خسارت ۲ هزار میلیارد تومانی بلایای طبیعی در مشگین‌شهر

معرفی روستای «موئیل» مشگین‌شهر برای ثبت جهانی در یونسکو

تجلیل از ۲۴ اثر برتر در هنرواره «عباس زمان» در مشگین شهر

مرکز هوشمند ترافیک مشگین‌شهر با اختصاص ۱۵۰ میلیارد ریال راه اندازی می شود

بقعه شیخ حیدر مشگین‌شهر نماد معماری ایلخانان

چرای زودهنگام ویرانگر مراتع استان اردبیل

موزه خصوصی نگارخانه اسناد تاریخی در مشگین‌شهر افتتاح شد

نسخه الکترونیکی شماره 107 دوهفته نامه ایلقار

طرح آبرسانی مشگین شهر نیازمند هفت هزار میلیارد ریال اعتبار است

سدهای نیمه‌خالی شهرستان مشگین‌شهر؛ تنش آبی در کمین است

«پویش همدلی» همزمان با عید فطر در اردبیل اجرا می‌شود

حمایت از بخش خصوصی راهکار مؤثر بر جریان رشد تولید

کد خبر: 16690 | تاریخ انتشار: 16:15:09 - شنبه 19 دی 1394 | بدون نظر | |

در مشگین شهر:

با حضور مسئولان،طرح‌های اقتصاد مقاومتی افتتاح شد

ایلقار نیوز:با حضور مسئول بسیج سازندگی مشگین شهر، بخشداران و شهرداران شهرهای تابعه، طرح‌های اقتصاد مقاومتی در شهرهای رضی و مرادلوی این شهرستان افتتاح شد.

یوسف محمدیان، مسئول بسیج سازندگی این شهرستان در مراسم افتتاح از طرح‌های اقتصاد مقاومتی در شهر مرادلوی مشگین‌شهر اظهار داشت: براساس منویات مقام معظم رهبری در راستای تحقق قتصاد مقاومتی و ایجاد اشتغال، امسال برای 180 نفر از فعالان‌اقتصادی در عرصه‌های مختلف نظیر پرورش قارچ خوراکی، زنبورداری، پرورش مرغ و ماکیان، شترمرغ، اصلاح باغات و حفظ نباتات، 2 میلیارد و 700‌میلیون تومان تسهیلات در سطح شهرستان مشگین شهر پرداخت شده است.

وی تصریح کرد: برای ارائه تسهیلات به متقاضیان،کلاسها و کارگاه‌های آموزشی زیر نظر جهاد سازندگی و جهاد کشاورزی به متقاضیان و دریافت کنندگان تسهیلات اقتصاد مقاومتی برگزار شد و افراد با کسب مهارت‌های لازم وارد عرصه اقتصاد، تولید و درآمدزایی شدند و امروز نیز شاهد افتتاح طرح‌های اقتصاد مقاومتی در شهرهای رضی و مرادلو مشگین‌شهر هستیم که امیدواریم با توسعه طرح‌های اشتغال در این مناطق شاهد رفع محرومیت در این شهرها باشیم.

مسئول بسیج سازندگی سپاه مشگین‌شهر با اشاره به رشد طرح‌های اقتصاد مقاومتی در این منطقه افزود: برای توسعه و پیشرفت طرح‌های اقتصاد مقاومتی، امسال برای هر یک از طرح‌های اقتصاد مقاومتی حداکثر کمک‌های تسهیلاتی تعلق گرفته تا برای بهبود فضای کسب و کار و ایجاد اشتغال در واحدهای تولیدی کوچک به‌کار گرفته شود.

محمدیان بیان کرد: در کنار طرح‌های اقتصاد مقاومتی و در راستای محرومیت زدایی در مناطق دور‌افتاده و روستایی، کاروان‌های محرومیت زدایی با حضور مسئولان و معتمدان محلی انجام شده که درصدد هستیم در سال آینده با اعتبارات لازم برای توزیع رفاه عادلانه و حل مشکلات مالی روستاییان و مناطق دور افتاده گام برداریم.

وی گفت: برخی از دریافت کنندگان تسهیلات اقتصاد مقاومتی در حال تولید و سودآوری در مناطق مختلف شهرستان از جمله بخش ارشق هستند و برخی نیز درصدد تولید صنایع دستی و محلی در واحدهای تولیدی خود هستند که امروز با مشاهده این تولیدی‌ها در روستاها مصمم شدیم تا در بخش ارائه تسهیلات این گروه‌ها را بیشتر یاری کنیم تا شاهد ایجاد تولیدی‌های صنعتی بیشتر در منطقه‌ باشیم.

انتهای پیام/ تسنیم

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

نظراتی که حاوی توهین و تضییع حق بوده یا ضعیف و دارای بار حقوقی باشد، تائید نخواهند شد


آخرین اخبار