۱۲۰ فرصت سرمایه‌گذاری در استان اردبیل قابل اجرا است

یک سوم پرونده‌های کیفری در اردبیل مربوط به خشونت است

دستورالعمل‌های مراکز «مثبت زندگی» بازنگری شد

۴۰۰ راهدار اردبیل آماده ارائه خدمات در زمستان ۱۴۰۱ هستند

فعالیت ۲ هزار شرکت تعاونی در اردبیل

پروژه تامین آب روستای «نقدی علیا» به بهره‌برداری رسید

عملیات انتقال آب از سد احمدبیگلو به تصفیه‌خانه مشگین‌شهر از سر گرفته شد

برترین‌های جشنواره تئاتر منطقه‌ای مشگین‌شهر معرفی شدند

صحت عملکرد بیش از ۲۰۰ وسیله سنجش سبک در اردبیل بررسی شد

توسعه سرمایه‌گذاری در حوزه گردشگری آب اردبیل

راه‌اندازی نخستین آزمایشگاه قارچ شناسی در اردبیل

شوراهای فرهنگ عمومی استان‌ها تقویت می‌شوند

کد خبر: 40869 | تاریخ انتشار: 16:55:56 - پنج‌شنبه 19 آبان 1401 | بدون نظر | |

توسعه زیرساخت‌های کتابخانه‌ای با فناوری‌های نوین

پروانه رضاقلیزاده عصر چهارشنبه در نشست با کتابداران استان اردبیل اظهار کرد: استان اردبیل دارای نویسندگان مطرح در حوزه‌های مختلف علمی در سطح ملی و استانی است که امیدواریم با تداوم چنین برنامه‌هایی از خدمات ارزنده آنها قدردانی شود.

وی نقش فناوری‌های نوین در حوزه کتابداری و تأثیر آن بر کتابخانه‌های عمومی را یادآور شد و تصریح کرد: با ظهور فناوری‌های جدید اطلاعاتی و ارتباطی عرصه‌های مختلف زندگی اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی جامعه تحت تأثیر قرار گرفته و متحول شده است.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان اردبیل گفت: عرصه کتابداری به عنوان یکی از تخصص‌های اطلاع‌رسانی نیز در جامعه اطلاعاتی و ارتباطی تأثیر گذاشته و هم تحت تأثیر آن قرار گرفته است.

رضاقلیزاده با بیان اینکه توسعه فناوری‌های نوین و الگوهای علمی کاربردپذیری اطلاعات، نقش مهمی در تحول این رشته بر جای گذاشته است، افزود: توسعه زیرساخت‌های کتابخانه‌ای با به‌روزترین فناوری‌ها و تجهیزات در دستور کار است و کتابخانه‌های عمومی به عنوان یکی از فراگیرترین نهادهای متولی فرهنگ در چند سال اخیر در نقاط مختلف شهری و روستایی گسترش یافته است.

وی از بخشودگی جرایم کتاب‌های دیرکردی از امانت در کتابخانه‌های عمومی این استان خبر داد و خاطرنشان کرد: این طرح تا ۲۷ آبان در سراسر کتابخانه‌های عمومی استان به شرط عودت کتاب ادامه می‌یابد.

رضاقلیزاده در بخش دیگری از سخنان خود اضافه کرد: در راستای جذب علاقه‌مندان به کتابخوانی و ایجاد مشوق‌های لازم برای حضور در کتابخانه‌های عمومی، طرح عضویت رایگان به مناسبت هفته کتاب، کتابخوانی و کتابدار در روز ۲۴ آبان ماه اجرا می‌شود.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان اردبیل بیان کرد: در حال حاضر تعداد کتابخانه‌های استان اردبیل ۸۲ باب با یک میلیون جلد کتاب است که ۶۵ باب از آنها زیر نظر مستقیم اداره کل کتابخانه‌های عمومی اداره می‌شود و ۱۷ باب دیگر با مشارکت سایر ارگان‌ها، نهادهای خصوصی و دولتی فعالیت می‌کند.

 

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

نظراتی که حاوی توهین و تضییع حق بوده یا ضعیف و دارای بار حقوقی باشد، تائید نخواهند شد


آخرین اخبار