اختصاص ۱۵۰ میلیارد ریال برای راه‌اندازی مرکز هوشمند ترافیک در مشگین‌شهر

بقعه شیخ حیدر مشگین‌شهر نماد معماری ایلخانان

چرای زودهنگام ویرانگر مراتع استان اردبیل

موزه خصوصی نگارخانه اسناد تاریخی در مشگین‌شهر افتتاح شد

نسخه الکترونیکی شماره 107 دوهفته نامه ایلقار

طرح آبرسانی مشگین شهر نیازمند هفت هزار میلیارد ریال اعتبار است

سدهای نیمه‌خالی شهرستان مشگین‌شهر؛ تنش آبی در کمین است

«پویش همدلی» همزمان با عید فطر در اردبیل اجرا می‌شود

حمایت از بخش خصوصی راهکار مؤثر بر جریان رشد تولید

ثبت ششمین ژئوسایت طبیعی

سرمای بهاره بیش از ۴۰ هزار میلیارد ریال به باغات مشگین شهر خسارت وارد کرد

باغداران مراقب سرمازدگی بهاره باشند

کد خبر: 17642 | تاریخ انتشار: 12:40:15 - سه‌شنبه 27 بهمن 1394 | 2 نظر | |

به قلم اشکان صابری:

«ما همیشه با هم می­مانیم … !»

مثل روال معمول هرسال، سال 1394 را با بیداری بهار دل­انگیز دامنه­ی همیشه سرفراز سبلان و با photo_2016-02-16_15-33-42
عطر فرمایش پیر فرزانه­مان با شعار «دولت و ملّت، همدلی و همزبانی» شروع کردیم، به دیدار هم رفتیم، جویای حال هم شدیم و دست هم را به گرمی فشردیم و تا امروز یازده ماه چه روزهای خوش و شاید تلخ را پشت سر نهادیم، به صدها دستاوردهای علمی و تحقیقی جوانانمان و دانشمندانمان در راستای شعار «ما می­توانیم» افتخارکردیم و شاهد سربلندی و شکوفایی ایران عزیزمان بودیم و قطعاً شاد شدیم چون وارثان اصلی این انقلاب یعنی شهدای عزیزمان حتماً شاد بودند و هستند و اینک در روزهای پایانی سال در آستانه­ی آزمایشی بزرگ دیگر قرار داریم و آن انتخابات دهمین دوره­ی مجلس شورای اسلامی و پنجمین دوره­ی انتخابات مجلس خبرگان رهبری می­باشند که شرکت در آن­ها مبیّن شعور، احساس وظیفه و حسّ تکلیف ما خواهد بود. همه خُرد و کلان، پیر و جوان، زن و مرد می­دانند که انتخابات فرصتی است برای ظهور و تجلّی ملّت تا بتوانند از میان کاندیداهای تأیید صلاحیّت­شده، فرد اصلح را انتخاب و با رأی خود وفاداری به آرمان­های انقلاب اسلامی را ابراز نمایند و نیک واقفیم که انتخابات نماد مردم­سالاری دینی است تا مردم بر اساس حقّی که دارند تصمیم بگیرند و در این برهه­ی حسّاس تاریخی لازم است مراقبت شود تا از هر گونه اقدامی که منجر به ایجاد شبهه و تلخ­کامی این نمایش اقتدار ملّی می­شود! قویاً پرهیز گردد، شهر ما و زادگاه پرافتخار ما با آن پیشینه­ی تاریخی و با آن همه بزرگان و علما و دانشمندان و ادبا و هنرمندان و داشته­های علمی و مدنی و دینی و ادبی خود باید بیشتر احساس مسئولیت کند. اخلاق خوب انتخاباتی باید سرلوحه آحاد مردم بخصوص جوانان پرشور و فهیم منطقه­مان قرار گیرد، آن­هایی که احساس تکلیف نمودند و پتانسیل­های لازم را در خود یافته و به عنوان کاندیدا وارد عرصه شده­اند، وظیفه­ی دینی و ملّی و میهنی خویش را انجام داده­اند و می­خواهند با گرم کردن تنور انتخابات و دادن فرصت بیشتر انتخاب کردن به تفکّرها و سلیقه­های گوناگون به دِین خود عمل نمایند که مبارکشان باشد؛ ولی همشهریان فهیم تکلیف ما رأی­دهندگان چه خواهد بود؟ ما دارای جامعه­ی بشدّت سنّتی و از نظر طرز تلقی سخت بهم تنیده داریم، هرگز همدیگر را در روزهای سخت و یا حسّاس تنها نگذاشته­ایم. در هر بازه زمانی در کنار هم، برادر هم، و یار و غمخوار هم و آشنایان و دوستانی فهیم و مهربان و بردباریم، اگر به فرض قرار بود فقط کاندیدای موردنظر ما حضور داشته و پیروز شود و صحنه­گردان انتخابات تنها او باشد دیگر انتخاب کردن و رقابت سالم چه معنایی می­توانست داشته باشد؟! در جامعه­ای که همه منافع شخصی خود را مقدّم بر منافع جمع بدانند قطعاً سیر قهقرایی خواهیم پیمود. این تفکّرها و اعتقادات ما در فروع است که به یکدیگر هویت و وجود می­بخشند، پس باید همدیگر را تحمّل کرد و سخن حقّ را پذیرفت؛ حتّی اگر از جناح رقیب باشد.

