معرفی روستای «موئیل» مشگین‌شهر برای ثبت جهانی در یونسکو

تجلیل از ۲۴ اثر برتر در هنرواره «عباس زمان» در مشگین شهر

مرکز هوشمند ترافیک مشگین‌شهر با اختصاص ۱۵۰ میلیارد ریال راه اندازی می شود

بقعه شیخ حیدر مشگین‌شهر نماد معماری ایلخانان

چرای زودهنگام ویرانگر مراتع استان اردبیل

موزه خصوصی نگارخانه اسناد تاریخی در مشگین‌شهر افتتاح شد

نسخه الکترونیکی شماره 107 دوهفته نامه ایلقار

طرح آبرسانی مشگین شهر نیازمند هفت هزار میلیارد ریال اعتبار است

سدهای نیمه‌خالی شهرستان مشگین‌شهر؛ تنش آبی در کمین است

«پویش همدلی» همزمان با عید فطر در اردبیل اجرا می‌شود

حمایت از بخش خصوصی راهکار مؤثر بر جریان رشد تولید

ثبت ششمین ژئوسایت طبیعی

کد خبر: 18313 | تاریخ انتشار: 13:31:34 - چهارشنبه 19 اسفند 1394 | 9 نظر | |

نارضایتی مردم از عملکرد شهردار و شورای شهر

تهدید فرماندار به انحلال شورا

ایلقار نیوز:چندی است که اکثر شهروندان مشگین‌شهری از عدم توجه شهرداری و اعضای شورای شهر به وضعیت عمومی شهرستان گله‌مند هستند، وضعیتی که در دو سال اخیر همه شهروندان را به ستوه آورده است.

وضعیت شهری به حدی در شهرستان توریستی مشگین‌شهر بغرنج است که در برخی محله‌های این شهرستان بوی زباله‌‌ها مردم را با مشکلات بهداشتی مواجه ساخته است، و مردم در این ایام نزدیک به عید با چهره مخدوش و ژولیده‌ی شهر ایام خود را به سر می‌کنند.

متاسفانه هر روز شاهد آن هستیم که ابهت این شهرستان در میان زباله‌ها و نخاله‌های ساختمانی و در قبال عدم توجه شهرداری و شورای شهر مشگین‌شهر دفن می‌شود و  وضعیت هر لحظه چون کشتی طوفان زده‌ای در دریای مواج غوطه ور می‌شود.

 


انباشت زباله در محلات مشگین شهر

این در حالی است که با گذشت یک هفته از انتخابات، شهرداری مشگین‌شهر در راستای بهبود وضعیت شهری اقدامی بایسته انجام نداده است.

در میان این همه نارضایتی و پس از گذشت دو سال و اندی صدای نماینده مشگین‌شهر،استاندار، و فرماندار بارها شنیده می‌شود که اعضای شورای شهر نتوانسته‌اند عملکرد مطلوبی از خود بر جای بگذارند.

عده‌ای معتقدند،که اعضای شورای شهر و شهردار مشگین‌شهر از چندی پیش به دلیل فعالیت انتخاباتی بر له یک کاندیدای خاص مجلس امورات شهرستان را به کلی از یاد برده‌اند، به طوری که شواهد و مستندات نشان می‌دهد که هفت نفر از اعضای 9 نفره‌ شورای شهر به همراه یک شهردار کاندیدای خاص را در جلسات انتخاباتی همراهی می‌کرده‌اند.

با لبریز شدن صبر مردم و عدم توجه دستگاه‌های مربوطه به عملکرد شهرداری، عده‌ای از مردم شهرستان مشگین شهر به صورت خودجوش با ایجاد یک گروه‌ تلگرامی و جذب اعضا و دریافت کمک‌های نقدی از مردم اقدام به زیبا سازی فضای شهری در این چند روز اخیر کرده‌اند.


وضعیت آسفالت در برخی از محله های مشگین شهر

این سوال پیش می‌آید که شهرداری مشگین شهر با مبالغ هنگفت که در اختیار دارد چرا به وظایف قانونی خود عمل نمی‌کند تا مردم مجبور باشند از جیب خود هزینه کرده و وظایف شهرداری را به گردن بگیرند.

در این رابطه یک شهروند مشگین‌شهری که در زیبا سازی فضای شهری به صورت خودجوش فعالیت می‌کند گفت: 10 اکیپ آماده برای نقاشی شامل دبیران دلسوز هنر و زیر مجموعه‌شان مشخص است، همچنین از تمامی دیوارهایی که باید به صورت حرفه‌ای و نیمه حرفه‌ای نگارش شوند تصویربرداری و دقیقا مشخص کرده‌ایم.

وی گفت: حتی ما راضی هستیم کلا برنامه نقاشی‌های دیواری خود را به همراه اکیپ هنرمندان شهر در اختیار شهرداری بگذاریم تا خود اقدام کنند اما به شرط اقدامی فی‌بالفور و خالصانه برای زیبا سازی شهر.

