مرکز هوشمند ترافیک مشگین‌شهر با اختصاص ۱۵۰ میلیارد ریال راه اندازی می شود

بقعه شیخ حیدر مشگین‌شهر نماد معماری ایلخانان

چرای زودهنگام ویرانگر مراتع استان اردبیل

موزه خصوصی نگارخانه اسناد تاریخی در مشگین‌شهر افتتاح شد

نسخه الکترونیکی شماره 107 دوهفته نامه ایلقار

طرح آبرسانی مشگین شهر نیازمند هفت هزار میلیارد ریال اعتبار است

سدهای نیمه‌خالی شهرستان مشگین‌شهر؛ تنش آبی در کمین است

«پویش همدلی» همزمان با عید فطر در اردبیل اجرا می‌شود

حمایت از بخش خصوصی راهکار مؤثر بر جریان رشد تولید

ثبت ششمین ژئوسایت طبیعی

سرمای بهاره بیش از ۴۰ هزار میلیارد ریال به باغات مشگین شهر خسارت وارد کرد

باغداران مراقب سرمازدگی بهاره باشند

کد خبر: 19807 | تاریخ انتشار: 11:13:06 - دوشنبه 20 اردیبهشت 1395 | 7 نظر | |

به قلم احمد رضایی

ملکی به چه کسی رای خواهد داد؟ عارف یا لاریجانی

ایلقار نیوز:با پایان رقابت های  انتخاباتی دوره دهم  مجلس شورای اسلامی و مشخص شدن نماینده های  منتخب هر حوزه ،گمانه زنی ها حول محور انتخابات هیت رئیسه و  انتخاب ریس مجلس از موضوعات بسیار مهم برای جریانات سیاسی و تحلیلگران ملی و منطقه ای می باشد . یه همین خاطر بود تهران روز شنبه ۱۸ اردیبهشت صحنه نمایش قدرت دو جریان عمده سیاسی کشور اصلاح طلبان و اعتدالگرایان با محوریت محمدرضا عارف و اصولگرایان به رهبری علی لاریجانی بود . فراکسیون امید با حضور ۱۵۸ نماینده منتخب همزمان با همایش اصولگران که بنا به دلایل نامعلومی  در پشت درهای بسته و به دور از حضور حبرنگاران و عکاسان برگزار شد قدرت نمایی کرد تا امکان جلوس عارف اصلاح طلب بر صندلی ریاست مجلس را محتمل تر نشان دهد. البته لازم به یادآوری است که حضور نمایندگان مستقل در این دوره مجلس نقش اساسی در انتخابات هیئت رئیسه و رئیس مجلس خواهد داشت.بررسی گرایش سیاسی مستقلین در ادوار مختلف نشان می دهد که نمایندگان برای بهره مندی و اخذ امتیازات برای حوزه انتخابیه خود غالبا با فراکسیون نزدیک به دولت همنوایی بیشتری دارند تا جناح و فراکسیون مخالف .

دانلود

همزمان با این تحولات اساسی پیرامون مجلس دهم  برای خیل عظیم سیاسیون و رصد دانلود (1)کنندگان مسایل کلان کشوری، برای حامیان سیاسی و اجتماعی نمانده منتخب در شهرستان نیز حائز اهمیت است که بدانند مهندس ملکی   وارد کدام  طیف حاضر در مجلس خواهد شد آیا بر اساس سابقه اصولگرایی  تصادفی و ناخواسته که  البته  هیچ موقع به خاطر شخصیت عملگرا و اقتصادی خود با افراطیون اصولگرای مجلس در آن دوره هم همگرایی نداشت. وارد جمع اصولگرایان خواهد شد ؟با  اینکه بررسی مواضع پیشین ایشان در این دوره بود  که اصولگرایان در سطح شهرستان و استان هیچ اقبالی به وی از خود نشان ندادند. (البته شعار ها وسخنرانی های انتخاباتی نام برده  در این دوره بیشتر به دولت و اصلاح طلبان نزدیک بود تا اصولگرایان).  آیا این محتمل است که به خاطر حمایت اکثریت اصلاح طلبان شهرستان از او و  بر اساس خواسته و انتظار این طیف موثر جامعه ، وارد  فراکسیون امید  شود  ؟یا اینکه در طیف مستقلین قرار خواهد گرفت ؟

مسلم است که اگر حمایت اصلاح طلبان و به تبع آن ایجاد جو روانی غالب به نفع  مهندس ملکی نبود احتمال کشیده شدن انتخابات به دور دوم با رقیبی که توانایی و موقعیت بهتری از او می توانست  در دور دوم  داشته باشد، زیاد بود  و در صورت عدم حمایت و با وجود آراء پایه مناسب مهندس ملکی شاید نتیجه دیگری را برای انتخابات ۷ اسفند رقم می خورد که با نتیجه کنونی بسیار متفاوت بود .حمایت میدانی و سیاسی اصلاح طلبان توانست پیروزی قاطع و بدون دردسر را برای مهندس ملکی به ارمغان آورد.

