۱۲۰ فرصت سرمایه‌گذاری در استان اردبیل قابل اجرا است

یک سوم پرونده‌های کیفری در اردبیل مربوط به خشونت است

دستورالعمل‌های مراکز «مثبت زندگی» بازنگری شد

۴۰۰ راهدار اردبیل آماده ارائه خدمات در زمستان ۱۴۰۱ هستند

فعالیت ۲ هزار شرکت تعاونی در اردبیل

پروژه تامین آب روستای «نقدی علیا» به بهره‌برداری رسید

عملیات انتقال آب از سد احمدبیگلو به تصفیه‌خانه مشگین‌شهر از سر گرفته شد

برترین‌های جشنواره تئاتر منطقه‌ای مشگین‌شهر معرفی شدند

صحت عملکرد بیش از ۲۰۰ وسیله سنجش سبک در اردبیل بررسی شد

توسعه سرمایه‌گذاری در حوزه گردشگری آب اردبیل

راه‌اندازی نخستین آزمایشگاه قارچ شناسی در اردبیل

شوراهای فرهنگ عمومی استان‌ها تقویت می‌شوند

کد خبر: 39984 | تاریخ انتشار: 18:55:29 - پنج‌شنبه 5 آبان 1401 | بدون نظر | |

مدیر تولید جهاد کشاورزی شهرستان مشگین‌شهر:

مشگین‌شهر قطب تولید کدو تنبل است

ایلقارنیوز: احمد فیض عصر سه‌شنبه در جریان بازدید از مزارع برداشت گوجه فرنگی و کدو تنبل در مشگین‌شهر اظهار کرد: این شهرستان در تولید محصول کدو تنبل و گوجه فرنگی با رقم ۳۳ هزار تن توانسته جایگاه ممتازی را به خود اختصاص دهد.

وی تصریح کرد: شهرستان مشگین‌شهر با تولید بیشترین محصول کدو تنبل که از کیفیت بالایی برخوردار است، توانسته علاوه بر تأمین نیاز استان، به سایر مناطق کشور نیز محصول خود را عرضه کرده و از این محل منابع درآمدی برای کشاورزان به دست بیاید.

مدیر تولید جهاد کشاورزی شهرستان مشگین‌شهر گفت: امسال ۵۵۰ هکتار از اراضی شهرستان مشگین‌شهر به کشت کدو تنبل اختصاص یافته بود که از هر هکتار ۳۵ تن محصول به دست آمده است.

فیض رقم نهایی تولید این محصول جالیزی را ۲۰ هزار تن اعلام کرد و افزود: در کنار کدو تنبل، کشت گوجه فرنگی نیز توسط زارعین مشگین‌شهر جز برنامه‌ریزی‌های اصلی بوده است.

وی به تولید ۱۳ هزار تن گوجه فرنگی با کیفیت مطلوب اشاره کرد و ادامه داد: ده‌ها هزار نفر در ۶ ماه اخیر با کشت و فرآوری این محصولات در مشگین‌شهر مشغول کار بوده و درآمد مناسبی را به دست آوردند.

فیض در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: در شهرستان مشگین تلاش بر این است تا در کنار الگوی کشت، کشت و زرع محصولات جالیزی مورد توجه قرار گیرد که قطعاً از کشاورزان حمایت‌های لازم نیز انجام می‌شود.

وی تاکید وزارت جهاد کشاورزی را بر کشت قراردادی و الگویی یادآور شد و اضافه کرد: با توجه به تولید چهار محصول غله‌ای ارزشمند در کشور، امیدواریم کشاورزان مشگین‌شهری نیز در سال زراعی جاری بیش از گذشته به تولید گندم، جو، محصولات حبوبات و همچنین دانه‌های روغنی توجهی جدی‌تر داشته باشند.

فیض نبود صنایع تبدیلی را یکی دیگر از مشکلات و نارسایی‌ها در منطقه توصیف کرد و ادامه داد: تلاش بر این است تا با پشتیبانی و حمایت سرمایه‌گذاران در این زمینه برنامه‌های تحولی به وجود آید.

مدیر تولید جهاد کشاورزی شهرستان مشگین‌شهر بیان کرد: ۵۰۰ هزار تن محصولات باغی و زراعی در مشگین‌شهر تولید و روانه بازار مصرف می‌شود که انتظار کشاورزان توسعه تولید با فناوری‌های جدید است.

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

نظراتی که حاوی توهین و تضییع حق بوده یا ضعیف و دارای بار حقوقی باشد، تائید نخواهند شد


آخرین اخبار