وی با اشاره به اینکه برخی گونه‌ها در شهرستان مشگین‌شهر بر اثر سرما به طور ۱۰۰ درصد خسارت دیده‌اند، تصریح کرد: برخی باغات میوه نیز دچار خسارت زیادی شده که روند بررسی میزان خسارات وارد آمده به باغات مشگین‌شهر همچنان ادامه دارد.

رئیس جهاد کشاورزی شهرستان مشگین‌شهر بیان کرد: متاسفانه هر سال به دلیل سرما و برودت هوا بیشتر باغات هسته‌دار مشگین‌شهر خسارت می‌بینند که برای کاهش این میزان خسارت برنامه‌های جامعی از جمله ایجاد سامانه تگرگ‌زدایی در مشگین‌شهر انجام شده و نیاز است باغداران این شهرستان نیز متناسب با شرایط اقلیمی منطقه نسبت به ایجاد باغات خود اقدام کنند.

شهریاری افزود: در حال‌ حاضر ۱۴ هزار هکتار از اراضی شهرستان مشگین‌شهر به زیر کشت باغ رفته است و این شهرستان یکی از قطب‌های تولید میوه به ویژه سیب است که امسال پیش‌بینی می‌شود میزان تولید سیب که هر ساله ۳۰۰ هزار تن بوده با کاهش ۵۰ درصدی مواجه باشد.

وی اظهار کرد: از ۱۴ هزار هکتار باغات شهرستان مشگین‌شهر ۷ هزار هکتار تحت پوشش بیمه بوده که با بررسی روند خسارت به این باغات در آینده نزدیک خسارت باغداران از طریق بیمه پرداخت می‌شود و در این زمینه هیچ گونه مشکلی وجود ندارد.