مرکز هوشمند ترافیک مشگین‌شهر با اختصاص ۱۵۰ میلیارد ریال راه اندازی می شود

بقعه شیخ حیدر مشگین‌شهر نماد معماری ایلخانان

چرای زودهنگام ویرانگر مراتع استان اردبیل

موزه خصوصی نگارخانه اسناد تاریخی در مشگین‌شهر افتتاح شد

نسخه الکترونیکی شماره 107 دوهفته نامه ایلقار

طرح آبرسانی مشگین شهر نیازمند هفت هزار میلیارد ریال اعتبار است

سدهای نیمه‌خالی شهرستان مشگین‌شهر؛ تنش آبی در کمین است

«پویش همدلی» همزمان با عید فطر در اردبیل اجرا می‌شود

حمایت از بخش خصوصی راهکار مؤثر بر جریان رشد تولید

ثبت ششمین ژئوسایت طبیعی

سرمای بهاره بیش از ۴۰ هزار میلیارد ریال به باغات مشگین شهر خسارت وارد کرد

باغداران مراقب سرمازدگی بهاره باشند

کد خبر: 17247 | تاریخ انتشار: 20:15:33 - پنج‌شنبه 15 بهمن 1394 | 8 نظر | |

رئیس جمعیت هلال‌ احمر مشگین‌شهر:

نجات کوهنورد زنجانی از مرگ حتمی در سبلان

رئیس جمعیت هلال‌ احمر شهرستان مشگین‌شهر گفت: با تلاش نیروهای امداد و نجات کوهستان عباس انوریجمعیت هلا‌ل‌ احمر مشگین‌شهر بعد از ۷ ساعت و ۳۰ دقیقه پیاده‌روی در کوه سبلان، کوهنوردی زنجانی از مرگ حتمی نجات یافت.

عباس‌ انوری‌آذر در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در مشگین‌شهر اظهار داشت: براساس گزارش مرکز عملیات امداد و نجات استان اردبیل مبنی بر مصدوم شدن یک نفر کوهنورد در قله سبلان بالاتر از پناهگاه، بالافاصله دو گروه از پایگاه امداد و نجات کوهستان جمعیت هلال‌ احمر مشگین‌شهر به محل حادثه اعزام شدند و کوهنورد زنجانی از مرگ حتمی نجات پیدا کرد.

وی با اشاره به شرایط جوی حاکم در کوهستان تصریح کرد: به دلیل وزش باد و برف زیاد در ارتفاعات کوه سبلان، دو دستگاه آمبولانس گروه امداد و نجات کوهستان در منطقه شابیل مستقر شده و امدادگران با پیاده‌روی بیش از 7 ساعت توانستند مصدوم را با پای پیاده حمل و به آمبولانس برسانند.

رئیس جمعیت هلال‌ احمر مشگین‌شهر افزود: تلاش‌های گروه امداد و نجات کوهستان قبل از ظهر امروز شروع شد و در ساعت 16:45 دقیقه عصر توانستند با رسیدن به کوهنورد مصدوم،  اقدامات اولیه را برای فیکس کردن وضعیت مصدوم انجام داده و وی را در ساعت 18 به آمبولانس مستقر شده در شابیل برسانند.

انوری‌‌آذر بیان کرد: بعد از رساندن کوهنورد مصدوم به آمبولانس بلافاصله اقدامات لازم برای اعزام  مصدوم به بیمارستان ولیعصر(عج) مشگین‌شهر انجام شد.

وی گفت: کوهنورد زنجانی در حین صعود به قله سبلان، به دلیل پرت شدن از قله سبلان بالاتر از پناهگاه دچار شکستگی جمجمه شده بود که با اقدامات انجام شده برای نجات این کوهنورد از مرگ حتمی، هم‌اکنون در بیمارستان ولیعصر(عج) مشگین‌شهر برای رسیدگی درمانی به‌سر می‌برند.

انتهای پیام/

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است


8 ديدگاه مطلب براي " نجات کوهنورد زنجانی از مرگ حتمی در سبلان " ارسال شده است.

