مجموعه ۴۰ تنی پرورش ماهیان سردآبی در مشگین شهر افتتاح شد

۳۰ هزار پرونده با مصالحه در اردبیل مختومه شده است

تحقق ۹۰ درصدی برنامه‌های ابلاغی اداره استاندارد اردبیل

افزایش سرعت وزش باد در اردبیل/بارش برف در ارتفاعات انتظار می رود

توسعه و محرومیت‌زدایی روستاها در اولویت قرار گیرد

هنرمندان اردبیلی جوایز جشنواره تئاتر فجر را درو کردند

واریز ۱۶۵ میلیارد تومان به حساب شهرداری‌ها برای توسعه عمرانی شهر

تعرفه گاز در مشگین‌شهر باید تغییر یابد

«امیر رجبی» مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی اردبیل معرفی شد

آغاز فعالیت کمیته‌های ستاد خدمات سفر در اردبیل

تحقق ۷۵ درصدی اشتغال در اردبیل/۵ هزار نفر صاحب شغل شدند

دولت اجرای رتبه‌بندی معلمان را با توان مضاعف پیگیری می‌کند

کد خبر: 41829 | تاریخ انتشار: 19:38:19 - سه‌شنبه 8 آذر 1401 | بدون نظر | |

عملیات انتقال آب از سد احمدبیگلو به تصفیه‌خانه مشگین‌شهر از سر گرفته شد

ایرج بیگدلو در مصاحبه با خبرنگار ایلقارنیوزبا اشاره به اقدامات انجام شده برای تامین آب پایدار شهروندان مشگین شهری اظهار کرد: طی سالهای متمادی گدشته برای تامین آب پایدار مشگین شهر اقدام اساسی نشده بود و شهروندان از سهم حقابه داران خیاوچای استفاده می‌کردند.

فرماندار مشگین شهر اظهار کرد: در همین راستا از استاندار محترم استان و نماینده مردم مشگین شهر در مجلس شورای اسلامی درخواست کردیم برای تامین آب پایدار مشگین شهر اقدام اساسی شود.

وی افزود: در حال حاضر در فاز نخست انتقال آب از سد احمد بیگلو به مشگین شهر پروژه انتقال آب به طول ۶ هزار و ۳۰۰ متر در حال احداث است تا پنج هزار متر مکعب به ظرفیت ۲۱ هزار متر مکعبی شهرستان اضافه شود.

بیگدلو ضمن عذرخواهی از شهروندان بابت قطعی دو روزه آب شرب در تابستان امسال اظهار کرد: بخشی از این مسائل طبیعی است اما بخشی دیگر قابل کنترل است و امیدوارم با اضافه شدن این مخزن، ذخیره آب به حدی برسد که شاهد قطعی طولانی مدت آب در مشگین‌شهر نباشیم.

وی گفت: برای تامین آب پایدار شهرستان مشگین شهر دو برنامه کوتاه مدت و بلند مدت در دستور کار داریم که انتظار داریم شرکت آب منطقه ای استان اردبیل به این برنامه‌ها توجه داشته باشد.

فرماندار مشگین شهر گفت: در کوتاه مدت شرکت آب منطقه ای باید نسبت به علاج بخشی سد اینچه نو اقدام کند. این سد با ۵۰ میلیون متر مکعب ظرفیت در فصل تابستان که فصل زراعی است آب شهر را تامین می کند و در صورت علاج بخشی نیاز نیست آب مورد نیاز بخش کشاورزی را از آنها دریغ کنیم.

وی اجرای طرح انتقال آب را برنامه بلندمدت تامین آب پایدار برای مشگین‌شهر عنوان کرد و گفت: با توجه به اینکه طول خط انتقال آب ۱۵ کیلومتر است که در آن باید سه ایستگاه و چهار مخزن احداث شود. در شرایط ایده آل و در صورت تخصیص درصدی اعتبارات تکمیل این پروژه تا سال۱۴۰۴ زمان خواهد برد بنابراین تا زمان بهره برداری از این طرح، حتما باید علاج بخشی سد اینچه نو در دستور کار باشد و شهروندان از منابع آب پایدار بهره‌مند باشند.

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

نظراتی که حاوی توهین و تضییع حق بوده یا ضعیف و دارای بار حقوقی باشد، تائید نخواهند شد


آخرین اخبار