اختصاص ۱۵۰ میلیارد ریال برای راه‌اندازی مرکز هوشمند ترافیک در مشگین‌شهر

بقعه شیخ حیدر مشگین‌شهر نماد معماری ایلخانان

چرای زودهنگام ویرانگر مراتع استان اردبیل

موزه خصوصی نگارخانه اسناد تاریخی در مشگین‌شهر افتتاح شد

نسخه الکترونیکی شماره 107 دوهفته نامه ایلقار

طرح آبرسانی مشگین شهر نیازمند هفت هزار میلیارد ریال اعتبار است

سدهای نیمه‌خالی شهرستان مشگین‌شهر؛ تنش آبی در کمین است

«پویش همدلی» همزمان با عید فطر در اردبیل اجرا می‌شود

حمایت از بخش خصوصی راهکار مؤثر بر جریان رشد تولید

ثبت ششمین ژئوسایت طبیعی

سرمای بهاره بیش از ۴۰ هزار میلیارد ریال به باغات مشگین شهر خسارت وارد کرد

باغداران مراقب سرمازدگی بهاره باشند

کد خبر: 17225 | تاریخ انتشار: 16:52:20 - پنج‌شنبه 15 بهمن 1394 | 21 نظر | |

یادداشت سردبیر:

در آستانه انتخابات؛خاله ،پدر و مادر پل معلق پیدا شدند!!!

هر چقدر به انتخابات مجلس دهم نزدیکتر می شویم شاهد انواع شگردهای تبلیغاتی از سوی نامزدها هستیم .تبلیغاتی که ماهیت آنها هیچ سنخیتی با وظیفه اصلی photo_2016-02-03_19-35-21یک نماینده ندارد. کم و بیش همه می دانیم که وظیفه اصلی نماینده مجلس قانون گذاری و نظارت برحسن اجرای قانون می باشد. اما در عین حال برخی از نامزدها  شعارها و عملکردهایی برای مردم بازگو می کنند که حتی یک بی سواد مطلق هم به طنز آمیز و هدف دار بودن این شعار ها پی می برد.البته منظور نویسنده پرداختن به بحث گردشگری و حواشی آن در شهرستان مشکین شهر می باشد.

یک نمونه از این عملکردها ، شعار ها و برنامه انتخاباتی نامزدها مورد نظر را برای مردم عزیزمان بازگو می کنم.

نماینده فعلی شهرستان اکثرآ در سخنرانی و فیلم های تبلیغاتی که بتازگی رونمایی شده خود را پدر و مادر پل معلق مشگین شهر معرفی می کند.هرچند نمیتوان تلاش نماینده  فعلی شهر را در یک سال پایانی که برای تسریع عملکردهای عمرانی این پروژه انجام داده اند نادیده گرفت. اما استفاده از چنین ادبیاتی برای یک نماینده (که یک حربه تبلیغاتی برای افرادی که اطلاعاتی در این خصوص ندارند) در خور شان یک قانونگذار نبوده و بازتاب جالبی برای جامعه روشنفکر و متخصص شهرستان نخواهد داشت. عقل سلیم حکم می کند که نمی توان یک کار انجام گرفته توسط بخش خصوصی را تماماً جزو عملکرد خود محسوب کرد.

ضمن اینکه به گفته مدیران پل معلق این پروژه تنها 5 درصد از کل پروژه را شامل می باشد و 95 درصد آن باقی مانده است که متاسفانه نزدیک به 8 سال عملیات اجرایی این پل ، معلق مانده بود در صورتی که اگر از همان دوران آغازین نمایندگی وی به صورت جدی این پروژه را پیگیری و اجرا و حمایت می کردند می توانستیم سالها قبل طعم شیرین این افتتاح را بچشیم با اینحال که این پروژه افتتاح شده و عکس های یادگاری زیادی در کنار آن توسط مسئولان گرفته شده است اما هنوز هم نتوانسته بدهی های کلان  خود را پرداخت نماید  وبا وجود نیاز به حمایتهای مالی و ارائه تسهیلات بانکی متاسفانه اقدام عملی دراین زمینه  تاکنون صورت نگرفته است.

همچنین با توجه به وعده های مسئولان شهرستانی واستانی علی الخصوص نماینده فعلی شهرستان هیچگونه عملیات عمرانی در حوزه گردشگری در اطراف پروژه پل معلق صورت نگرفته است که همه گفته ها بر اساس تصاویر موجود از پروژه پل معلق مهر تائیدی بر گفته ما دارد. بطور نمونه یک کیلومتر آسفالتی که قرار بود از ورودی سایت B انجام پذیرد جامه عمل به خود نپوشیده واین امر موجب بروز مشکلاتی در این حوزه برای گردشگران و مسافرین بوجود آورده است.

