معرفی روستای «موئیل» مشگین‌شهر برای ثبت جهانی در یونسکو

تجلیل از ۲۴ اثر برتر در هنرواره «عباس زمان» در مشگین شهر

مرکز هوشمند ترافیک مشگین‌شهر با اختصاص ۱۵۰ میلیارد ریال راه اندازی می شود

بقعه شیخ حیدر مشگین‌شهر نماد معماری ایلخانان

چرای زودهنگام ویرانگر مراتع استان اردبیل

موزه خصوصی نگارخانه اسناد تاریخی در مشگین‌شهر افتتاح شد

نسخه الکترونیکی شماره 107 دوهفته نامه ایلقار

طرح آبرسانی مشگین شهر نیازمند هفت هزار میلیارد ریال اعتبار است

سدهای نیمه‌خالی شهرستان مشگین‌شهر؛ تنش آبی در کمین است

«پویش همدلی» همزمان با عید فطر در اردبیل اجرا می‌شود

حمایت از بخش خصوصی راهکار مؤثر بر جریان رشد تولید

ثبت ششمین ژئوسایت طبیعی

کد خبر: 17595 | تاریخ انتشار: 19:18:15 - یکشنبه 25 بهمن 1394 | 6 نظر | |

به قلم رضا قاسمی:

سنگ زیرین آسیاب اصلاح طلبان مشکین شهر

همان طور که همه می دانیم مقصود از سنگ زیرین آسیاب، قسمتی است که تمامی سنگینی کار reza-ghasemi1برروی آن قسمت می باشد و هنگامی که بحث بر سر قبول مسؤولیت های سنگین در یک مجموعه مطرح باشد یاد این جمله مشهور می افتیم که می گویند: مرد آن است که در کشاکش دوران سنگ زیرین آسیاب باشد و این یعنی این که مهم نیست چه جایگاه و مسؤولیتی داشته باشی بلکه مهم آن است که جرأت قبول مسؤولیت های سنگین را داشته باشی. در این نوشته کوتاه هدف مشخص کردن سنگ زیرین آسیاب اصلاح طلبان مشکین شهر که همانا فردی شجاع و با درایت و انقلابی است، می باشد.
مجموعه اصلاح طلبی در شهرستان مشکین شهر همزمان با شروع حرکت این جریاان در سال ۷۶، فعالیت خودش را آغاز کرد. این مجموعه با داشتن اعضاء فراوان از اقشار مختلف جامعه وظیفه راهبری و هدایت تفکر اصلاح طلبی را در سطح شهرستان بر عهده دارد و همانند تمامی مجموعه های سیاسی از رده های مختلف اجرایی از اعضای عادی گرفته تا سر دسته ها تشکیل یافته است که هر کدام از اعضا وظیفه ای را بر عهده دارند ولی نکته مهم این است که تعداد کمی از اعضا جرأت قبول مسؤولیت های سنگین و پر تنش را دارند زیرا با قبول چنین مسؤولیت هایی، همواره در مظان اتهام قرار می گیرند. البته لازم به ذکر است که خیلی ها قدرت تحلیل درست شرایط و راهبری مناسب گروه را ندارند تا چه برسد به مدیریت آن و هر کس هم در شرایط حساس و پیچیده تصمیمات مهم و تاثیرگذار بگیرد، برخی از افراد ضعیف و پرمدعا به خاطر عدم توانایی خودشان، فرد تصمیم گیر را مورد سرزنش قرار داده و وی را متهم به منفعت طلبی شخصی می نمایند. نمونه واقعی این رفتار در موضع گیری های اخیر برخی از دوستان در مورد استراتژی کاملا اصولی و منطقی حاج علی زین العابدین در خصوص مسأله انتخابات و مذاکره در خصوص ائتلاف برای جبهه گیری در مقابل جریان تندرو وانحرافی مشاهده شد.

در حالی که حاج علی زین العابدینی با مشورت سران اصلاح طلب اقدام به چنین کار عاقلانه و شجاعانه ای کرده ولی برخی از دوستان ظاهربین و فرصت طلب این کار وی را حرکتی در جهت منافع شخصی تعبیر نموده و زین العابدینی را متهم به خیانت و منفعت طلبی نموده و در فضای مجازی و سطح جامعه شروع به نشر و پخش اکاذیب در این خصوص کرده اند و این موضوع را دست مایه ای به منظور ضربه زدن به شخصیت والایی چون علی زین العابدینی و شاکله اصلاح طلبی قرار داده اند.

در مقابل موضع گیری این دوستان تنها به ذکر این نکته اکتفا می کنم که حاج علی زین العابدینی در شرایط سخت و سنگین همواره قبول مسؤولیت کرده و منافع جمعی را پیوسته بر منافع فردی  خودش ترجیح داده است و به قول معروف سنگ زیرین آسیاب اصلاح طلبان مشکین شهر بوده و این که هم اکنون به عنوان فرد نخست اصلاح طلبی در مشکین شهر شناخته می شود و یکی از سران مهم اصلاحات در سطح استان و کشور می باشد و این به علت همین شجاعت و فداکاری ایشان در قبول شرایط سخت و کمر شکن است. افرادی که با قصد و غرض شخصی قصد زیر سؤال بردن این شخصیت والا را دارند بدانند که سنگی که پرتاب کرده اند به سوی خودشان کمانه کرده و موجب رسوایی خودشان خواهد شد.

در پایان لازم به ذکر است که این نوشته در خصوص آقای زین العابدینی مربوط به شخصیت و عملکردشان تا به امروز بوده و ایشان هم مانند همه انسان ها در معرض لغزش قرار دارند که البته از خداوند منان برای این انسان نازنین ثابت قدم بودن در مواضع خود – که تا به امروز با قدرت بر سر این مواضع ثابت قدم بوده اند – و موفقیت در تمامی عرصه های زندگی را خواستاریم.

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است


6 ديدگاه مطلب براي " سنگ زیرین آسیاب اصلاح طلبان مشکین شهر " ارسال شده است.

 1. مدیر مدرسه گفت:

  عزیزم اول مطالعه !بعد نگارش! مردآنست که در کشاکش دهر*سنگ زیرین آسیاب باشد

 2. مهدی گفت:

  آقای مدیر اینجا مدرسه و زنگ املا نیست

  • معلم گفت:

   آقا مهدی معلومه شماهم شاگرد درسخوانی نیستی. بنده خدا شعر را علط نوشته اگه شاعرش زنده می بود حسابی اعتراض میکرد!

  • مدیر مدرسه گفت:

   آقا مهدی عزیز با غلط نوشتن یک کلمه ، معنی جمله عوض می شود! دهر یعنی روزگار. دوران یعنی روزگاران. یک مرد در چندین روزگار ودوره ای زنده است تا مقاوم وستبر باشد!!!!

 3. علی گفت:

  همه شدن تحلیلگر مسایل سیاسی

 4. اراز گفت:

  اتفاقا کسی که مقاله می نویسد اول باید سواد نوشتن داشته باشد و املا بلد باشد

ارسال نظر

نظراتی که حاوی توهین و تضییع حق بوده یا ضعیف و دارای بار حقوقی باشد، تائید نخواهند شد


آخرین اخبار