 1. فرزاد محمودی گفت:

  خسته نباشید آقای انوری آذر

 2. یوسفی مدیر مشاور املاک پردیسبان گفت:

  از زحمات کارکنان هلال احمر ازنجات کوهنورد زنجانی در شرایط سخت تشکر وقدردانی را دارم

 3. جعفرتاتار گفت:

  با سلام-البته طبق اطلاعات اینجانب جنابعالی و امدادگران حلال اهمر مشکین شهر زحمات زیادی متحمل شده اند و جملگی رفتار بسیار مناسبی داشتند و حتی جنابعالی گویا راسا در بیمارستان مشکین شهر حاضر شده و سفارشهای لازم را نیز برای رسیدگی دقیقتر صادر فرموده اید،اما شرح واقعه چنانچه جنابعالی عنوان نموده اید نبوده و به رغم این که امدادگران شما و خودتان دغدغه فراوانی داشتید به علت ناتوانی و بی اعتنایی و ضعف مدیریت در دولت و همچنین گویا بدین علت که مصدوم شهروند درجه یک نبوده است دادن پاسخ مثبت به ارسال هلیکوپتر کلا فریبی از سوی مقامات بوده و تنها باعث انتظار کشیدن و ساعتها درنک در انتقال مصدوم به پایین گردیده تا حدی که به علت این که همنوردان کوهنورد مصدوم تشخیص دادند که مصدوم ممکن است به هیپوترمی نیز دچار شود تا نزدیکی های شابیل کوهنورد را هر طوری شده هدایت کرده اند و البته همکاران مجرب شما نیز که با مساعدت ستودنی در ارتفاعات نزدیک شابیل حاضر بودند مصدوم را با امبولانس به بیمارستان منتقل داده اند.اما جناب اقای انوری اذر برخی مسائل نادرست عنوان شده که گمان میرود جنابعالی ناچارا برای پوشش دادن ناتوانی و بی اعتنایی دولت عنوان فرموده اید.کاملا طبیعی است که بدون امداد هوایی و حضور هلیکوپتر انتظار این که تشکیلات شما به رغم همه فداکاری ها بتواند مصدوم را از گرده شمالی سبلان ان هم در این فصل نجات دهد غیر ممکن بوده است.ظاهرا پس از ده ها بار قول مساعد و حتی اعلام این که هلیکوپتر ها در راه هستند ابراز شده است هر 9 هلیکوپتری که برای اینگونه موارد در نظر گرفته شده اند دچار نقص فنی شده اند.به لحاظ جبری این امکان که هر 9 هلیکوپتر جملگی در یک زمان دچار نقص فنی شوند یک چهارصد میلیونیوم است. این که دولتی بتواند از بین چهارصد میلیون احتمال تنها به یک احتمال که به زیان مصدوم تمام شود محدود گردد در نوع خود در دنیا بی نظیر است. به همین جهت ما کوهنوردان ضمن تشکر از زحمات مجدانه جنابعالی معتقدیم لازم بود شما فقط به اعلام یک عبارت کلی که” به دلایلی هلیکوپتر در محل حادثه حاضر نشد” اکتفا نمیکردید تا شاید با گفتن واقعیت ها شهروندان در مورد میزان مسولیت شناسی دولت خودشان داوری میکردند.خودتان خوب میدانید حتی تلاشهای جنابعالی نیز ناشی از اقتدار و تسلط دولت بر دستگاه اجرایی کشور نمیباشد و اگر وجدان و همتتان متعالی نبود،این دولت حتی توان وادار کردن شما به این مساعدت را نیز نداشت.

  • jafartatar گفت:

