۱۲۰ فرصت سرمایه‌گذاری در استان اردبیل قابل اجرا است

یک سوم پرونده‌های کیفری در اردبیل مربوط به خشونت است

دستورالعمل‌های مراکز «مثبت زندگی» بازنگری شد

۴۰۰ راهدار اردبیل آماده ارائه خدمات در زمستان ۱۴۰۱ هستند

فعالیت ۲ هزار شرکت تعاونی در اردبیل

پروژه تامین آب روستای «نقدی علیا» به بهره‌برداری رسید

عملیات انتقال آب از سد احمدبیگلو به تصفیه‌خانه مشگین‌شهر از سر گرفته شد

برترین‌های جشنواره تئاتر منطقه‌ای مشگین‌شهر معرفی شدند

صحت عملکرد بیش از ۲۰۰ وسیله سنجش سبک در اردبیل بررسی شد

توسعه سرمایه‌گذاری در حوزه گردشگری آب اردبیل

راه‌اندازی نخستین آزمایشگاه قارچ شناسی در اردبیل

شوراهای فرهنگ عمومی استان‌ها تقویت می‌شوند

کد خبر: 37634 | تاریخ انتشار: 15:54:59 - یکشنبه 24 مهر 1401 | بدون نظر | |

ثبت اختراع دستگاه رگ‌یاب هوشمند توسط دانشجوی اردبیلی

دستگاه رگ‌یاب هوشمند با قابلیت اندازه‌گیری میزان اکسیژن خون و تعداد ضربان قلب که برای پیدا کردن رگ‌ها در انواع تزریقات استفاده می‌شود توسط عرفان گنجی، دانشجوی اردبیلی به ثبت رسید.
دستگاه رگ‌یاب هوشمند با قابلیت اندازه‌گیری میزان اکسیژن خون و تعداد ضربان قلب که برای پیدا کردن رگ‌ها در انواع تزریقات استفاده می‌شود توسط عرفان گنجی، دانشجوی پژوهشگر رشته مهندسی پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی اردبیل به ثبت رسید.
گنجی درباره این اختراع در جمع خبرنگاران اظهار کرد: این دستگاه برای پیدا کردن رگ‌ها برای انواع تزریقات در تمامی مراکز درمانی که عمل تزریقات در آن‌ها انجام می‌شود، کاربرد خواهد داشت و حتی مراکزی مثل خانه سالمندان هم می‌توانند از آن استفاده کنند.
قابلیت‌های به‌روز جدید برای آشکار ساختن رگ‌های پنهان بدن
وی با بیان این‌که این دستگاه خطرات انواع تزریقات را بسیار پایین آورده و جزو تجهیزات پزشکی بسیار پرکاربرد در این زمینه به‌شمار می‌رود، افزود: این اختراع با سیستم هوشمند و قابلیت‌های به‌روز و امکانات جدید برای آشکار ساختن رگ‌های پنهان بدن، برای تمام رده‌های سنی طراحی شده است و می‌تواند سطح کیفیت ارائه خدمات درمانی را ارتقا داده و باعث سهولت کار شود.
این دانشجوی پژوهشگر رشته مهندسی پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی اردبیل ادامه داد: در طراحی سعی شده است تا دستگاه ظاهر جذابی داشته باشد و ظاهر متفاوت آن کودکان را سرگرم کند و باعث همراهی بیش‌تر آنان در امر تزریقات شود.
گنجی در خصوص سایر فعالیت‌های خود در حوزه مهندسی پزشکی گفت: علاوه بر این دستگاه، ۲ اختراع دیگر با عناوین «ویلچر به همراه دستگاه اکسیژن‌ساز داخلی» و «دستگاه اکسیژن‌ساز طبی ویژه آمبولانس» را به ثبت رسانده و همچنین کتاب «نفسی از نفس» با نگاهی به نقش حیاتی اکسیژن بیماری‌های مرتبط به آن و دستگاه‌های کمک تنفسی اکسیژن‌ساز نبولایزر و ونتیلاتور با هدف کمک و راهنمایی جهت استفاده از دستگاه‌های مذکور را تألیف کرده‌ام.

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

نظراتی که حاوی توهین و تضییع حق بوده یا ضعیف و دارای بار حقوقی باشد، تائید نخواهند شد


آخرین اخبار