یکصدوهشتمین شماره دوهفته نامه ایلقار منتشر شد

خسارت ۲ هزار میلیارد تومانی بلایای طبیعی در مشگین‌شهر

معرفی روستای «موئیل» مشگین‌شهر برای ثبت جهانی در یونسکو

کارگاه زیست‌ عفیفانه در مشگین‌شهر برگزار شد

کلاهبردار حرفه‌ای اردبیل سر ۲۳ نفر کلاه گذاشت

تجلیل از ۲۴ اثر برتر در هنرواره «عباس زمان» در مشگین شهر

مرکز هوشمند ترافیک مشگین‌شهر با اختصاص ۱۵۰ میلیارد ریال راه اندازی می شود

سهم اردبیل از ۳ درصد نفت ۵۰۲ میلیارد تومان است

غرامت کشاورزان مشگین‌شهری در کوتاه‌ترین زمان پرداخت می‌شود

دیجیتال علیه مطبوعات

خسارت سیل به کشاورزان مشگین‌شهر در حال ارزیابی است

تعداد ثبت‌نام کنندگان مسکن ملی استان اردبیل به بیش از ۱۱۶ هزار نفر رسید

کد خبر: 17836 | تاریخ انتشار: 12:00:40 - دوشنبه 3 اسفند 1394 | 12 نظر | |

خداحافظی سلیم زحمت دوست از فعالیت های سیاسی:

ما نگوییم بد و میل به ناحق نکنیم / جامه کس سیه و دلق خود ازرق نکنیم

سلیم زحمت دوست: روزهای پایانی تبلیغات پر هیاهوی انتخاباتی در شرف اتمام است، IMG_1402متاسفانه بنده نیز بنا به رسالت و تعهدی که نسبت به شهر خود داشتم و البته بنا به درک خود، در ا

ین هیاهوی گمراه کننده، کم تقصیر نداشتم، الان بیشتر از یک سال است که علیه فرد خاصی مطلب می نویسم، در این یک سال سعی کرده ام متانت قلم و ادب شخصی خودم را حفظ کنم – البته ممکن است اشتباهاتی هم رخ داده باشد که اگر غیر از فرد خاصی که مطمح نظرم بوده، کس دیگری آزرده شده اعتذار طلبیده، حلالیت می خواهم- در دو ماه اخیر که تب و تاب تبلیغات بالا گرفته از طریق تلفن همراه و گروههای تلگرامی و کامنتهای سایتهای مختلف انواع و اقسام ناسزاها و افتراها به بنده زده اند که همه را حلال می کنم، اما دوستان خدا را شاهد می گیرم، که بنده در بیان این نظرات هیچ نفع شخصی در نظر نداشته ام، همچنانکه دیده و خوانده اید از هیچ فرد خاصی هم طرفداری نکرده ام، اما کسانیکه بنده را می شناسند، می دانند که دیگر ریش ما سفید شده و نزدیک شصت سالگی رسیده ایم و متاسفانه بیشتر عمرم در سیاست تلف شده است که ایکاش نمی شد، تنها موضوعی که بنده را به نوشتن این یادداشتها تشویق می کرد، نفع عمومی شهرمان بود، شاید بسیاری از جوانان از سر شور و غرور وارد مسایل انتخاباتی می شوند، ولی دیگر کار ما از این حرفها گذشته، اگر بنده می خواستم از سیاست بهره بگیرم، فرصتهای خوبی داشتم، بنذه جزو اولین افرادی بودم که با تحصیلات تکمیل وارد شهر شدم، در اولین دوره انتخابات شوراهای شهر، بیشترین رای را آوردم، اولین نشریه را در شهر منتشر کردم که در همه کشور شناخته شد، اولین فردی بودم که عضو اصلی یکی از شناخته شده ترین احزاب اصلاح طلب شدم، اولین فردی بودم که جزو نویسندگان دایره المعارف بزرگ اسلامی انتخاب شدم، اما روحیه انتقادی بنده اجازه نداد وارد مسایل رانتی و سوء استفاده های شخصی بشوم، در انتخاب مهندس آقایی نقش داشتم، اما شدیدترین انتقادها را برایش نوشتم، در انتخاب مهندس ملکی نقش داشتم، تندترین انتقادها را نوشتم، در ستاد خاتمی فعالیت کردم، از عملکرد دولتش انتقاد کردم، شاید در همه کشور تنها نشریه ای که شدیدترین انتقادهارا به دولت احمدی نژاد داشت، مرحوم زنده یاد وراوی بود، و البته پشیمان نیستم چون اعتقاد دارم، وظیفه اهل قلم انتقاد و روشنگری است و در این راه باید ناملایمات را پذیرا شد، این دوره نیز تشخیص بنده این است که نماینده محترم ما در هشت سال نمایندگی نتوانسته است، حد اقل انتظارات مردم را برآورده کند و تعویض جایگاه ایشان با فرد دیگر به نفع مردم شهرستان خواهد بود، هشت سال فرصت خوبی برای نشان دادن عملکرد یک فرد است، حالا اگر کسانی اعتقادی مخالف بنده دارند، سلم الله، خدا حفظشان کند، نیاز به دعوا و فحش ناموس دادن و افترا زدن و زبان را به بدی آلوده کردن نیست، از عملکرد ایشان بگویند و بنویسند تا مردم راضی شوند و رای دهند، در صورت موفقیت ایشان بنده اصلا ناراحت نخواهم شد، چون احساس خواهم کرد، وظیفه خود را طبق دریافت خود انجام داده ام.
بنده تصمیم جدی دارم که پایان این دوره انتخابات،پایان فعالیتهای سیاسی بنده نیز باشد، دیگر سعی خواهم کرد مابقی عمر خود را برای پایان دادن به کارهای نیمه تمام فرهنگی که در دست دارم صرف کنم، امیدوارم خداحافظی بنده از این موضوع به نفع شهر و مردم بیچاره شهرم تمام شود. در پایان ضمن عذر خواهی به جهت طول کلام، باز هم عرض می کنم، انتخاب نماینده ای که عملکرد خوبی نداشته است، برای سومین بار نه به نفع شهر، نه به نفع نظام و نه به نفع کشور خواهد بود.
حسبنا الله و نعم الوکیل، نعم المولا و نعم النصیر
از الطاف مدیر سایت و زحمتهایی که در این مدت دادم، بسیار ممنون هستم

