۱۲۰ فرصت سرمایه‌گذاری در استان اردبیل قابل اجرا است

یک سوم پرونده‌های کیفری در اردبیل مربوط به خشونت است

دستورالعمل‌های مراکز «مثبت زندگی» بازنگری شد

۴۰۰ راهدار اردبیل آماده ارائه خدمات در زمستان ۱۴۰۱ هستند

فعالیت ۲ هزار شرکت تعاونی در اردبیل

پروژه تامین آب روستای «نقدی علیا» به بهره‌برداری رسید

عملیات انتقال آب از سد احمدبیگلو به تصفیه‌خانه مشگین‌شهر از سر گرفته شد

برترین‌های جشنواره تئاتر منطقه‌ای مشگین‌شهر معرفی شدند

صحت عملکرد بیش از ۲۰۰ وسیله سنجش سبک در اردبیل بررسی شد

توسعه سرمایه‌گذاری در حوزه گردشگری آب اردبیل

راه‌اندازی نخستین آزمایشگاه قارچ شناسی در اردبیل

شوراهای فرهنگ عمومی استان‌ها تقویت می‌شوند

کد خبر: 34549 | تاریخ انتشار: 20:50:50 - جمعه 27 اسفند 1400 | بدون نظر | |

مدیرکل هواشناسی استان اردبیل:

آخر هفته‌ای سرد و برفی در انتظار اردبیلی‌ها است/ لزوم توجه کشاورزان به هشدارهای هواشناسی

مدیرکل هواشناسی استان اردبیل گفت: با ماندگاری توده هوای سرد و مرطوب خزری در منطقه (گاهی با وزش باد تند) هوای ابری و مه‌آلود همچنان تا پایان هفته در استان تداوم خواهد داشت.
سیاوش محمدی اظهار کرد: بر اساس نقشه‌های هواشناسی با ماندگاری توده هوای سرد و مرطوب خزری در منطقه (گاهی با وزش باد تند) هوای ابری و مه‌آلود همچنان تا پایان هفته در استان تداوم خواهد داشت.


وی افزود: از بعدازظهر روز گذشته با ورود سامانه بارشی جدید به استان، ضمن کاهش محسوس دمای هوا به‌ویژه در مناطق مرکزی و جنوبی با کمینه دمای ۸ تا ۱۲ درجه سلسیوس زیر صفر در بیشتر مناطق استان بارش برف و باران را شاهد هستیم که اوج بارش‌ها تا ظهر امروز انتظار می‌رود.
مدیرکل هواشناسی استان اردبیل بیان کرد: به دلیل بارش برف توام با یخبندان و احتمال رخداد مخاطره در جاده‌های مواصلاتی استان توجه به هشدار هواشناسی توصیه می‌شود.
توقف موقتی بارش‌ها طی روز پنجشنبه
وی تصریح کرد: روزهای پنجشنبه تا عصر جمعه (۲۷ اسفند) ضمن تداوم هوای سرد، آسمان استان نیمه ابری تا ابری بوده و بارش‌ها موقتاً قطع خواهد شد اما مجدداً از عصر جمعه سامانه سرد و بارشی دیگری تمامی مناطق استان به‌ویژه مناطق شمالی استان را تحت تاثیر قرار داده و تا دوشنبه هفته آینده (مصادف با روز اول فروردین ۱۴۰۱) سبب بارش متناوب باران و برف خواهد شد.
محمدی با هشدار با کشاورزان تشریح کرد: کاهش دما و بارش برف، افت زیاد دما به‌ویژه در صبح پنجشنبه می‌تواند باعث سرمازدگی و یخ‌زدگی شکوفه‌ها شود از این رو باغداران اقدامات پیشگیرانه جهت جلوگیری از سرمازدگی درختان نو شکوفه مانند روشن کردن کاه و کلش و لاستیک فرسوده و استفاده از بخاری باغی در باغات و پوشاندن و محافظت از تنه درختان و حفاظت از ریشه نهال‌های کاشته نشده را در نظر داشته باشند.


وی ادامه داد: پیش‌بینی و ذخیره‌سازی سوخت دوم برای تاسیسات، تنظیم دمای گلخانه‌ها و مراکز کشت قارچ، مرغداری‌ها، دامداری‌ها، حفاظت از کندوهای زنبور عسل، تنظیم ورودی و خروجی آب استخرهای پرورش ماهی‌های سرد آبی و شکستن مرتب لایه‌های یخ به منظور اکسیژن‌رسانی، تهیه خوراک پر انرژی برای دام‌ها و تنظیم دمای دامداری‌ها از دیگر اقداماتی است که می‌تواند به کاهش خسارات منجر شود.
مدیرکل هواشناسی استان اردبیل گفت: همچنین اضافه کردن ضد یخ به رادیاتور ماشین‌آلات، موتورهای چاه آب و تخلیه محتویات داخل سمپاش‌ها و انتقال ماشین‌آلات به اماکن مطمئن توصیه می‌شود.

ایلقار نیوز / مهدی انوری آذر

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

نظراتی که حاوی توهین و تضییع حق بوده یا ضعیف و دارای بار حقوقی باشد، تائید نخواهند شد


آخرین اخبار