مرکز هوشمند ترافیک مشگین‌شهر با اختصاص ۱۵۰ میلیارد ریال راه اندازی می شود

بقعه شیخ حیدر مشگین‌شهر نماد معماری ایلخانان

چرای زودهنگام ویرانگر مراتع استان اردبیل

موزه خصوصی نگارخانه اسناد تاریخی در مشگین‌شهر افتتاح شد

نسخه الکترونیکی شماره 107 دوهفته نامه ایلقار

طرح آبرسانی مشگین شهر نیازمند هفت هزار میلیارد ریال اعتبار است

سدهای نیمه‌خالی شهرستان مشگین‌شهر؛ تنش آبی در کمین است

«پویش همدلی» همزمان با عید فطر در اردبیل اجرا می‌شود

حمایت از بخش خصوصی راهکار مؤثر بر جریان رشد تولید

ثبت ششمین ژئوسایت طبیعی

سرمای بهاره بیش از ۴۰ هزار میلیارد ریال به باغات مشگین شهر خسارت وارد کرد

باغداران مراقب سرمازدگی بهاره باشند

کد خبر: 16922 | تاریخ انتشار: 9:28:25 - سه‌شنبه 29 دی 1394 | بدون نظر | |

مدیرآموزش و پرورش مشگین‌شهر:

طرح تولیدی کردن مدارس در هنرستان‌های مشگین‌شهر اجرایی می‌شود

مدیر آموزش و پرورش شهرستان مشگین‌شهر گفت: در راستای استفاده بهینه از ظرفیت‌های هنرستان‌های فنی و حرفه‌ای و کاردانش، طرح تولیدی کردن مدارس در هنرستان‌های مشگین‌شهر اجرایی می‌شود.

ایلقارنیوز، محمدرسول حسین‌نژاد در جریان بازید از کارگاه‌های هنرستان‌ها در مشگین‌شهر اظهار داشت: برای ایجاد فرصت‌های شغلی جدید و استفاده از توانمندی دانش‌آموزان درصدد استفاده از ظرفیت هنرستان‌های فنی حرفه‌ای و کار و دانش در راستای اجرایی کردن طرح تولیدی در سطح هنرستان‌ها هستیم.

وی تصریح کرد: هدف از طرح تولیدی کردن هنرستان‌ها، استفاده از ظرفیت هنرجویان، هنرآموزان و تجهیزات کارگاهی مدارس است که این طرح سبب ارتقای کیفیت آموزش، تقویت آموزش‌های فنی حرفه‌ای، کاردانش و تلفیق دانش‌های عملی و نظری متناسب با بازار است که در این طرح دانش‌آموزان با تسلط به رشته فنی مربوطه، نحوه ورود به بازار کار و تولید را درک می‌کنند.

مدیر آموزش و پرورش مشگین‌شهر افزود: ترویج فرهنگ کار و کارآفرینی، ارائه خدمات و تولید محصول از قبیل لباس فرم مدارس، تعمیر میز و صندلی و ساخت آنها از مزایای این طرح محسوب می‌شود که سود ناشی از این فعالیت‌ها نیز در تأمین بخشی از مایحتاج دانش‌آموزان می‌تواند موثر باشد و دانش‌آموزان در این طرح خود اقدام به درآمدزایی می‌کنند.

حسین‌نژاد با اشاره به تجهیز سالن‌های ورزشی هنرستان‌های تربیت‌بدنی در سطح مشگین‌شهر بیان کرد: سه هنرستان تربیت‌بدنی در سطح شهرستان وجود دارد که سالن ورزشی صفای هنرستان فضیلت به بهره‌برداری رسیده و تجهیزات ورزشی مورد نیاز فراهم شده که درصدد هستیم با تجهیز سالن‌های ورزشی هنرستان‌های تربیت‌بدنی، دانش‌آموزان از امکانات ورزشی مناسبی برخوردار باشند.

وی گفت: فعالیت دانش‌آموزان در رشته تربیت‌بدنی بسیار خوب ارزیابی شده به طوری که سال گذشته از دانش‌آموزان شهرستان مشگین‌شهر موفق شدند در سطح استان اردبیل حایز مقام برتر بشوند که در این راستا نیز از افراد برتر با اهدای جوایزی تقدیر و قدردانی شد و در حال حاضر نیز مسابقات المپیاد درون مدرسه‌ای در رشته‌های مختلف در حال اجراست و اردیبهشت ماه سال آینده با معرفی نفرات برتر کشوری و استانی به کار خود پایان می‌دهد.

انتهی پیام/تسنیم

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

نظراتی که حاوی توهین و تضییع حق بوده یا ضعیف و دارای بار حقوقی باشد، تائید نخواهند شد


آخرین اخبار