببریم. سخنرانی قاسم محمدی در جمع پرشور مردم قائمشهر /۳
قاسم محمدی در بخش مهم دیگری از سخنان خود با بیان این‌که اقتصاد کشور باید مقاوم و پویا باشد، تصریح کرد: بهترین راه درمان مشکلات اقتصادی کشور و حل مسائل آن، تحقق اقتصاد مقاومتی در راستای بیانات رهبر معظم انقلاب است و نیاز امروز جامعه توجه به محورهای اقتصاد مقاومتی است.
وی ادامه داد: در حوزه اقتصادی فقط نباید به دنبال رفاه باشیم بلکه باید متکی بر فناوری دانش بنیان بوده و جهادگونه وارد عمل شویم و انگیزه خود را برای انجام فعالیت های اقتصادی افزایش داده و عزم خود را برای پیشرفت جزم کنیم .

MHB_1405
این استاد دانشگاه افزود: مشخصه اقتصاد مقاومتی آن چیزی است که مورد نظر مقام معظم رهبری است و این به معنای عدم توجه به اقتصاد نفتی و توجه جدی به اقتصاد درون زا واستفاده بهینه از پتانسیل های داخل کشور است.
محمدی با اشاره به عدم توجه جدی دولت به اقتصاد مقاومتی گفت: دولت باید با مدنظر قرار دادن اقتصاد مقاومتی به فکر اشتغالزایی و حمایت از تولید ملی باشد نه اینکه اشتغال را رها کرده و در رکود هم دنبال کاهش تورم باشد.

MHB_1332
وی تاکید کرد: موفقیت مجلس آینده مدنظر قراردادن موضوع مهم اقتصاد مقاومتی است و کاندیداهای محترم باید در برنامه های خدود حتما این شاخصه بزرگ را فراموش نکنند.

MHB_1306

در ادامه این نشست سید عقیل ابراهیم زاده .از فعالان فرهنگی با گرامیداشت یاد و شهدای قائمشهر از احمد کشوری به عنوان یکی از پیش قراولان عرصه مبارزه یاد بردند و از بهداد سلیمی به عنوان وزنه بردار موفق در جهان و از رضا یزدانی به عنوان اسوه کشتی و از آیت الله صالحی مازندرانی و آیت الله معلمی به عنوان سرمایه های دینی و علمی و فقاهت شهرستان قائمشهر نام بردند.

این فعال فرهنگی و سیاسی در ادامه سخنان خود به انتخابات مجلس شورای پیش رو اشاره کرده و ویژگی های اصلح را به شرح ذیل بیان داشتند:

 ایرانی الاصل، تابع ایران، مدیر و مدبر، دارای حسن سابقه، امانت‌دار و با تقوا، مومن و معتقد به مبانی جمهوری اسلامی ایران و مذهب رسمی کشور مهمترین شاخصه‌های موجود در یک فرد جهت احراز پست نمایندگی

۱- اعتقاد و وفاداری به ولایت مطلقه فقیه: یک فرد در جمهوری اسلامی زمانی می‌تواند یک گزینش خوب باشد که به ولایت امر اعتقاد راسخ داشته باشد و اینکه در قانون اساسی هست این بعضی شئون ولایت فقیه است نه همه شئون ولایت و از ولایت فقیه آن طوری که اسلام قرار داده است هیچ‌کس ضرر نمی‌بیند.

۲- ساده‌زیستی و دوری از اشرافی‌گری: رسوخ روحیه رفاه‌طلبی در مسئولین خطر بسیار بزرگ است زیرا روحیه رفاه‌طلبی و راحت‌طلبی، به صورت اصولی و محوری بر تصمیمات انسان تاثیر دارد و او را در صحنه دیگری از حیات سیاسی و اجتماعی سوق می‌دهد و از درک وضع محرومان و مستضعفان عاجز می‌ماند.

۳- بصیرت در امر دین و سیاست: یک نماینده اصلح و شخص متعهد به اسلام و خدمتگزار به ملت و کشور و حامی مستضعفان و محرومان و دارای بصیرت و دید دینداری در امر دین و دنیا و منزه از گرایش به شرق و غرب و مکتب‌های انحرافی و دارای دید سیاسی باشد.

MHB_1311

۴- مدیریت و توانمندی: اگر ما در کشور و در مسئله حکومت و وضع قانون و مدیریت جامعه و ملاک و معیارهای اسلام و قوانین اسلامی به سراغ شیوه‌های رایج دنیایی برویم معنای جامعه اسلامی ما از بین خواهد رفت پس باید یک شخص توانمند و متخصص و معتقد به ارزش‌ها و ملاک‌ها باید چون برنامه‌ریز، ناظر بر اجرای صحیح قانون دارای انگیزه و ارتباط مستمر با مردم و مسئولین و تصمیم‌گیری باشد و در واقع در جایگاهی است که مرکز ثقل،‌اندیشه‌ها، طرح‌ها و پیشنهادهای مختلف و امر بودجه و در حقیقت مرجع بزرگی برای تجزیه و تحلیل و جمع‌بندی و اتخاذ تصمیم برای عمل است پس اگر یک نماینده در مجلس دهم از توان مدیریتی ضعیف برخوردار باشد بدون شک در پیشبرد اهداف انقلاب اسلامی و اصول تغییرناپذیر نظام با موانع بزرگی روبه‌رو خواهیم شد.

۵- دلسوز و مستضعف‌گرا: مهمترین مسئولیت نظام جمهوری اسلامی بخصوص رهبری فرزانه (رفع فساد- فقر و تبعیض) و کوشش همه جانبه برای از بین بردن محرومیت و زدودن فقر و حمایت از طبقات مستضعف و کم کردن فاصله طبقاتی بین فقیر و غنی باشد چنین کارهای بزرگ یک نماینده باید با شعار از مردم، با مردم و برای مردم باشد.

MHB_1485
۶- داشتن روح بزرگ و سعه صدر: یک نماینده خوب و فهیم باید از افرادی باشد که دارای سعه‌صدر و روح بزرگ هستند، از چند جهت قابل تامل هستند و این افراد نسبت به سلایق مختلف فردی و حزبی و جناحی که در هر جامعه‌ای طبیعتا وجود دارد برخوردار بوده و می‌تواند نوع همدلی و وفاق و تفاهم عمومی را بین گرایش‌های متفاوت جامعه به وجود آورد.

MHB_1484

۷- حسن سابقه: مردم عزیز باید با بصیرت و درایت و تحقیق، نامزد اصلحی را شناسایی کرده و به سوابق و روحیات و خصوصیات دینی و سیاسی کاندیداهای انتخاباتی توجه نمایند. همچنین سوابق افراد چه قبل از انقلاب و بعد از آن چه تیپ و شخصیتی داشته‌اند و سوابق خانوادگی و معلومات دینی و علمی آنها تا چه اندازه است در حسن سابقه افراد دخیل می‌باشد.

MHB_1439

ترکهای مقیم قائم شهر در مسجد امام حسین (ع) با سخنرانی  دکتر کیوان مرادیان کوچکسرایی و به میزبانی علی غفوری عضو شورای اسلامی شهر با جشن انقلاب به اسقبال دهه فجر انقلاب اسلامی رفتند.

انتهای پیام/

مشکین فردا

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

نظراتی که حاوی توهین و تضییع حق بوده یا ضعیف و دارای بار حقوقی باشد، تائید نخواهند شد


آخرین اخبار