مرکز هوشمند ترافیک مشگین‌شهر با اختصاص ۱۵۰ میلیارد ریال راه اندازی می شود

بقعه شیخ حیدر مشگین‌شهر نماد معماری ایلخانان

چرای زودهنگام ویرانگر مراتع استان اردبیل

موزه خصوصی نگارخانه اسناد تاریخی در مشگین‌شهر افتتاح شد

نسخه الکترونیکی شماره 107 دوهفته نامه ایلقار

طرح آبرسانی مشگین شهر نیازمند هفت هزار میلیارد ریال اعتبار است

سدهای نیمه‌خالی شهرستان مشگین‌شهر؛ تنش آبی در کمین است

«پویش همدلی» همزمان با عید فطر در اردبیل اجرا می‌شود

حمایت از بخش خصوصی راهکار مؤثر بر جریان رشد تولید

ثبت ششمین ژئوسایت طبیعی

سرمای بهاره بیش از ۴۰ هزار میلیارد ریال به باغات مشگین شهر خسارت وارد کرد

باغداران مراقب سرمازدگی بهاره باشند

کد خبر: 17427 | تاریخ انتشار: 22:44:40 - چهارشنبه 21 بهمن 1394 | 10 نظر | |

مرضیه گرانمایه نماینده خبرگزاری تسنیم در مشگین شهر:

لطفا تماس بگیرید؛مشترک مورد نظر ۲۴ ساعته در دسترس شما می‌باشد

دو سه ماهی است که شاهد بروز و ظهور الطاف بی‌مثال نامزدهای انتخاباتی در شهرستان مشگین‌شهر هستیم، تلفن‌های خاموش و دور از دسترس، ۲۴ ساعته در
دسترس می‌باشد و پاسخگوی مخاطبان هستند، دردها و مشکلاتمان را از زبان همه می‌شنویم و نامزدهای انتخاباتی مجلس دهم همانند پیامبران دم از اعجاز می‌زنند، اعجازی که از هیچیک از پیامبران خدا دیده نشده است، وعده برای تحوّل محیّر العقول در اقتصاد و اشتغالی که در کل کشور معضل بزرگی است و توصعه شهر عقب‌مانده‌ای چون مشگین‌شهر که با قدمت چندین‌ هزار ساله‌اش هنوز سیمای شهر واقعی را به خود نگرفته است نسخه می‌پیچند.گرانمایه

صله ارحام به صله عام تبدیل شده و افراد شاخص دور از دسترس، از دور افتاده‌ترین روستا و مناطق محروم گرفته تا حاشیه‌ها و مرکز شهر را با جعبه‌های شیرینی، در راستای عیادت از بیماران زیر پا می‌نوردند، از راه‌های صعب‌العبور روستاهای گمنام و زیر خط فقر بازدید می‌کنند و جویای احوال فقرا می‌شوند اما در این میان بازهم افراد واسطی که دارای خوی کدخدا منشی هستند و از نفوذ کلام برای جذب آرای مردم منطقه خود استفاده می‌کنند بیشتر از نظر مالی توسط افراد شاخص تأمین می‌شوند.

مجالس ختم از روستاها گرفته تا خود شهر به صورت باشکوه و با حضور شاخص‌ترین افراد برگزار می‌شود، امواتی که زنده بودنشان برای کمتر کسی مهم بود، اینک مرگشان برای همه مسئولان و نامزدهای انتخاباتی با اهمیت شده است، برای کسی فرقی نمی‌کند که فرد متوفی برای چه و چگونه مرده، آیا از درد نداری مرده و یا به سبب نداشتن هزینه برای درمان بیماری‌اش؟! مهم اینست که مرده و حال مجلس ختمی مهیاست برای حضور و معرفی نامزد انتخاباتی.

مرگ انسانیت واقعه دردناکیست که نباید با تشتت افکار عمومی بر گسترش آن دامن بزنیم تا تغییر نگرش در ذهنیت‌ها را به نغع خود رقم بزنیم، روند فعالیت‌های انسان دوستانه آن هم در موقعیت‌های خاص به شعور عامه مردم توهین می‌کند، از مهم‌ترین مسائل در حوزه زندگی اجتماعی بشر که دین اسلام نیز به آن تاکید دارد، امانتداری و توجه به حفظ حقوق، اموال مردم و برقراری عدالت اجتماعی است، عدالت به معنای واقعی میانه‌روی بدون افراط، تفریط و کج‌روی است و در اجرای صحیح عدالت باید اصل شایسته‌سالاری به عنوان محوری‌ترین عامل دخیل در انتخاب افراد در مسئولیت‌ها مورد توجه قرار گیرد که این امر متاسفانه در شهر ما بنابه دلایل مختلفی چون تبلیغات غیر منصفانه و چیرگی بر افکار عامه مردم به انحاء مختلف میسر نشده است.

ترویج و نشر بداخلاقی‌های غیر اخلاقی و انسانی در قالب تهمت، دروغ و غیبت به منظور تخریب و تحقیر چهره رقبای انتخاباتی معظل بسیار بزرگی است که این روزها از برخی مردان مدعی قانون سرزده و گریبانگیر شهرستان ما شده، البته هستند در این میان نامزدهایی که اخلاق و رفتارشان در شأن یک نماینده مجلس بوده و در این راستا خواستاریم عموم نامزدها با حفظ کرامت انسانی در جلسات خود برنامه‌ها و اهداف انتخاباتی‌شان را تبلیغ نمایند تا آرامش حاکم بر جو شهرستان را ناامن نکنند.