خاله خطاب کردن نماینده سابق شهرستان توسط نماینده فعلی از لحاظ اخلاقی کار خوبی نیست. وامیدواریم همه کاندیداها با رعایت مسائل اخلاقی و پرهیز از هرگونه تخریب ،روش ها وترفندهای تبلیغاتی خود را عوض کنند. شایسته نیست یک پروژه در این سطح درآستانه انتخابات خاله و پدر مادر پیدا کند هر پروژه ای که در این شهرایجاد، بهره برداری و به اتمام برسد برای مردم و توسعه این شهر می باشد واگر مسئولی بخواهد در آستانه انتخابات عملکردی برای خود بازگو کند بهتر است در کنار کارهای انجام گرفته شده ، اقداماتی را که در طول چندین ساله می توانست انجام بگیرد ولی با وجود ظرفیت های بالقوه شهرستان و ذخایر غنی قدمی در این راه برداشته نشد.

پل

از طرفی شاهد این هستیم که نماینده سابق هم با حضور خود در پل معلق سعی بر القا این مسئله به مردم دارند که بانی و بنیانگذار پل معلق بنده بوده و باید به نام وی شناخته شود باوجود اینکه مردم نیز این واقعیت را کتمان نمی کنند که ایشان از سرمایه گذاران حمایت کرده وتلاش های زیادی برای جذب سرمایه گذاران انجام داده و جزو بانیان اصلی این پل می باشد  با این همه اعتقاد داریم احساس مالکیت داشتن بر یک پروژه خصوصی کار ارزنده ای نیست و اقتصاد شهرستان مشگین شهر متکی بر پل معلق نبوده و نخواهدبود.

 امیدواریم کاندیداها سفره انتخاباتی خود را در جایی دیگر پهن کنند و خود را پدر مادر تنی یا ناتنی پروژه های انگشت شمار واکثرا نا تماتم معرفی نکنند این پل نیازمند جدی به حمایت همه جانبه مسئولین و هر نماینده منتخبی می باشد و معلق گذاشتن کار این پروژه بزرگ گردشگری نوعی خیانت و بی مهری در حق مردم مشکین شهر می باشد .

در آخر امیدواریم نامزدهای انتخاباتی با رعایت مسائل اخلاقی و ارائه برنامه های مدون  ،بتوانند ضمن تشریح اقدامات خود و با درنظرگرفتن توسعه و پیشرفت شهرستان در آینده  مردم بزرگوار شهرمان را در انتخاب نماینده اصلح یاری نمایند.

انتهای پیام/حمید نجف اوغلی/سردبیر

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است


21 ديدگاه مطلب براي " در آستانه انتخابات؛خاله ،پدر و مادر پل معلق پیدا شدند!!! " ارسال شده است.

 1. مجتهدزاده گفت:

  ساغ اول حمید
  چوخ گوزه ل و دیرلی یازی دی

 2. مهدي گفت:

  باسلام.چه بخواهيم چه نه باعث وباني پل معلق دكتر ملكي بودن.به اميد موفقيت روزافزون دكتر ملكي عزيز.واقعا تنها كسي كه ميتواند شهرستان را ازاين وضع نجات دهد همانا دكتر ملكي ميباشد.ايشون در زمان غير نمايندگي هم بيشتر ازنماينده شهرستان واسه همشهريان عزيز ايجاد اشتغال كردن كه بزرگترين مشكل جوانان اين شهر اشتغال و كار ميباشد.باتشكر

  • مشگین گفت:

   دکتر ملکی!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
   کی ای آقا مدرک دکتراشون رو گرفتن؟از کدوم دانشگاه ؟

   • نام خود را وارد كنيد... گفت:

    بله ایشان 5سال قبل از دکترای اقتصاد قبول شدن و الان نیز دفاعیه پایان نامه خودششونو انجام دادن و دکترای اقتصاد دارن

   • مهدي گفت:

    ايشون مدرك دكترا در رشته مديريت دارن نه مثل بعضيا كه كاردان علوم اجتماعي هستن اما مهندس صداش ميكنن

  • مشگین گفت:

   البته یاددم رفت بگم واقعا بانی پل معلق جناب آقای مهندس ملکی هستن و این چیزی نیست که بشه انکار کرد ولی آقا مهدی اولویت شهر من داشتن چند کارخانه بود نه پل معلق (البته پل معلق هم در بحث گردشگری برای این شهر نیاز بود ولی نه الویت اول). تبریز پل معلق ندارد ولی 50 درصد کارخانه های مواد غذایی ایران در تبریز است که سال به سال این درصد نیز بیشتر میشود میدونی چرا؟ چون از 6 نماینده فعلی تبریز حداقل 3 تا نماینده اش استاد دانشگاه و از لحاظ سطح علمی و مدیریتی در حد ماکس هستند و مردم شهر تبریز به افرادی کاردان رای دادند. شهر من در کل ایران به واسطه این پل معلق شناخته شد اما جوانان شهر من بیکارند . پول احداث چند کارخانه در این شهر صرف ساخت پل معلق شده . میشد به جای 10 نفر که در پل مشغول به کارند برای 300 جوان بیکار با احداث کارخانه اشتغال زایی کرد . به این میگن عدم مدیریت قوی.