منبع : مشکین سلام

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است


12 ديدگاه مطلب براي " ما نگوییم بد و میل به ناحق نکنیم / جامه کس سیه و دلق خود ازرق نکنیم " ارسال شده است.

 1. حسن گفت:

  یاشا سلیم معلم یاشا الحق کی اوستادسان و بی لیاقت اینسانلارا سوزو دییین

 2. مشاور گفت:

  با سلام

  سرمایه های یک شهر منابع طبیعی ومعدنی وموقعیت جغرافیایی و … نیست سرمایه یک شهر افراد اندیشمند و تحلیل گری است که توانسته باشند در رابطه با شهر و دیار ما قلم فرسایی کنند واین بزرگترین هدیه ایی است که از ما برای آیندگان به یادگار میماند.
  کتاب دکتر غلامحسین ساعدی هرچند الان ورق میزنیم ومطالعه میکنیم بسیار ساده وروان دیده میشود ولی برای شهرما یک سند تاریخی شده است.
  من بخوبی یادم میاید که هفته نامه وراوی را با آقای زحمت دوست میشناختم هرچند تاحال ایشان را از نزدیک ملاقات نکردم ولی به جرات میتوان گفت که شهرما با همان هفته نامه فعالیت روزنامه نگاری را به شکل ملی شروع کرد که جای تقدیر دارد.
  ما نباید انتظار داشته باشیم نویسنده ها به میل ما بنویسند وبگویند وباید اطمینان داشته باشیم که وجود آنها چه موافق ومخالف دیدگاههای ما یک نعمت و متاعی ارزشمند است.
  من میدانم کاندیداهای فهیم ما وارد این توهین ها نمیشوند که چون بخوبی میدانندچه آنهایی که با آنها مخالف هستند وچه آنهایی که موافق درراستای مصالح شهر عقاید خودرا مطرح میکنند بخصوص از طرف روزنامه نگاران و اندیشمندان وچالشی که از طرف اینگونه افراد ایجاد میشود به نفع آنها وآینده شهر است .متاسفانه برخی طرفداران که احساسی عمل میکنند وارد اینگونه رفتارها میشوند که شایسته نیست.
  حتی اگر کسی را مخالف ودشمن خود نیز بدانیم باید به این موضوع توجه کنیم که دشمن دانا به از نادان دوست.
  اینجانب بعنوان یک شهروند مشگین شهری هرچند سالهاست از شهر ودیارم دورم از زحمات آقای زحمت دوست بدون توجه به گرایشات سیاسی ایشان کمال تشکر را دارم وامیدوارم که قلم و توان فکری و تحلیلی او همچنان درراستای اهداف و معرفی و مسایل شهر فرهیخته ایی همانند مشگین پایدارباشد وهیچ وقت چنین افراد متفکری را بازنشست وگوشه نشین نکنیم و دستانشان را ازصمیم قلب بفشاریم وخسته نباشید بگوییم.
  عمرفعالیتهای سیاسی محدود است ولی چنین افرادی همانند یک چشمه جوشان درشهرماندگار.