   1. با سلام-البته طبق اطلاعات اینجانب جنابعالی و امدادگران هلال احمر مشکین شهر زحمات زیادی متحمل شده اند و جملگی رفتار بسیار مناسبی داشتند و حتی جنابعالی گویا راسا در بیمارستان مشکین شهر حاضر شده و سفارشهای لازم را نیز برای رسیدگی دقیقتر صادر فرموده اید،اما شرح واقعه چنانچه جنابعالی عنوان نموده اید نبوده و به رغم این که امدادگران شما و خودتان دغدغه فراوانی داشتید به علت ناتوانی و بی اعتنایی و ضعف مدیریت در دولت و همچنین گویا بدین علت که مصدوم شهروند درجه یک نبوده است دادن پاسخ مثبت به ارسال هلیکوپتر کلا فریبی از سوی مقامات بوده و تنها باعث انتظار کشیدن و ساعتها درنک در انتقال مصدوم به پایین گردیده تا حدی که به علت این که همنوردان کوهنورد مصدوم تشخیص دادند که مصدوم ممکن است به هیپوترمی نیز دچار شود تا نزدیکی های شابیل کوهنورد را هر طوری شده هدایت کرده اند و البته همکاران مجرب شما نیز که با مساعدت ستودنی در ارتفاعات نزدیک شابیل حاضر بودند مصدوم را با امبولانس به بیمارستان منتقل داده اند.اما جناب اقای انوری اذر برخی مسائل نادرست عنوان شده که گمان میرود جنابعالی ناچارا برای پوشش دادن ناتوانی و بی اعتنایی دولت عنوان فرموده اید. کاملا طبیعی است که بدون امداد هوایی و حضور هلیکوپتر انتظار این که تشکیلات شما به رغم همه فداکاری ها بتواند مصدوم را از گرده شمالی سبلان ان هم در این فصل نجات دهد غیر ممکن بوده است.ظاهرا پس از ده ها بار قول مساعد و حتی اعلام این که هلیکوپتر ها در راه هستند ابراز شده است هر ۹ هلیکوپتری که برای اینگونه موارد در نظر گرفته شده اند دچار نقص فنی شده اند.به لحاظ جبری این امکان که هر ۹ هلیکوپتر جملگی در یک زمان دچار نقص فنی شوند یک چهارصد میلیونیوم است. این که دولتی بتواند از بین چهارصد میلیون احتمال تنها به یک احتمال که به زیان مصدوم تمام شود محدود گردد در نوع خود در دنیا بی نظیر است. به همین جهت ما کوهنوردان ضمن تشکر از زحمات مجدانه جنابعالی معتقدیم لازم بود شما فقط به اعلام یک عبارت کلی که” به دلایلی هلیکوپتر در محل حادثه حاضر نشد” اکتفا نمیکردید تا شاید با گفتن واقعیت ها شهروندان در مورد میزان مسولیت شناسی دولت خودشان داوری میکردند.خودتان خوب میدانید حتی تلاشهای جنابعالی نیز ناشی از اقتدار و تسلط دولت بر دستگاه اجرایی کشور نمیباشد و اگر وجدان و همت متعالی شما نبود،این دولت حتی توان وادار کردن شما به این مساعدت را نیز نداشت .

 4. سعید نوری گفت:

  جناب اقای انوری اذر با سلام و تشکر به عرض میرساند که با امکاناتی که در اختیار جنابعالی بود اهتمام شما از نظر اینجانب کاری کارستان بود.اما من انتظار نداشتم نه بخاطر خودتان بلکه بخاطر توجیه ناتوانی و بی توجهی دولت اخبار بدانگونه که واقفید منتشر گردد.انتقاد دوست گرامی اقا جعفر که از اهل قلم میباشند ازنظر این جانب کاملا بجا بود.از این رو درخواست دارم انتقاد نامبرده نیز در سایت منتشر شود والا حقیر در پر مخاطب ترین رسانه های کشور با توجه به تعدد شهود واقعیت را منتشر خواهم ساخت تا مردم فاصله عظیم ادعا و عملکرد دولت را،که حتی زندگی انسانها را نیز به ابزاری برای تبلیغات خویش مبدل کرده است بهتر درک کنند. با تشکر از مدیریت سایت. کوهنورد مصدوم.

 5. وحید امیرخانی گفت:

  با سلام- به عنوان یک عضو جامعه کوهنوردی :
  اولا از تلاش و همت کارکنان و مدیریت هلال احمر مشکین شهر تشکر مینماییم. چرا که انگونه که من گرده شمالی سبلان را قبلا ملاحظه نموده ام نجات کوهنورد مصدوم از انجا تنها به دو طریق امدادهوایی یا همت خود مصدوم وابسته است وهیچ کس نمیتواند اننظار داشته باشد بدون امداد هوایی،امدادگران راسا قادر باشند کوهنورد مصدومی را ان هم در فصل زمستان از انجا رهایی دهند.بنابراین تا همان اندازه که از سوی هلال احمر مشکین شهر انجام شده است باید گفت دست مریزاد.
  دوما این واقعه و پیامد ان از نظر این جانب نهیبی برای دولت است که بجای بزرگنمایی اقدامات خود واقعا به زندگی شهروندان نه بصورت شعاری بلکه عملا توجه نمایند و موضوع عدم امداد رسانی هوایی و فریب کوهنورد مصدوم را بصورت جدی پیگیری و به افکار عمومی و بخصوص جامعه کوهنوردی کشور اعلام نماید و چنانچه عملا توانایی امداد هوایی را ندارد صراحتا ابراز نموده تا کوهنوردان روی چنین امکاناتی حساب ننمایند.
  مضاف بر اینکه واقعا احساس میشود که از نظر دولت شهروندان درجات متفاوتی دارند.

 6. وطن گفت:

  یه اداره تو مشگین خوب کار بکنه اونم هلال احمره با این گندی که روسا تو ادارت دیگه زدن والا دیگه

ارسال نظر

نظراتی که حاوی توهین و تضییع حق بوده یا ضعیف و دارای بار حقوقی باشد، تائید نخواهند شد


آخرین اخبار