این روزها هم می­گذرند، بیایید آخرتمان را شخصیت و هویتمان را فدای دنیای دیگری نکنیم! صادق باشیم و از اتهام­زنی­ها و تهمت­های ناروا به همدیگر و تعصّب­های ویرانگر قومی و طایفه­ای و شایعه­پراکنی و تخریب همدیگر به خاطر اَحسنت­گویی و خوشایند فعالان کاندیدا یا طرفداران دو آتشه آن­ها بپرهیزیم. فراموش نکنیم خدایی ناظر بر اعمالمان هست که از رگ گردن بر ما نزدیک­تر است و فردایی است که سعادت و بدبختی ما در آن تجلّی پیدا خواهد کرد. طرفداران رقیب را تافته­ی جدابافته ندانیم و به خود اجازه ندهیم از فرصت­های پیش­آمده سوء استفاده نماییم و به همدیگر نتازیم و به هم حقّ بدهیم که در مهلت مقرر قانونی به سخنان و برنامه­ها، قابلیّت­ها، صداقت و راست­کرداری­ها و دینداری و تقوی و تعهّدها و مدیریت­ها و مردم­داری و عدالت­محوری و لیاقت­سالاری همه کاندیداها را با حضور در جلساتشان بسنجیم و در روز آخر به دور از هرگونه تعصّبات خشک و اسیر جوّ شدن­ها به استنتاج برسیم و نهایتاً فرد اصلح را انتخاب نماییم تا خدای ناکرده بعد از فردای انتخابات به رأی اشتباه خود نبازیم و نسوزیم زیرا این ما هستیم که رأی می­دهیم و راه را هموار می­کنیم.

هرگز فریب غوغاسالاری­های احتمالی و جوّسازی­های سیاسی و جریان­سازی­ها را نخوریم و نبازیم، مهمّ نیست که کاندیدای موردنظر تو وارد مجلس نشود! به خودت تبریک بگو که در انتخابات، جانب دینداری نگه­داشتی و آگاهانه با مطالعه­ی کامل رأی دادی و در حقیقت نباختی و تو مسئول رأی توأم با شعورت هستی، که وجداناً پاسخگو خواهی بود، سخن کوتاه، چه کنیم که ما نسلی هستیم که حالا تاوان بداخلاقی انتخاباتی گذشتگان خود را پس می­دهیم که هنوز هم بدعت­های غلط دروغ را به دوش می­کشیم، قول­های استخدام دروغین، وام­ها و طرح­های دروغین، پست و مقام­ها و وعده و وعیدهای دروغین و پایمال­شدن لیاقت­سالاری­ها، از خود می­پرسیم آیا واقعاً جایگاه این کُهن­شهر زخم دوران­دیده این است؟ که هنوز در شهر ما رایج است و شاید خواهد بود … !

پس این هم می­گذرد، بیایید با توجه به موقعیّت خطیر منطقه همدیگر را دریابیم! ما همان دوستان و آشنایان و همشهریان خونگرم دیروزیم و فرداها هم با همان مهربانی و عاطفه، یار و غمخوار هم خواهیم بود … پس، «ما همیشه با هم می­مانیم».

                         خدایا چنان کن سرانجام کار               تو خشنود باشی و ما رستگار

اشکان صابری

کارشناس ارشد مدیریت اجرایی mba

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است


2 ديدگاه مطلب براي " «ما همیشه با هم می­مانیم … !» " ارسال شده است.

  1. آرش م گفت:

    سلام مطالب خوبی بود استفاده کردیم استاد صابری عزیز

  2. رضا گفت:

    چرا نظر مردمو حذف میکنی؟ نویسنده به مذاقش خوش نیومده دستور داده حذفش کنید؟
    واقعا که….!

ارسال نظر

نظراتی که حاوی توهین و تضییع حق بوده یا ضعیف و دارای بار حقوقی باشد، تائید نخواهند شد


آخرین اخبار