به گزارش خبرگزاری فارس، یکی دیگر از شهروندان مشگین‌شهری در گفت‌وگو با فارس گفت: متاسفانه فضای شهرستان مشگین‌شهر را غم گرفته، انگاری که شهر نه شهردار دارد و نه شورای شهر، واقعا خجالت می‌کشیم با این وضعیت حتی در خیابان ‌راه برویم.

مسعود .ر ادامه داد: آقایان شورا و شهردار اگر توان اداره‌ یک شهر را ندارند، خیلی آبرومندانه امورات شهر را تحویل دهند، تا هم خودشان و هم مردم خیالشان آسوده باشد.

این شهروند ادامه داد: من ساکن محله‌ی سید‌آباد هستم، دو هفته است که شهرداری حتی زباله‌های سطل آشغال که پر از زباله هست را تخلیه‌ نکرده است و ما مجبوریم که زباله‌ها را به کنار این سطل زباله‌ها بیاندازیم، که همین موضوع موجب شده است که بوی گندی فضای محله‌ را بگیرد.

وی گفت: از آقای فرماندار خواهشمندیم که در این رابطه شخصا ورود پیدا کرده و برای احقاق حقوق مردم تلاش بکنند.


پارک جنگلی مشگین شهر و وضعیت موجود

در رابطه با وضعیت بغرنج شهرداری مشگین‌شهر یکی از اهالی خیابان دانش که کارشناس ارشد حسابداری است نیز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس تصریح کرد: متاسفانه حساب و کتاب شهرداری با یکدیگر همخوانی ندارد و حدود 6 سال است که شهرداری مشگین‌شهر حسابرسی نشده است.

وی ادامه داد: متاسفانه زمین‌های به نام شهرداری در میان کارکنان به قیمت‌های پائینی دست به دست می‌شود که این شرم آور است.

این شهروند تصریح کرد: بنده ساکن خیابان دانش هستم، دقیقا کنار خانه‌ ما، زمینی را شهرداری به مزایده گذاشت اما بار دیگر شاهد بودیم که یکی از بهترین زمین‌های شهرداری را به قیمت ناچیزی یکی از کارکنان شهرداری تصاحب شد.

تذکر نهایی را به شهردار و شورا می‌دهم

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، در این رابطه فرماندار مشگین‌شهر با انتقاد از عملکرد شهردار و شورا گفت: متاسفانه وضعیت شهری در حال حاضر قابل قبول نیست و ما نسبت به وضعیت بارها تذکر داده‌ایم.

رئیس شورای اداری مشگین‌شهر گفت: متاسفانه با این که چند روز از انتخابات می‌گذرد، تا به این لحظه هیچ اقدامی از شورا و شهردار حداقل برای پاکسازی دیوار نوشته‌ها و پاکسازی پوسترهای انتخاباتی ندیده‌ایم.


وضعیت دیوار ها بعد از انتخابات

ابراهیم امامی تصریح کرد: اعلام آمادگی کرده‌ایم که تمامی کارکنان دهیاری‌ها و بخشداری‌ها را به همراه تجهیزاتشان بسیج کنیم و در اختیار شهرداری قرار دهیم، تا در این فرصت باقیمانده تا عید وضعیت شهری را بهبود بخشند.

این مسئول در انتها با لحنی تهدید آمیز گفت: به اعضای شورای شهر و شهردار، آخرین تذکر را می‌دهیم که در صورتی که این وضعیت را بهبود نبخشند از طریق استانداری در مورد انحلال شورا تصمیم گیری خواهیم کرد.

انتقاد استاندار از وضعیت عمومی مشگین‌شهر

به گزارش خبرنگار فارس از اردبیل، استاندار اردبیل در بازدید خود به همراه نماینده مشگین‌شهر در مجلس شورای اسلامی از محلات مشگین‌شهر در گفت‌وگو با خبرنگار فارس گفت: مشگین‌شهر دیگر همان مشگین‌شهر قدیم نیست، بلکه تفاوت بسیاری نسبت با گذشته داشته است، این شهر اکنون پذیرای هزاران گردشگر از اقصی نقاط کشور است.

خدابخش با انتقاد از عملکرد شهردار و شورای شهر مشگین‌شهر گفت: این وضعیت در شهرستان مشگین‌شهر قابل قبول نیست و آقایان باید اهتمام جدی برای حل این مشکل داشته باشند.

وی در ادامه با انتقاد از وضعیت نامناسب عمران شهری این شهر خواستار توجه جدی شهرداری و اعضای شورای شهر مشگین شهر به تنظیف معابر، بهبود مبلمان شهری، ترمیم معابر و توسعه فضاهای سبز شد.

————————–

گزارش:سینا اسدی/خبرنگار فارس

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است


9 ديدگاه مطلب براي " تهدید فرماندار به انحلال شورا " ارسال شده است.

