بقعه شیخ حیدر مشگین‌شهر نماد معماری ایلخانان

چرای زودهنگام ویرانگر مراتع استان اردبیل

موزه خصوصی نگارخانه اسناد تاریخی در مشگین‌شهر افتتاح شد

نسخه الکترونیکی شماره 107 دوهفته نامه ایلقار

طرح آبرسانی مشگین شهر نیازمند هفت هزار میلیارد ریال اعتبار است

سدهای نیمه‌خالی شهرستان مشگین‌شهر؛ تنش آبی در کمین است

«پویش همدلی» همزمان با عید فطر در اردبیل اجرا می‌شود

حمایت از بخش خصوصی راهکار مؤثر بر جریان رشد تولید

ثبت ششمین ژئوسایت طبیعی

سرمای بهاره بیش از ۴۰ هزار میلیارد ریال به باغات مشگین شهر خسارت وارد کرد

باغداران مراقب سرمازدگی بهاره باشند

بهشتی به نام جهنم دره در دامنه سبلان

کد خبر: 18919 | تاریخ انتشار: 21:18:13 - شنبه 14 فروردین 1395 | بدون نظر | |

از ساعاتی پیش:

آغاز درگیری آذربایجان و ارمنستان در قره‌باغ/ بیش از ۱۰۰ کشته و زخمی

پس از شعله‌ور شدن دوباره تنش و درگیری بین باکو و ایروان بر سر منطقه ناگورنو ــ قره‌باغ، 139501141110489157440864جمهوری آذربایجان اعلام کرد که طی درگیری‌ها 12 سرباز این کشور کشته و یک فروند بالگرد سرنگون شده است.

خبرگزاری ترند آذربایجان نیز گزارش داد که وزارت دفاع این کشور در بیانیه‌ای از کسب پیروزی‌های جدیدی در خطوط نبرد با ارتش ارمنستان و تسلط بر ارتفاعات و مناطق مسکونی راهبردی خبر داد.

براساس این بیانیه، موفقیت‌های نظامی مذکور در پی پاتک نظامیان آذربایجانی در خطوط جبهه به دست آمده است.

وزارت دفاع آذربایجان در بیانیه خود آورده است که 6 تانک ارمنستان، 15 مسلسل و سنگر مستحکم منهدم شده و بیش از 100 نیروی نظامی ارمنستانی طی درگیری‌ها کشته و زخمی شده‌اند. همچنین 12 نظامی آذربایجانی کشته شده، یک فروند بالگرد میل‌ــ24 ارتش آذربایجان سرنگون شده و یک تانک این کشور بر اثر مین منهدم شده است.

به‌نوشته ترند، پاتک نظامیان آذربایجانی پس از اقدامات تحریک آمیز نیروهای مسلح ارمنستان در شب گذشته انجام شده است، که به مرگ و مجروحیت غیرنظامیان منجر شده است. تصمیم برای انجام اقدامات متقابل در محورهای «آق‌دره ــ ترتار ــ اقدم» و «خواجه‌وند ــ فزولی» توسط فرماندهی نیروهای مسلح آذربایجان صورت گرفته است.

در نتیجه این عملیات، ارتفاعات مشرف به روستای تالش ــ که خطری را برای منطقه قربانوی و شهر نفتالان ایجاد کرده بود ــ و شهرک سی‌سولان تحت کنترل نظامیان آذربایجانی قرار گرفته‌اند.

همچنین ارتش آذربایجان به‌منظور حفاظت از شهر حورادیز، ارتفاع «لاله‌تپه» را به کنترل خود درآورده است که به آن اجازه می‌دهد بر منطقه وسیعی نظارت داشته باشد.

پس از درگیری شدید جمهوری آذربایجان و ارمنستان در مناطق مورد نزاع بین دو کشور، ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه خواهان پایان فوری درگیری‌ها در خطوط مقدم منطقه ناگورنو ــ قره‌باغ شد. دیمیتری پسکوف، سخنگوی کاخ کرملین در گفتگو با رسانه‌های روسی گفت: «رئیس جمهوری از همه طرف‌های درگیری خواست تا آتش‌بس را رعایت کنند و از خود خویشتن‌داری نشان دهند تا مانع از تلفات بیشتر شوند».

صبح امروز بود که نظامیان دو کشور در طول خطوط کنترل منطقه ناگورنو ــ قره‌باغ با یکدیگر درگیر شدند و نزاع دو کشور بر سر این منطقه بار دیگر و پس از گذشت حدود 20 سال دوباره شعله‌ور شد.

انتهای پیام/*منبع: خبرگزاری تسنیم

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

نظراتی که حاوی توهین و تضییع حق بوده یا ضعیف و دارای بار حقوقی باشد، تائید نخواهند شد


آخرین اخبار