  ارادتمند: دانش آموزی از شهرفرهیخته مشگین و عضو انجمن مشاوران مدیریت ایران

 3. فرشاد گفت:

  خوب کاری کردین. بیشتر از این چهرتون رو توی شهر منفور نفرمایید.

  • سلیم زحمت دوست گفت:

   قربان آقا فرشاد، امیدوارم بدیهایمان را حلال کنید

 4. حر وراوبنی گفت:

  جایگاه علمی و فرهنگی آقای زحمت دوست برکسی پوشیده نیست همین یک مورد انتشار اولین نشریه شهر مان ( وراوی ) به مدیر مسئولی مشارالیه که موجبات مباهات وافتخار مشگین شهر در سطح کشور را فراهم نمود کافی است که احترام ایشان بر هم شهریان گرانقدر بویژه فرهیختگان جامعه فرض باشد. بنده حقیر که سابقه ارادت دیرینه به معظم له دارم همچنان ارادتمند شان باقی بوده وخواهم بود.
  واما در مورد نقد عملکرد صاحبان قدرت همواره به نفع نقد شونده است تا بر عیب خود وقوف یافته و در جهت رفع عیوب خود اقدام نموده و از نقاد خود متشکر شود و از متملقانی که عیوب را پوشانده و در راستای منافع شخصی به تملق ومجیز گویی می پردازند رنجیده وبدور باشد.چنانکه سعدی علیه الرحمه می فرمایدد:
  از صحبت دوستی برنجم
  کاخلاق بدم حسن نماید
  عیبم هنر و کمال بیند
  خارم گل و یاسمن نماید
  کو دشمن شوخ چشم بیباک
  تا عیب مرا به من نماید

 5. آقامعلی گفت:

  جناب دکتر زحمتدوست یکی از افتخارات منطقه و شخصیتی متین ؛مودّب وصبور می باشند .ولی متأسفانه ما نیز نامهربانیهای زیادی را حتی از طرف برخی افراد که خود را دانش آموز ایشان معرفی میکردند بوده ایم ولی جناب دکتر باکمال خونسردی همگان را دعوت به نوشتن وانتقاد می کردند .جناب دکتر چه میشه کرد ! هرچیز ی دو رویه دارد ولی در این دور زمان آدمهایی هستند که هزار روی وهزارچهره دارند!با آمدن هرنسیمی خم شده ودولاّ می شوند!! زندگی دوروزه این کره خاکی چقدر ارزش دارد که عده ای شرافت؛حیثیت وحتی مقام والای انسانیت خودرا هم قربانی آن میکنند.

 6. عباسی گفت:

  استاد گرامی آقای زحمت دوست,بنده به عنوان شاگرد کوچک جنابعالی و طرفدار نماینده حال آماده ام تا با دلیل قانع کننده ای که ثابت کند هر کاندید دیگری میتوانست عملکرد بهتری داشته باشد ,تنها رای خودم را تقدیم ایشان کنم.

  • سلیم زحمت دوست گفت:

   آقای عباسی عزیز، با تشکر از عنایت عالی، بنده هرگز به خود اجازه نمی دهم از کسی بخواهم که به دلخواه من رای دهد، بنده وظیفه روشنگری دارم، نه معرفی فرد خاص

 7. س گفت:

  استاد گرانقدر
  با سلام
  خبر خداحافظی شما از عالم سیاست موجب اندوه بنده کردید که بی شک شما یکی از چهره های شناخته شده وصریح شهرمان هستید اکثر نوشتهایتان صادقانه هستند
  وپیشینه سیاسیتان گره زده شده با اصلاحات .چه خوش خاطراتی هستند نوشته های زلیم خان در وراوی .بنده به عنوان دانش اموز سپاسگزار تمام تلاشهای شما در عرصه سیاسی شهرمان بوده و خواهم بود . فقط سوالی در ذهن بنده همیشه در تکاپو هست که که شخصی با روحییات شما چگونه از یک کاندیدا که با معیارهای شما همخوانی ندارد حمایت میکنید . با ارزوی سلامت و موفقیت برای شما

 8. عزیز گفت:

  باسلام
  استاد گرانقدر کاش روزی میشد که همه ما بادیدی عمیق وژرف به دغدغه وتعصب شما نسبت به پیشرفت وابادانی شهر عزیزمان مشگین شهر پی میبردیم ولی …بگذریم ارزوی سلامتی وموفیتهای بیشتر به شما مرید ودوستار شما تاابد هستیم

 9. دانش آموز گفت:

  گئتمه ترسا بالاسی ،من ده سنه سایه گلیم…

ارسال نظر

نظراتی که حاوی توهین و تضییع حق بوده یا ضعیف و دارای بار حقوقی باشد، تائید نخواهند شد


آخرین اخبار