۱۲۰ فرصت سرمایه‌گذاری در استان اردبیل قابل اجرا است

یک سوم پرونده‌های کیفری در اردبیل مربوط به خشونت است

دستورالعمل‌های مراکز «مثبت زندگی» بازنگری شد

۴۰۰ راهدار اردبیل آماده ارائه خدمات در زمستان ۱۴۰۱ هستند

فعالیت ۲ هزار شرکت تعاونی در اردبیل

پروژه تامین آب روستای «نقدی علیا» به بهره‌برداری رسید

عملیات انتقال آب از سد احمدبیگلو به تصفیه‌خانه مشگین‌شهر از سر گرفته شد

برترین‌های جشنواره تئاتر منطقه‌ای مشگین‌شهر معرفی شدند

صحت عملکرد بیش از ۲۰۰ وسیله سنجش سبک در اردبیل بررسی شد

توسعه سرمایه‌گذاری در حوزه گردشگری آب اردبیل

راه‌اندازی نخستین آزمایشگاه قارچ شناسی در اردبیل

شوراهای فرهنگ عمومی استان‌ها تقویت می‌شوند

کد خبر: 36822 | تاریخ انتشار: 19:36:03 - شنبه 16 مهر 1401 | بدون نظر | |

استاندار اردبیل: برنامه عملیاتی اشتغال برای شهرستان‌ها تدوین می‌شود/ تاکتیک دشمن ایجاد ناامیدی نسبت به آینده است

 

سیدحامد عاملی پیش‌ازظهر امروز در گردهمایی فرمانداران استان اردبیل اظهار کرد: با آغاز دور جدید سفرهای شهرستانی، موضوع اشتغال هر شهرستان با توجه به ویژگی‌ها و پتانسیل‌های منطقه مورد پیگیری قرار می‌گیرد.

وی افزود: با احصا و استخراج ظرفیت‌های ویژه هر شهرستان، برنامه عملیاتی اشتغال برای شهرستان‌ها تدوین می‌شود.

استاندار اردبیل ادامه داد: ظرفیت‌های طبیعی، گردشگری و کشاورزی فراوانی در استان اردبیل وجود دارد اما با وجود این پتانسیل‌ها، بهره‌برداری مناسبی از آن‌ها در راستای اشتغال‌زایی و رونق اقتصادی منطقه انجام نشده است.

وضعیت مطلوب اجرای پروژه‌های عمرانی استان اردبیل

عاملی بیان کرد: اقداماتی در راستای فعال‌سازی پروژه‌های راکد انجام یافته و با وجود مشکلات مختلف، اجرای پروژه‌های عمرانی استان اردبیل در مقایسه با سایر استان‌ها در وضعیت مطلوبی قرار دارد و در نیمه دوم سال نیز تلاش می‌شود با تزریق منابع اعتباری جدید به پروژه‌ها، روند اجرا با قوت ادامه یابد.

وی تصریح کرد: اطلاع‌رسانی اقدامات انجام‌گرفته دارای اهمیت است و با این‌که تلاش‌های بسیاری در حوزه‌های مختلف انجام می‌شود ولی به لحاظ اطلاع‌رسانی باید تلاش‌ها بیش‌تر گردد.

اهمیت بازدید دوره‌ای فرمانداران از روند اجرای طرح جهش ملی مسکن

استاندار اردبیل گفت: پیگیری و بازدید دوره‌ای فرمانداران از روند اجرای طرح جهش ملی مسکن در شهرستان‌ها اهمیت دارد و در این خصوص باید پیگیری‌های لازم در راستای تسریع در مشارکت متقاضیان با واریز آورده و سرعت‌بخشی به اجرا انجام شود.

عاملی اظهار کرد: با توجه به اجرای طرح‌های محرومیت‌زدایی از جمله طرح آب‌رسانی به ۴۵۴ روستای استان اردبیل، مساعدت نیروهای جهادی و آب و فاضلاب در اجرای این طرح ضروری است.

برنامه‌های مختلف برای ارتقای وضعیت آموزشی استان اردبیل اجرای می‌شود

وی: همچنین با توجه به رتبه پایین استان اردبیل در کنکور سراسری دانشگاه‌ها، برنامه‌هایی برای ارتقای این وضعیت اجرا می‌شود که در شهرستان‌ها نیز لازم است فرمانداران پیگیری‌های مورد نیاز را برای اجرای این برنامه‌ها که برای ارتقای وضعیت علمی و پرورش منابع انسانی موثر برای آینده استان است، به‌عمل آورند.

وی تصریح کرد: برگزاری کلاس‌های کنکور، کلاس‌های تقویتی و استخراج سوالات نهایی ۱۰ سال اخیر برای استفاده دانش‌آموزان، از جمله این برنامه‌ها است.

استاندار اردبیل: درجه‌بندی مدارس بر اساس معیارهای مختلف، از دیگر برنامه‌های ارتقای وضعیت آموزشی است که در این درجه‌بندی، فعالیت مدیران و معلمان مورد سنجش قرار گرفته و بر اساس این شاخص‌ها، درجه مدارس تعیین می‌شود.

وی افزود: همچنین در راستای رشد فرهنگی و پرورشی دانش‌آموزان، برنامه‌هایی با هدف ارتقای بهداشت، سلامت و مهارت‌های زندگی نیز اجرا می‌شود که باید مورد توجه و پیگیری قرار گیرد.

تاکتیک دشمن ایجاد ناامیدی نسبت به آینده است

استاندار اردبیل گفت: اغتشاشات اخیر از قبل برنامه‌ریزی شده بود که با تلاش و هوشیاری مردم و نیروهای امنیتی، هزینه اضافی بر مردم و کشور تحمیل نشد.

عاملی افزود: تاکتیک دشمن ایجاد فضای ناامیدی در بین مردم نسبت به آینده است که مردم  همواره این دشمنی‌ها را تشخیص داده و پایبندی خود را نسبت به ارزش‌ها ثابت کرده‌اند.

گفتنی است؛ در این نشست، معاونان استاندار اردبیل گزارشی از اقدامات انجام‌گرفته در حوزه‌های مرتبط ارائه کردند و فرمانداران هم نیازمندی‌های مناطق مربوط را اعلام و خواستار مساعدت مسؤولان استانی شدند.

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

نظراتی که حاوی توهین و تضییع حق بوده یا ضعیف و دارای بار حقوقی باشد، تائید نخواهند شد


آخرین اخبار