 1. عزیز گفت:

  باسلام
  مقصر اصلی خودما شهروندانیم که این اقایان راانتخاب کردیم افرادی را هم که روحیه کاری داشتند وبرای ابادانی شهرمان تلاش میکردند بی خود وبی جهت انواع اتهامها را بهشون چسباندیم واز صحنه خارج کردیم خوبه که مشگین شهر شهر بزرگی نیست خداوکیلی بعد از مهندس جعفرزاده کدام یک از شهرداران یک کارمفیدی برای ابادانی شهرمان انجام داده اند چرا بیخاصیتی و ندانم کاری شهرداروشورای شهررا با کمبود بودجه پنهان میکنیم در هر شهری شهرداری یک نهاد هزینه ای است یعنی شهرداری باید برای توسعه وپیشرفت شهر هزینه کنه واقعا این کوچه ها وخیابانها وجداول وپارکها وورودی های شهر در شان مردم بافرهنگ وبااصالت مشگین شهر است پس چرا هرسال که به شهرهای دیگر کشورمان سفرمیکنیم چهره شهرها متفاوت تر وزیباتر از سال قبل نشون میده ولی مشگین شهر نه تنها توسعه ای پیدا نمیکنه بلکه فقیر تر وفرسوده تر میشه زمانی که مشگین شهر شهر بود بسیاری از شهرهای دیگر روستا بودند سابقه شهری مشگین شهر حتی از این اردبیل مغرض هم بیشتره و…نه سروران گرامی مقصراصلی خود مائیم این همه امکانات خدادای و.پتانسیل بالا اگر درشهر های دیگه ای مثل تبریز واصفهان وخیلی های دیگه بودمگه مسئولین شهر جرائت این چنین تنبلی وخواب راحت را داشتند
  0

 2. شهروند بی نوا گفت:

  آقایان شورا شهر را تحویل دهید خودمان بنحو احسن اداره می کنیم حداقل ماهانه حقوق مزایا واضافه کاری شهرداری وآقایان شوراها که حذف می شود

 3. مهران گفت:

  محله ما سطل زباله نداره،سطلی که دیگه یه تیکه آهن پاره هست و خرجی نداره اینو قابل توجه آقایون بدون بودجه گفتم،دستفروشیای عید خیلی بی نظم و مثل بازار شامه و با انواع مشکلاتی که خودتون بهتر میدونید،وضعیت آسفالت شهر هم که لازم به ذکر نیست و وضعیت شهر بااصالت مشگین خجالت آوره و میزبانی خجالت زده خواهیم بود در ایام عید.
  درضمن در مورد مسئله دیوارنویسی نباید اشکال رو در نماینده ها ببینیم،چون هیچ نماینده ای به شخصه این عمل رو انجام نمیده و از هواداراش درخواست میکنه.منِ هوادار و مردم فهیم باید این شعور رو داشته باشیم که مخالفت کنیم با این نوع حرکتها.
  به امید زیبایی شهرمان

 4. از خیابان ولایت گفت:

  یعنی میگید مشکین شهر شهردار هم دارد ؟؟؟؟!!!!!! متروی!!!!!! ترمینال 50متر قنات 9ماه طول کشید که درست شود ودرست زمانی تخریب شد که گردشگران فوج فوج به شهرما روی اورده بودند!! هرمسافری با ماشینش در کوچه ای گیر کرده ونمی دانست از کجا باید عبور کند!!! وقتی اعضای شورا قومیتی وشهردار با سیاسی بازی انتخاب شوند روزی بهتر از این نخواهیم داشت!

 5. s گفت:

  وقتی این آقایون به جای اینکه به مسئولیت اصلی خودشون برسن پشت یه کاندید عین خودشون جمع میشن و براش از روستا ها و… رای جمع میکنند عاقبت کار همین میشه. انتظار نداشته باشین مشکلات حل بشن.واقعا برای جعفرزاده هم متاسفم که اونم پشت سر این آقایان شورا رفت دنبال یه کاندیدی که عملکردش رو همه میبینن ان شالله.

 6. همشهری ساکن قم گفت:

  من چند روز پیش اومده بودم شهرمون واقعا تاسف خوردم اولین چیزی که به ذهنم رسید این بود که (این شهر صاحب ندارد). تعریف قم نکنم که یه شهر کویری و گرم و خشکه . ولی از یک ماه پیش همه فعالن . یه گروه نقاشی جداول . گروهی کاشت درخت و اسفالت معابر و یه چیز جالب دیگه شستن درختان کاج ؟! با پمپ و … . واقعا نمیدونم کی باید اینهمه طبیعت روکه خدا به رایگان داده مدیریت کنه فرماندار , شهردار و یا کی؟

 7. همشهری ساکن قم گفت:

  یه چیز جالب دیگه هم اینجا دیدم اینه که یه پیمانکار مخصوص شهرداری داره که رویه سطل آشغال های بزرگ. و یکی دیگه هم جداول بلوارها و یکی دیگه برگ درختان رو میشوره

 8. شورا گفت:

  شورا منتخب مردم هست و بعضی ها بخاطر اینکه نون آنها را شوراها آجر کرده و خواهند کرد در حال انتقام گیری هستند

 9. گلبافت گفت:

  دلایل قانونی وجود ندارد پس چرا زمانیکه وزیر کشور شهرتان را روستا نامید اونوقت به فکرتان چیزی نیافتاد اینها کوری خانی انتخابات هستن

ارسال نظر

نظراتی که حاوی توهین و تضییع حق بوده یا ضعیف و دارای بار حقوقی باشد، تائید نخواهند شد


آخرین اخبار