۱۲۰ فرصت سرمایه‌گذاری در استان اردبیل قابل اجرا است

یک سوم پرونده‌های کیفری در اردبیل مربوط به خشونت است

دستورالعمل‌های مراکز «مثبت زندگی» بازنگری شد

۴۰۰ راهدار اردبیل آماده ارائه خدمات در زمستان ۱۴۰۱ هستند

فعالیت ۲ هزار شرکت تعاونی در اردبیل

پروژه تامین آب روستای «نقدی علیا» به بهره‌برداری رسید

عملیات انتقال آب از سد احمدبیگلو به تصفیه‌خانه مشگین‌شهر از سر گرفته شد

برترین‌های جشنواره تئاتر منطقه‌ای مشگین‌شهر معرفی شدند

صحت عملکرد بیش از ۲۰۰ وسیله سنجش سبک در اردبیل بررسی شد

توسعه سرمایه‌گذاری در حوزه گردشگری آب اردبیل

راه‌اندازی نخستین آزمایشگاه قارچ شناسی در اردبیل

شوراهای فرهنگ عمومی استان‌ها تقویت می‌شوند

کد خبر: 40940 | تاریخ انتشار: 8:46:28 - شنبه 21 آبان 1401 | بدون نظر | |

فرصت بیان نظرات در دانشگاه‌ها مهیا شود/پایان تسامح با اغتشاشگران

 حجت‌الاسلام محمد جعفرزاده در خطبه‌های این هفته نماز جمعه شهر اصلاندوز با اشاره به روند حوادث اخیر اظهار کرد: کشورهایی که به نحوی با آرمان‌های عدالت‌خواهانه انقلاب اسلامی مشکل دارند، از مدت‌ها پیش بودجه‌های بسیار سرسام‌آوری را برای ایجاد ناآرامی در جمهوری اسلامی هزینه کرده بودند.

وی تصریح کرد: رسانه‌های آنها از مدت‌ها پیش ایجاد شبهه می‌کردند و درصدد القای ناکارآمدی نظام اسلامی بودند، حال آنکه جمهوری اسلامی در غالب ابعاد مختلف ایجاد افتخار کرده است.

امام جمعه اصلاندوز با اشاره به اینکه در برخی عرصه‌ها نیز کاستی‌هایی ناشی از سوء مدیریت وجود دارد، گفت: یقین داریم این موارد نیز به لطف همت جوانان متقی، انقلابی و فرهیخته رفع خواهد شد.

حجت‌الاسلام جعفرزاده افزود: ما همچنان اعتقاد داریم که جوانان ما پایبند انقلاب هستند و ضمیر روشن جوانان ما لطافت روحی و سرشت مذهبی دارد.

وی با بیان اینکه برخی‌ها صدایشان در جامعه شنیده نشده و برخی‌ها نیز فریب خورده‌اند، خاطرنشان کرد: مطمئنیم در کوتاه مدت سره را از ناسره تشخیص خواهند داد.

حجت‌الاسلام جعفرزاده در بخش دیگری از سخنان خود اضافه کرد: مسئولان در دانشگاه‌ها و بسترهای آموزشی محیط‌های آزاد گفت‌وگو را برای بیان آزادانه نظرات و مطالبات جوانان فراهم کنند اما یک تاکید جدی خطاب به قوه قضائیه داریم، آن اینکه تسامح را با افرادی که مشخصاً با جان و مال مردم بازی می‌کنند، کنار بگذارند.

رئیس شورای فرهنگ عمومی اصلاندوز با تاکید بر لزوم حضور و هم‌افزایی‌های همه مسئولان در مراسم‌های فرهنگی شهرستان تاکید کرد: ترویج فرهنگ همت همه‌جانبه را می‌طلبد.

وی بیان کرد: تذکر و اخطار جدی می‌دهم که مسئولان شهرستان در حضور و هم‌افزایی در راستای رشد برنامه‌های فرهنگی جدی باشند و حتی صرف حضور در بر این برنامه‌ها را برای خود الزام مدیریتی دانسته و در این راستا جدی باشند.

حجت‌الاسلام جعفرزاده در ادامه سخنان خود اظهار کرد: مسئولان بدانند که به برکت این انقلاب، امانت مسئولیت به عهده آنها سپرده شده و بنابراین چنانچه در پیشبرد برنامه‌های فرهنگی کوچکترین سهل‌انگاری داشته باشند، بی‌تردید و بی‌تعارف به مردم معرفی خواهند شد.

وی تصریح کرد: الان زمان مدیران پروازی و وظیفی گذشته است، این طور نباشد که بعد از وقت اداری مسئول نیستید و می‌توانید در شهر ساکن نبوده و مرکزنشین باشید، مسئولان باید همیشه در خدمت مردم بوده و در شرایط حاضر مدیریت جهادی را در معنای حقیقی کلمه معنا ببخشند.

خطیب جمعه اصلاندوز با گرامیداشت روز کتاب و کتابخوانی گفت: فضاهای مجازی علی‌رغم اینکه حسنات خاصی دارد اما یک آسیب جدی اگر به علت گسترش این فضاها ایجاد شده، این است که فرهنگ کتابخوانی را با آسیب جدی مواجه کرده است.

حجت‌الاسلام جعفرزاده افزود: هر چند تنها فضای مجازی را نیز نمی‌توان علت تامه این موضوع دانست و از ابعاد گوناگونی می‌توان این موضوع را آسیب‌شناسی کرد اما اصولاً سهم بالایی در این زمینه دارد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: مسئولان فرهنگی ذائقه‌های موضوعی جوانان را شناسایی کرده و بر حسب این ذائقه‌ها به نشر کتاب‌ها بپردازند و از نویسندگان موفق در این سبک‌ها تجلیل کنند تا سبب ترغیب سایر نویسندگان بشوند و پویایی در این زمینه افزایش یابد.

حجت‌الاسلام جعفرزاده اضافه کرد: یکی از شاخص‌های توسعه فرهنگی، ترویج فرهنگ کتابخوانی است و اگر این فرهنگ کم‌رنگ شود، از این توسعه بی‌بهره شده‌ایم.

وی بیان کرد: گرانی کاغذ و هزینه‌های چاپ نیز مزید بر علت است تا مردم کمتر راغب باشند کتاب بخرند و این هزینه به مرور از سبد اقتصادی خانوارها رنگ باخته که انتظار می‌رود دولت فعلی به این نکته توجه داشته باشند و از نویسندگان و ناشران حمایت کنند تا مردم بتوانند هزینه کمتری را متحمل شوند.

حجت‌الاسلام جعفرزاده با اشاره به دستیابی سپاه پاسداران به موشک هایپرسونیک ادامه داد: از فرمانده هوا فضای سپاه که دیروز با بیان اینکه ایران موشک بالستیک هایپرسونیک را برای مقابله با سپرهای دفاعی هوایی تولید کرده و موجب غرور ملی شدند، قدردانی می‌کنیم.

امام جمعه شهرستان اصلاندوز گفت: کارشناسان این حوزه معتقدند که این دستاورد با عظمت یک پیشرفت بسیار چشمگیر در حوزه‌های موشکی است که از همه سامانه‌های سپر موشکی عبور می‌کند که از ۲ زاویه می‌شود به این امر نگاه کرد.

 

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

نظراتی که حاوی توهین و تضییع حق بوده یا ضعیف و دارای بار حقوقی باشد، تائید نخواهند شد


آخرین اخبار