   • مهدي گفت:

    بله منم قبول دارم اولويت داشتن كارخانه بوده وهست اما شما تبريز را مثال زدين كه اصلا از هيچ لحاظي قابل مقايسه با شهرمان نيست مثلا از لحاظ راه ارتباطي با تهران چرا كه سرمايه گذار رغبتي نشون نميده كه با اتوبوس يا ماشين شخصي بياد شهرستان در صورتي كه از طريق هوايي در كمترين زمان ممكن مياد.هرچند كه به اميد خدا طي سال 95قطعا اتوبوس سازي راه اندازي خواهد شد.هرچند كه دكتر ملكي عزيز كم افرادي را براي استخدام به كارخانجات ديگر در شهرهاي مختلف مثل تهران و تبريز و غيره معرفي نكردن.باتشكر

 3. مشگین گفت:

  با سلام خدمت جنای آقای نجف اوغلی
  نقد بسیار جالبی بود ولی آقای نجف اوغلی از نماینده فعلی و قبلی بیش از این انتظار نمیره. تا زمانی که تحصیلکرده های شهر من با داشتن مدرک دکترا از کاندیدای دارای مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد و دانشجوی دکترا حمایت میکند وضعیت به همین صورت خواهد بود. تا زمانی که خودمان نخواهیم یک فرد اصلح را به عنوان نماینده انتخاب کنیم وضعیت به همین صورت خواهد بود .
  از شما سردبیر محترم خواهشمندم فقط یکبار هم اگه شده یکی از فیلم های سخنرانی جناب آقای دکتر روحی را در سایت ایلقار نیوز قرار بدهید تا مردم تفاوت را بهتر احساس کنند . با تشکر

 4. وطن گفت:

  واقعا عالی بود به سبب جسارت در بیان حقایق تبریک میگم بهتون.
  پل معلق بعد از چندین سال معلق ماندن ابزاری شده برای تبلیغات، متاسفم

 5. سلیم زحمت دوست گفت:

  آقا حمید تبریک می گویم، واقعا مطلب خوب و سنجیده ای بود، اما اعتراض دارم به اینکه چرا کامنت نویسهای شما، نمی خواهند از اسامی واقعی خود استفاده کنند، آیا ترس یا عدم اطمینانی وجود دارد. مخصوصا دوستی که با نام مشگین چنین مطالب خوبی می نویسد، چرا از اسم واقعی خود استفاده نمی کند، شما مدیران سایت می توانید از این عدم شفافیت جلوگیری کنیدف مطمئن باشید اگر شفافیت باشدف خوانندگان هم بیشتر خواهد شد

  • مشگین گفت:

   با سلام
   استاد بزرگوار به دلیل برخی مسائل با نام مشگین کامنت میگذارم و ترس و عدم اطمینانی وجود ندارد و باز هم ذکر میکنم که مطالب خود را با اطمینان کامل نوشتم همینکه کامنت بنده مورد تائید جنابعالی قرار گرفته برایم با ارزش است . بنده یکی از خوانندگان مطالب ارزشمند شما هستم . با تشکر

 6. ف - م گفت:

  جناب آقای نجف اوغلی نشانه گیریهای شما فقط آقای اسدی بودند با نوشته های توهین آمیز خود عملکرد آقای اسدی رو نادیده گرفتید ، خوب اول نوشته هات نماینده منتخب خودت را معرفی میکردید ، دیگر به این جفنگیات لازم نبود ، بنده خوشحالم در دوره پیروزی آقای اسدی رای بنده به ایشان بوده است اگر خدا بخواهد این دوره هم پیروز خواهند شد (( یا ابوالفضل ))

 7. انتخاب گفت:

  واقعا دست نویسنده مطلب درد نکنه,ولی بهتر نبود اخر متن هم مینوشتید بخاطر لج ولجبازی مسولان شهرمونم تقریبا شبیه پل معلق شده وهمه کاراش معلق مونده؟؟

 8. خیاووووووووووووو گفت:

  مطلب خوبیه. جسارت نوشتن از فن نوشتنش خوبتر.