.لذا ورود ایشان به یکی از هر دو فراکسیون اصلی مجلس پیامدها و بازتاب هایی خواهد داشت که مطمنا این پیامدها و تصمیم ایشان برای سرنوشت سیاسی حال و آینده مهندس ملکی نقش اساسی را  رقم خواهد زد.

انتهای پیام/مشکین سلام/احمد رضایی مدیر مسئول

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است


7 ديدگاه مطلب براي " ملکی به چه کسی رای خواهد داد؟ عارف یا لاریجانی " ارسال شده است.

 1. حامد محزونی گفت:

  بعد از طی شدن بیش دو ماه از انتخابات نمی توانیم این مطلب را درک کنیم که چرا اساتید منفعت طلب از مجیز گویی برای افراد فاقد ثبات حزبی کوتاه نمی آیند . شاید باور خودشان شده است اصلاح طلبی منفعت طلبی نیست.
  بزرگترین بازنده انتخابات افراد به اصطلاح اصلاح طلب شهرستان هست.

  • 1 گفت:

   ملکی شک نکنید اصولگراست. و این دوره هم بخاطر عباسزاده از لیست این طیف افتاد.

   بالاخره با بررسی حلقه نزدیکان ملکی میتوان به آسانی فهمید که اکثریتشان مدیران دوره اصولگرایی (احمدی نژاد) هستند.

   با بررسی آرای دو دوره اخیر می توان فهمید که آرای اصولگرایی در شهرستان حد اقل دو برابر اصلاحات است. بسیاری از طرفداران رضا زاده هم به جنبه (هر چند اندک) اصولگرایی وی رای دادند. (فرزند شهید ، پزشک حج و …)

   • حامد محزونی گفت:

    دوست گرامی در بحث ارا شخصا معتقدم اصلاحات ارای مستقیمی ندارد ولی اصولگرایی دارای ارای مستقیم ثابتی هست . اما در بحث تجمیع ارا اصلاحات بیشتر صاحب کرسی و پسند مردم است.
    سند: انتخابات ریاست جمهوری خاتمی

 2. کلام الله صادقی گفت:

  آقای ملکی در کانال رسمی خودش عکس یادگاری خود را با آقای علی لاریجانی با افتخار منتشر کرده آن وقت شما تازه می پرسید ملکی به چه کسی رای خواهد داد؟
  ملکی چون بر اساس منافع شخصی حرکت می کند در مجلس نیز بر اساس تئوری حزب باد عمل می کند ! شما خودتان را زیاد اذیت نکنید و اگر ملاحظه خاص و رودربایستی برای نقد ندارید پیشنهاد می کنم نقدتان را از همین امروز به مدت چهار سال آغاز کنید.

 3. دوست گفت:

  آنچه که از تصاویر منتشره در همایش ها و تشییع جنازه نماینده مراغه بر می آید ایشان با اصولگرایان نشست و برخواست کرده اند. و محتمل است به این فراکسیون بپیوندند. هر چند در ظاهر.

  البته عده ای از انهایی هم که در لیست امید حضور داشتند اعلام کرده اند در فراکسیون امید نخواهند بود. مانند مطهری ، نعمتی و جلالی.

  خبرگزاری اصولگرای فارس در تحلیل نتایج ایشان را اصلاح طلب معرفی نموده بود ولی وی علی رغم حضور یکی دو جلسه ای در جلسات آقای هاشمی که به نظر می رسد جهت بودن در رسانه ها بوده ارتباطی با اصلاح طلبان نداشته.

 4. یعقوب گفت:

  به جرات میتوان گفت آن رایی که ایشان در مشکین شهر آوردند و به عنوان نماینده مجلس انتخاب شدند نه از قِبَل اصلاح صلبان بود بلکه اکثریت رای ایشان از آن سنت گرایان و اصولگرایانی بود که به ایشان وفادار بودند اگر اصلاح طلبان ادعا میکنند که علت پیروزی ملکی در انتخابات همراهی آنان بود این آرا در مِن حیَث المجوع بسیار کمرنگ در مقابل کل آرای ماخوذه ایشان است و تمام ادعای اصلاح طلبان ، در مؤثر بودن پیروزی ملکی در انتخابات مجلس همانا ایجاد چانه زنی و سهم خواهی است و نه چیز دیگر.این قضیه را کل مردم و خود آقای ملکی بهتر از هر کس دیگری میدانند.

 5. قلی چاوش گفت:

  اقای ملکی به عارف رای خواهد داد
  خودش می داند اصولگرایان چگونه وی را از صلاحیت انداختند و اصلاح ظلبان اورا به مجلس فرستادند

ارسال نظر

نظراتی که حاوی توهین و تضییع حق بوده یا ضعیف و دارای بار حقوقی باشد، تائید نخواهند شد


آخرین اخبار