مرکز هوشمند ترافیک مشگین‌شهر با اختصاص ۱۵۰ میلیارد ریال راه اندازی می شود

بقعه شیخ حیدر مشگین‌شهر نماد معماری ایلخانان

چرای زودهنگام ویرانگر مراتع استان اردبیل

موزه خصوصی نگارخانه اسناد تاریخی در مشگین‌شهر افتتاح شد

دستگاه‌های اجرایی اردبیل در تبیین موازین حجاب کوشا باشند

نسخه الکترونیکی شماره 107 دوهفته نامه ایلقار

طرح آبرسانی مشگین شهر نیازمند هفت هزار میلیارد ریال اعتبار است

سدهای نیمه‌خالی شهرستان مشگین‌شهر؛ تنش آبی در کمین است

«پویش همدلی» همزمان با عید فطر در اردبیل اجرا می‌شود

حمایت از بخش خصوصی راهکار مؤثر بر جریان رشد تولید

ثبت ششمین ژئوسایت طبیعی

سرمای بهاره بیش از ۴۰ هزار میلیارد ریال به باغات مشگین شهر خسارت وارد کرد

کد خبر: 17934 | تاریخ انتشار: 16:59:15 - پنج‌شنبه 6 اسفند 1394 | بدون نظر | |

رئیس ستاد انتخابات کشور

آغاز رقابت ٤ هزار و ٨٤٤ کاندیدای مجلس در انتخابات از ۸ صبح فردا/ امروز تبلیغات ممنوع/ تامین امنیت شعب اخذ رأی با ناجا است

ایلقار نیوز:محمدحسین مقیمی رئیس ستاد انتخابات کشور در نشست خبری صبح امروز گفت: مقیمیساعت ٨ صبح فردا رای گیری در تمام شعب کشور آغاز می‌شود و امروز تبلیغات در سراسر کشور متوقف است و هرگونه تبلیغی تخلف است.

وی افزود: آمادگی لازم در تمام مناطق از جمله مناطق مرزی، کوهستانی، روستایی و عشایری و شهری وجود دارد تا تمام واجدین شرایط رأی خود را بدهند و در برخی مناطق صعب‌العبور با هلی‌کوپتر صندوق‌ها را انتقال دادیم تا تمامی افراد بتوانند رای خود را بدهند.

رئیس ستاد انتخابات کشور ادامه داد: برای نخستین بار هیات‌های اجرایی انتخابات خبرگان و مجلس شورای اسلامی با تایید شورای نگهبان ادغام شدند.

وی اضافه کرد: در انتخابات مجلس ١٢ هزار و ٧٦ نفر ثبت‌نام کردند که ٦ هزار و ٣٣٣ نفر تایید صلاحیت شدند و با توجه به انصراف برخی افراد هم اکنون ٤ هزار و ٨٤٤ نفر با یکدیگر رقابت می‌کنند.

مقیمی در پاسخ به این سوال که گفته شده آقای کروبی می‌خواهد رای دهد، آیا به محل حصر صندوق می برید؟ گفت: همه کسانی که می توانند رای دهند هر کجا که باشند باید امکانات لازم را فراهم کنیم تا رای خود را به صندوق بیاندازند.

رئیس ستاد انتخابات کشور در پاسخ به این سوال که آیا هزینه‌های تبلیغاتی گروه‌ها مشخص است یا خیر، گفت: در این رابطه هیچ قانونی وجود ندارد و بر این اساس نمی‌توانیم بگوییم چقدر هزینه شده است، اما آنچه که از ظاهر کار مشخص است در این دوره از انتخابات نسبت به دوره‌های گذشته هزینه‌ها و تبلیغات محدودتر بوده است.

به گفته وی، 54 میلیون و ٩١٥ هزار و ٢٧ نفر واجد شرایط رأی دادن هستند.

وی اظهار داشت: اگر انتخابات به دور دوم کشیده شود باید حداکثر ظرف یک ماه انتخابات دوره دوم را برگزار کنیم.

رئیس ستاد انتخابات کشور تاکید کرد که مدارس روز شنبه فردای انتخابات تعطیل نیستند.

در پاسخ به این سوال که دلیل قطع شدن سامانه ارسال پیامک رسانه‌ها به جز خبرگزاری ایرنا از صبح امروز چیست، گفت: هر کدام از رسانه‌های دولتی و غیردولتی اگر در این مدت خلاف قانون عمل کرده باشند در کمیته مربوطه بررسی و برای برخورد به قوه قضاییه معرفی می‌شوند.

مقیمی درباره لغو برخی از مراسم های تبلیغاتی کاندیداها گفت: در زمان تبلیغات تمامی مراکز فرهنگی، مذهبی و دانشگاه ها فعال بودند و نامزدها برای بیان مطالبشون به این مراکز می‌رفتند و گردهمایی های بسیار زیادی عم در امنیت کامل برگزار شد و تنها تعداد بسیار محدودی شاهد لغو برنامه ها بودیم.

وی افزود: یکی دو مورد از این برنامه ها توسط خود نامزدها لغو شد و در موارد دیگر با کسانی که در اخلال در این برنامه ها نقش داشتند برای برخورد قانونی به قوه قضاییه معرفی شدند.

وی با بیان اینکه هیچ سازمان و نهادی به جز وزارت کشور در برگزاری انتخابات دخالت ندارد، گفت: تامین امنیت شعب اخذ رأی بر عهده نیروی انتظامی است.

انتهای پیام/فارس

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

نظراتی که حاوی توهین و تضییع حق بوده یا ضعیف و دارای بار حقوقی باشد، تائید نخواهند شد


آخرین اخبار