حاکمیت ظلم و جور و تبعیض براساس عبرت‌های تاریخ به سرانجام خوشی ختم نمی‌شود پس حرف بزنیم همانگونه که عمل می‌کنیم و عمل کنیم براساس قوانین مصوب شده در نظام اسلامی و حاکمیت مشروع.

از عموم نامزدهای انتخاباتی می‌خواهم مصداق این شعر حضرت حافظ (ره) نباشند که می‌فرماید:

واعظان کاین جمله در محراب و منبر می‌کنند       تا به خلوت می‌روند آن کار دیگر می‌کنند

مشکلی دارم، ز دانشمند مجلس باز پرس           توبه فرمایان چرا خود توبه کمتر می‌کنند

مردانی که برای قانونگذاری و اجرای صحیح قانون داوطلب شده‌اند چرا در چارچوب قانون حرکت نمی‌کنند؟! به عنوان کوچکترین عضو و یکی از اهالی شهرستان مشگین‌شهر پیشنهاد میکنم کاندیدهای محترم انتخاباتی نامه‌ی شماره ۴۵ در کتاب نهج البلاغه از حضرت علی علیه‌السلام خطاب به عثمان بن حنیف، که نماینده امیرالمونین حضرت علی(ع) در بصره بودند را مطالعه فرمایند، چراکه مطمئنم پیروی از وصایای آن حضرت در حل و فصل گره‌های کور عصر حاضر موثر خواهد بود.

فرازی از نامه حضرت امیر(ع) به عثمان بن حنیف حاکم بصره

«و من امروز نفس خود را به تقوا مى‌پرورم تا فردا، در آن روز وحشت، ایمن باشد و بر لبه آن پرتگاه لغزنده استوار ماند.
اگر بخواهم به عسل مصفا و مغز گندم و جامه‌هاى ابریشمین دست مى‌یابم
ولى، هیهات که هواى نفس بر من غلبه یابد و آزمندى من، مرا به گزینش طعام‌ها بکشد و حال آنکه، در حجاز یا در یمامه بینوایى باشد که به یافتن قرص نانى امید ندارد و هرگز مزه سیرى را نچشیده باشد، یا شب با شکم انباشته از غذا سر بر بالین نهم و در اطراف من شکم‌هایى گرسنه و جگرهایى تشنه باشند»

« پس اى پسر حنیف ، از خدا بترس . به همان چند قرص نان اکتفا کن تا از آتش رهایى یابى»

مرضیه گرانمایه نماینده خبرگزاری تسنیم در مشگین شهر

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است


10 ديدگاه مطلب براي " لطفا تماس بگیرید؛مشترک مورد نظر ۲۴ ساعته در دسترس شما می‌باشد " ارسال شده است.

 1. رضا گفت:

  این روز ها تو هم خیلی فعال شدی. خوش بهحال ات که مسئولان سایت مطالب تو رو چاپ میکنند ولی نظر ما رو نادیده میگیرن

 2. خلیل گرانمایه گفت:

  خانم مرضیه گرانمایه سلام علیکم .
  مقاله زیبایتان راخواندم که بیانگرواقعیات حاکم وجاری درکشورعزیز وخصوصاشهرمان است.اینجانب به زیبااندیشی وحس مسئولیتتان دربیان مشکلات جامعه که قطعامنجربه اصلاح امورخواهدشدارج مینهم.خدا حافظ قلم واندیشه ات باد.ارادتمند:برادرت خلیل گرانمایه

 3. وفا گفت:

  جدا عالی به این موضوع پرداختید و باید بگم که متاسفانه این روزها مشکلات جامعه به حدی زیاد شده که این واقعیات حاکم در جامعه کنونی یکی از نمود همین مشکلاته.
  واقعا تبریک میگم بهتون به خاطر این قلم فصیح و اندیشه تواناتون.

 4. حوا گفت:

  تبریک میگم بهتون خانم گرانمایه به خاطر این قلم رسا و حس انسان دوستانه تون که برای اندکی هم که شده سعی دارید مشکلات در حال حاضر جامعه رو با قلم خودتون به خیلی ها هوش زد کنید و این امر واقعا تحسین برانگیزه.
  باتشکر فراوان

 5. علی امامعلیزاده میرک گفت:

  باسلام از بابت گفتن و نوشتن درد دل واقعی و نهفته مردم مشگین شهر جای تشکر هست. قلم اندیشه تان همیشه سبز باد.

 6. احمد گفت:

  خانم گرانمایه حرف دل تمامی انسانهای پاک سرشت را به رشته تحریر دراورده ولی کدام یک از کاندیدها عمل میکند؟

 7. علی گفت:

  با سپاس فراوان جدا عالی بود

 8. اکبر مردانی گفت:

  سلام ،آفرین بر قلم زیبا وبیان شیوا و فهم بالایتان ،جدا” دست مریزاد

 9. علی اریان گفت:

  جای مردان سیاست بنشانید درخت
  که هوا تازه شود

  ور نه این چرت و پرتا رو که بچه دبستانیم میدونه

 10. رضا فضلعلیزاده گفت:

  با سلام. از اینکه واقعیتهای انکارناپذیر شهرمان را که کام هر وجدان بیداری را تلخ میکند به رشته تحریر دراورده اید،ممنونم. خدا قوت!

ارسال نظر

نظراتی که حاوی توهین و تضییع حق بوده یا ضعیف و دارای بار حقوقی باشد، تائید نخواهند شد


آخرین اخبار