۱۲۰ فرصت سرمایه‌گذاری در استان اردبیل قابل اجرا است

یک سوم پرونده‌های کیفری در اردبیل مربوط به خشونت است

دستورالعمل‌های مراکز «مثبت زندگی» بازنگری شد

۴۰۰ راهدار اردبیل آماده ارائه خدمات در زمستان ۱۴۰۱ هستند

فعالیت ۲ هزار شرکت تعاونی در اردبیل

پروژه تامین آب روستای «نقدی علیا» به بهره‌برداری رسید

عملیات انتقال آب از سد احمدبیگلو به تصفیه‌خانه مشگین‌شهر از سر گرفته شد

برترین‌های جشنواره تئاتر منطقه‌ای مشگین‌شهر معرفی شدند

صحت عملکرد بیش از ۲۰۰ وسیله سنجش سبک در اردبیل بررسی شد

توسعه سرمایه‌گذاری در حوزه گردشگری آب اردبیل

راه‌اندازی نخستین آزمایشگاه قارچ شناسی در اردبیل

شوراهای فرهنگ عمومی استان‌ها تقویت می‌شوند

کد خبر: 38138 | تاریخ انتشار: 14:35:26 - چهارشنبه 27 مهر 1401 | بدون نظر | |

سلطان آبگرم های دنیا در مشگین‌شهر ساماندهی می‌شود

 ایرج بیگدلو عصر سه‌شنبه در جریان بازدید از مراحل آغازین طرح ساماندهی آبگرم قوتورسویی در مشگین‌شهر اظهار کرد: به رغم احداث ۲ مجتمع در این منطقه، با درخواست گردشگران، مسافران و اهالی قرار شد تا آبگرم اصلی قوتورسویی ساماندهی شده و با مشارکت اهالی منطقه وضعیت مطلوبی را پیدا کند.

وی تصریح کرد: قرار است در این محل مکان‌های اقامتی برای افزایش ماندگاری مسافر تهیه شده و در کنار آن ارائه خدمات متنوع با طراحی، طرح‌ها و مجموعه‌های مختلف در دستور کار قرار گیرد.

فرماندار شهرستان مشگین‌شهر از تأمین گاز و سنددار شدن اراضی محدوده این آبگرم خبر داد و گفت: برای راه ارتباطی این آبگرم و همچنین افزایش برقراری ارتباطات تلفن همراه، دکل‌های مخابراتی در این منطقه نصب خواهد شد.

بیگدلو افزود: تلاش ما بر این است تا در قالب طرح ساماندهی جانمایی برای کاربری‌های مختلف در نظر گرفته شود تا امکان ارائه خدمات مطلوب‌تر به اهالی و همچنین مسافران و گردشگران در بهترین شرایط مهیا شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: آبگرم قوتورسویی به عنوان گوگردی‌ترین آبگرم کشور همه ساله میزبان گردشگران و مسافران است که با توجه به راه دسترسی نامناسب و نبود برخی امکانات، حضور گردشگران در کمترین زمان و فرصت در این منطقه انجام می‌شود که امیدواریم در قالب طرح ساماندهی و اجرای طرح‌های خدماتی و رفاهی بتوان به افزایش ماندگاری مسافر و گردشگر کمک کرد.

بیگدلو یکی از ظرفیت‌های عظیم مشگین‌شهر را وجود آبگرم‌های متنوع در دامنه‌های سبلان عنوان کرد و ادامه داد: ما حتی در زمستان نیز می‌توانیم با فراهم کردن زیرساخت‌ها پذیرای گردشگران و مسافران داخلی و خارجی باشیم تا امکان افزایش تولید ثروت و درآمد از این محل برای اهالی فراهم آید.

فرماندار شهرستان مشگین‌شهر اضافه کرد: خود اهالی منطقه تصمیم گرفتند تا در اجرای این طرح ساماندهی مشارکت بالایی را داشته باشند که امیدواریم در ۲ سال آینده تمامی زیرساخت‌های مورد نیاز در منطقه قوتورسویی برای گردشگران فراهم آید.

source

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

نظراتی که حاوی توهین و تضییع حق بوده یا ضعیف و دارای بار حقوقی باشد، تائید نخواهند شد


آخرین اخبار