 9. اکبرزاده گفت:

  مقاله خوبی بود ولی همه می دانند اگرجعفرزاده شهردارسابق این محل را که محل دفن زباله بود به پارک تبدیل نمی کرد ویا جاده گردشگری ان را احداث نمی کردند ایا پیمانکار حاضربه سرمایه گذاری دراین محل می شدند؟؟واگر به فرض پل احداث می شد ایا گردشگری برای تفریح در میان تلی از زباله حاضر می شد؟بر همگان واقف است که قبل از امدن شهرداراسبق و تلاشگر شهرمان از این پل خبری نبود و فقط اسمی از پل وجودداشت بیایید از خدمتگذاران واقعی خود یادی ببریم

 10. محمد گفت:

  ایلقار نیوز یک سایت صددرصد طرفدار ملکی است و باید بیطرفی را رعایت کند و بنده با علاقه ای که به این سایت داشتم بخاطر جبهه گیری های یکطرفه و سانسور حقایق دیگر از این سایت متنفرم

 11. شهرام گفت:

  سلام بر همشهریان عزیز
  والبته عقب مانده می دانید چرا عقب مانده برای اینکه در طول 35 سال چه اتفاق خاصی چه تغییر خاصی در صنایع گشاورزی گردشگری و …. اتفاق افتاده که بزرگ روستای مشکین به شهر تبدیل شود میدانید چرا .چون همه ما در انتخاب کسی که بتونه حقوق همسهریان ما را بگیره و بتوانه باعث رشد و تعالیشهرمان بشود متاسفانه در انتخابات نمایندگی مجلس انتخاب نشده است و فقط به خاطر اشنا بودن فامیل بودن هم منطقه ای بودن یا قولهایی دادن بهشون رای دادیم .بیاید فقط یک بار و فقط یک بار به خاطر شهرمان به خاطر بیکاران شهرمان به خاطر پیشرفت و تبدیل شدن به یک شهر واقعی به کسی رای بدهیم که واقعا تواناست این توانایی را باید از همفکری بزرگان نخبه شهرستان با بررسی واقعی عملکرد واقعی انان انتخاب بکنیم امیدوارم که نماینده ای انتخاب کنیم که از دل و جان به فکر پیشرفت شهرمان باشد نه به فکر جواب به قولهایی که داده و وووو

 12. باران گفت:

  متاسفانه هنوز خواب غفلتمان آنقدر قوی هست که اجازه میدهیم کاندیداها هر طور که میلشان میکشد جولان بدهند.فوق لیسانس شهر من که نداند حمایت از یک نماینده و انتخاب شدن وی تضمین شاغل شدن او نیست هر چه بر سرش بیاید مصداق خود کرده را تدبیر نیست میباشد. نود درصد جوانان شهر من به امید شاغل شدن از کاندیداهای مورد نظرشان حمایت میکنند بدون آنکه متوجه شوند فامیلتر از آنها خیلیها هستند.شهر من نیاز به یک نماینده ای دارد که قبل از هر چیز ترس از خدا داشته باشد.

 13. قادرعلی اکبری قره درویشلو گفت:

  نظرم کاملا بی طرفه نزدیک انتخاباته نه کسیو تبلیغ میکنم نه کسیو سرکوب کلا از دوران
  شاید بنظر بعضیا مسخره بیاد این حرفم .ولی ناظر بر مشگین شهر وعملکرد نمایندگان و
  شهرداری توجه اونم از نوع ویژه داشته ام این توجه از رو حسادت بوده است حسادت
  بخاطر شهر سرعین بوده است این سوال همیشه برای من پیش میومد که چرا سرعین با
  وضعیت به این موقعیت فعلی در اومده ولی مشگین شهر نزدیک به هزار شایدم بیشتراز
  هزار مکان تاریخی وگردشگری دارد این وضعیتو بخود گرفته است تا بیایم به دوره استا رت
  کار کردن بصورت نگرش برون شهری یعنی بصورت مهندسی روز اونهم اقای انوری شهردار
  سابق بوده است تا ی گریز کوتاه مدتی اونم کم تا برسه بدست شهردار اقای جعفرزاده که
  ادامه برنامه انوری رو به نحو احسن اجرایی کرد اون هم فوق تصورات دوستان عمرانی وبرنامه
  ریزی شهری درمورد پیدا شدن پدر عمه وبردار پل معلق بایدم اینطوری باشه چون از نظر ساختاری
  برنامه ریزی شهری وگردشگری هیچ گونه برنامه ای دال بر جذب گردشگر تمام فصول نبوده است
  این یک واقعیت انکار ناپذیر میباشد چه این حرفها به ضرراین بنده باشه چه به منفعت اینجانب
  در پایان تشکر میکنم از سر دبیر این برنامه

 14. علی امامعلیزاده میرک گفت:

  با سلام و خسته نباشید آقای نجف اوغلی پدر ومادر اصلی پل معلق آقای مهندس ملکی هستند و بقیه پدر ومادر ناتنی پل می باشند.

ارسال نظر

نظراتی که حاوی توهین و تضییع حق بوده یا ضعیف و دارای بار حقوقی باشد، تائید نخواهند شد


آخرین اخبار