۱۲۰ فرصت سرمایه‌گذاری در استان اردبیل قابل اجرا است

یک سوم پرونده‌های کیفری در اردبیل مربوط به خشونت است

دستورالعمل‌های مراکز «مثبت زندگی» بازنگری شد

۴۰۰ راهدار اردبیل آماده ارائه خدمات در زمستان ۱۴۰۱ هستند

فعالیت ۲ هزار شرکت تعاونی در اردبیل

پروژه تامین آب روستای «نقدی علیا» به بهره‌برداری رسید

عملیات انتقال آب از سد احمدبیگلو به تصفیه‌خانه مشگین‌شهر از سر گرفته شد

برترین‌های جشنواره تئاتر منطقه‌ای مشگین‌شهر معرفی شدند

صحت عملکرد بیش از ۲۰۰ وسیله سنجش سبک در اردبیل بررسی شد

توسعه سرمایه‌گذاری در حوزه گردشگری آب اردبیل

راه‌اندازی نخستین آزمایشگاه قارچ شناسی در اردبیل

شوراهای فرهنگ عمومی استان‌ها تقویت می‌شوند

کد خبر: 33803 | تاریخ انتشار: 23:51:11 - شنبه 9 بهمن 1400 | بدون نظر | |

استاندار اردبیل:

تامین مسکن و اشتغال از نیازهای اساسی جامعه است/ دغدغه خانواده‌های شهدا پیگیری می‌شود

استاندار اردبیل گفت: تامین مسکن و اشتغال یکی از اصلی ترین نیازهای اساسی در جامعه است.


سید حامد عاملی ظهر امروز در دیدار با  معاون تعاون و امور اجتماعی ستاد مرکزی بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور که در استانداری اردبیل انجام گرفت، اظهار کرد: مشکلات و دغدغه برخی از خانواده شهدا و ایثارگران هم‌چنان داشتن یک زندگی توام با آرامش و اشتغال پایدار است که با گذشت زمان محقق نشده و هنوز در مراجعات حضوری این دغدغه‌ها مطرح می شود.
وی با بیان اینکه برخی از ایثارگران از عمل نکردن برخی از بیمه‌ها به تعهد خود گلایه می‌کنند، افزود: بنیاد شهید و امور ایثارگران برای حل هزینه‌های درمانی ایثارگران و جانبازان یک بیمه معتبر دولتی را که نسبت به تعهد خود پایبند باشد انتخاب کنند تا جانبازان در تامین داروهای مورد نیاز خود دچار مشکل نشوند.
استاندار اردبیل در رابطه با پیگیری مصوبات سفر رییس جمهوری به استان افزود: ابلاغ تحقق مصوبات سفر در دستور کار است و منابع پروژه‌هایی که در لیست مصوبات قرار نداشت با هماهنگی معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران تامین می‌شود.
عاملی از تعریف الگوهای جدید برای حل مشکلات بیکاری فرزندان شهدا و جانبازان خبر داد و گفت: با تعریف الگوی جدید در بخش خصوصی می‌توان نسبت به کاهش بیکاری جامعه هدف و ایجاد اشتغال پایدار اقدام کرد چرا که ظرفیت استخدام در بخش دولتی در وضعیت حاکم میسر نیست.
وی ادامه داد: با ارائه تسهیلات و مشوق‌های ارزان قیمت به سرمایه‌گذاران دارای اهلیت می‌توان برای ایجاد اشتغال جوانان تحصیل کرده و بیکار خانواده‌های معظم جانبازان و ایثارگران گام اساسی برداشت و بنیاد شهید استان اردبیل می‌تواند به عنوان پایلوت در این مورد عمل کند.

ساماندهی گلزار شهدا به‌طور جدی پیگیری می‌شود


استاندار اردبیل با تاکید بر اینکه ساماندهی گلزار شهدا به‌طور جدی پیگیری می‌شود بیان کرد: تعداد زیادی از گلزار شهدا با تلاش شهرداری‌ها و بنیاد، ساماندهی شده و مابقی نیز به هر نحو ممکن ساماندهی می‌شود.
وی تامین مسکن و اشتغال را از نیازهای اساسی جامعه بر شمرد و گفت: اگر بنیاد، زمین رایگان در اختیار داشته باشد از جهش تولید و با همکاری ستاد اجرایی در قالب پیمانکار برای متقاضیان اداره متبوعه با شرایط خاص مسکن احداث می‌شود.
عاملی از راه‌اندازی مرکز جامع فرهنگی در اردبیل استقبال کرد و افزود: بررسی مسایل فرهنگی و ارتقای روحی جانبازان و ایثارگران در سطح استان ضرورت دارد و باید در این مسیر مطالعات جدی انجام شود.
وی در پایان از مسؤولیت چندین ساله یاسر شاهی مدیرکل سابق بنیاد تقدیر و برای داور نوری مدیرکل جدید بنیاد شهید و امور ایثارگران آرزوی توفیق کرد.
در این جلسه محمود پاکدل، معاون تعاون و امور اجتماعی ستاد مرکزی بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور جهت پیگیری مشکلات ایثارگران و خانواده‌های معظم شهدا قول مساعد داد.

ایلقار نیوز

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

نظراتی که حاوی توهین و تضییع حق بوده یا ضعیف و دارای بار حقوقی باشد، تائید نخواهند شد


آخرین اخبار