جاده ایلقار نیوز : خلیل محبت‌ خواه در بازدید از عملیات ساخت و احداث پروژه چهارخطه اردبیل به مشگین‌ شهر اظهار داشت: قطعات باقیمانده پروژه چهارخطه اردبیل به مشگین‌شهر با ۱۱ درصد پیشرفت فیزیکی در حال اجرا است.

وی افزود: احداث چهارخطه اردبیل به ­مشگین‌ شهر با توجه به حجم بالای ترافیک و لزوم افزایش ایمنی در این محور از اهمیت بسزایی برخوردار است و امیدواریم با اجرای و تکمیل این پروژه بتوانیم شاهد کاهش حوادث و سوانح جاده‌ای در این محور باشیم.

محبت‌ خواه طول کل این محور را ۸۶ کیلومتر برشمرد و بیان کرد: در سال‌های قبل ۲۸ کیلومتر این پروژه از اردبیل تا سه راهی صحرا به بهره‌برداری رسیده و حد فاصل مشگین‌شهر به سه راهی پارس‌ آباد به طول ۱۵ کیلومتر نیز در سال گذشته با حضور وزیر راه و شهرسازی افتتاح شد و زیر بار ترافیک رفت.

مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل در تشریح وضع فعلی این محور گفت: مقدار ۴۳ کیلومتر باقیمانده حدفاصل سه راهی پارس‌آباد تا سه راهی صحرا با پیشرفت فیزیکی ۱۱ درصد در ۵ جبهه کاری و با جدیت تمام در حال انجام است.

وی تصریح کرد: در حال حاضر اجرای ۵۵ دستگاه پل به اتمام رسیده و در ۴ کیلومتر از مسیر لایه زیراساس و ۲ کیلومتر از مسیر لایه اساس اجرا شده است و عملیات اجرایی آن با توجهخ به اهمیت پروژه با جدیت دنبال می‌شود.

محیت‌ خواه با اشاره به مشکلات موجود در ساخت این پروژه اظهار کرد: در صورت رفع معارض تاسیساتی در طول مسیر و ارزیابی و خریداری زمین­‌های واقع در محدوده پروژه و تامین اعتباری معادل ۶۰ میلیارد تومان می‌توان در حدود ۲۱ کیلومتر از مسیر پروژه چهارخطه اردبیل به مشگین‌شهر را تا آخر امسال افتتاح و به بهره ‌برداری رساند.