۱۲۰ فرصت سرمایه‌گذاری در استان اردبیل قابل اجرا است

یک سوم پرونده‌های کیفری در اردبیل مربوط به خشونت است

دستورالعمل‌های مراکز «مثبت زندگی» بازنگری شد

۴۰۰ راهدار اردبیل آماده ارائه خدمات در زمستان ۱۴۰۱ هستند

فعالیت ۲ هزار شرکت تعاونی در اردبیل

پروژه تامین آب روستای «نقدی علیا» به بهره‌برداری رسید

عملیات انتقال آب از سد احمدبیگلو به تصفیه‌خانه مشگین‌شهر از سر گرفته شد

برترین‌های جشنواره تئاتر منطقه‌ای مشگین‌شهر معرفی شدند

صحت عملکرد بیش از ۲۰۰ وسیله سنجش سبک در اردبیل بررسی شد

توسعه سرمایه‌گذاری در حوزه گردشگری آب اردبیل

راه‌اندازی نخستین آزمایشگاه قارچ شناسی در اردبیل

شوراهای فرهنگ عمومی استان‌ها تقویت می‌شوند

کد خبر: 41048 | تاریخ انتشار: 18:43:02 - دوشنبه 23 آبان 1401 | بدون نظر | |

طرح‌های یکسان گردشگری مجوز احداث نمی‌گیرند

، فردین عینی بعد از ظهر یکشنبه در بازدید از زیرساخت‌های گردشگری استان اردبیل اظهار کرد: سیاست وزارت میراث فرهنگی جلوگیری از ایجاد طرح‌های یکسان و مشترک است و بر این پایه، رویکرد مقابله با اشباع طرح‌های گردشگری در مناطق مشترک را در پیش گرفته است.

وی با اشاره به اینکه در استان اردبیل نیز تلاش می‌کنیم تا طرح‌های مشابه گردشگری در یک منطقه خاص ایجاد نشود، تصریح کرد: احداث هتل در مناطق نمونه گردشگری که فاقد امکانات اقامتی و رفاهی هستند، در اولویت صدور مجوز قرار دارند.

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل از صرف هزینه‌ای بالغ بر ۷۷۰ میلیارد ریال اعتبار برای توسعه زیرساخت‌های گردشگری استان اردبیل خبر داد و گفت: با تخصیص این اعتبار در زمان مشخص از سوی میراث فرهنگی، شاهد توسعه زیرساخت‌های گردشگری در استان خواهیم بود.

عینی افتتاح چهار مسیر دسترسی به این زیرساخت‌ها در سال‌جاری را یادآور شد و افزود: مسیرهای دسترسی به منطقه نمونه گردشگری فندقلو شهرستان نمین، رینگ دور دریاچه گیلارلو شهرستان گرمی شامل چمن مصنوعی، آسفالت و سنگ فرش، مسیر دسترسی به منطقه گردشگری بولاغلار شهرستان نیر برای اتصال نقطه خروجی به اتوبان و مسیر دسترسی به منطقه گردشگری هیر برای افتتاح و بهره‌برداری در سال‌جاری به ویژه در ایام دهه فجر آماده می‌شود.

وی ساماندهی طرح‌های گردشگری در اردبیل را مهمترین اولویت میراث فرهنگی اعلام کرد و ادامه داد: کل اعتبارات دولتی سال‌جاری که برای این پروژه‌ها هزینه شده، ۷۷۰ میلیارد ریال است.

عینی در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: میراث فرهنگی نقش نظارتی خود را در اجرای این زیرساخت‌ها ایفا کرده و زمینه را برای حضور سرمایه‌گذاران و اجرای عملیات ساخت و ساز آماده می‌کنیم.

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل با اشاره به تأمین زمین، امتیازات و تسهیلات زیرساخت‌های گردشگری در اردبیل اضافه کرد: تعدادی سرمایه‌گذار نیز برای سرمایه‌گذاری در برخی تأسیسات گردشگری از جمله وله‌زیر مشگین‌شهر و طرح‌های گردشگری خلخال، پارس‌آباد و بیله‌سوار اعلام آمادگی کرده‌اند که ما از حضور آنها در اردبیل استقبال می‌کنیم.

 

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

نظراتی که حاوی توهین و تضییع حق بوده یا ضعیف و دارای بار حقوقی باشد، تائید نخواهند شد


آخرین اخبار