۱۲۰ فرصت سرمایه‌گذاری در استان اردبیل قابل اجرا است

یک سوم پرونده‌های کیفری در اردبیل مربوط به خشونت است

دستورالعمل‌های مراکز «مثبت زندگی» بازنگری شد

۴۰۰ راهدار اردبیل آماده ارائه خدمات در زمستان ۱۴۰۱ هستند

فعالیت ۲ هزار شرکت تعاونی در اردبیل

پروژه تامین آب روستای «نقدی علیا» به بهره‌برداری رسید

عملیات انتقال آب از سد احمدبیگلو به تصفیه‌خانه مشگین‌شهر از سر گرفته شد

برترین‌های جشنواره تئاتر منطقه‌ای مشگین‌شهر معرفی شدند

صحت عملکرد بیش از ۲۰۰ وسیله سنجش سبک در اردبیل بررسی شد

توسعه سرمایه‌گذاری در حوزه گردشگری آب اردبیل

راه‌اندازی نخستین آزمایشگاه قارچ شناسی در اردبیل

شوراهای فرهنگ عمومی استان‌ها تقویت می‌شوند

کد خبر: 41582 | تاریخ انتشار: 18:41:46 - پنج‌شنبه 3 آذر 1401 | بدون نظر | |

جابجایی سه میلیون تن کالا در استان اردبیل

 کلیم‌الله وثوقی در بازدید از شرکت‌های حمل و نقل شهرستان پارس‌آباد با اشاره به جابجایی سه میلیون تن کالا در استان طی هشت ماهه اخیر اظهار کرد: این میزان جابجایی نسبت به مدت مشابه سال قبل که حدود ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تن بود ، افزایش هفت درصدی را نشان می‌دهد.

دبیر کمیسیون مدیریت اجرایی ایمنی حمل و نقل استان اردبیل با اشاره به اینکه در هشت ماه گذشته ۲۱۵ هزار و ۶۲۴ برگ بارنامه نیز در استان صادر شده، گفت: در مدت مشابه سال گذشته ۲۰۴ هزار و ۶۸۹ برگ بارنامه در استان صادر شده بود که امسال افزایش پنج درصدی را در صدور بارنامه شاهد هستیم.

عضو شورای ترافیک استان اردبیل عمده کالاهای جابجا شده را سیمان فله‌ای و کیسه‌ای ، انواع بنزین ، گازوئیل ،آب معدنی ، شمش آهن ، هندوانه و گندم برشمرد.

وثوقی در ادامه شهرستان‌های اردبیل،پارس‌آباد،نمین و بیله‌سوار را به ترتیب دارای بیشترین میزان جابجایی کالا در هشت ماهه گذشته عنوان کرد و خاطرنشان کرد: در مدت یاد شده یک میلیون و ۳۹۹ هزار تن کالا فقط در شهرستان اردبیل ۳۰۷ هزار تن کالا در شهرستان پارس‌آباد ، ۷۷۵ هزار تن در شهرستان نمین و ۱۴۷ هزار تن کالا نیز در شهرستان بیله‌سوار جابجا شده است.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل اظهار کرد: در هشت ماه گذشته ۱۷۲ هزار تن کالا در شهرستان خلخال جابجا شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل که حدود ۴۴ هزار تن بود ، افزایش حدود ۲۹۰ درصدی نشان می‌دهد.

وی بیان کرد: در این مدت بیش از ۱۰ هزار برگ بارنامه در هشت ماه گذشته در شهرستان اصلاندوز صادر شده که افزایش ۳۱ درصدی نشان می‌دهد.

وثوقی خاطرنشان کرد: ۹۰ شرکت حمل و نقل و ۲ باب پایانه کالا و در مجموع ۱۳ هزار و ۵۵۰ دستگاه ناوگان کالا در استان اردبیل در حال فعالیت هستند.

 

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

نظراتی که حاوی توهین و تضییع حق بوده یا ضعیف و دارای بار حقوقی باشد، تائید نخواهند شد


آخرین اخبار