مجموعه ۴۰ تنی پرورش ماهیان سردآبی در مشگین شهر افتتاح شد

۳۰ هزار پرونده با مصالحه در اردبیل مختومه شده است

تحقق ۹۰ درصدی برنامه‌های ابلاغی اداره استاندارد اردبیل

افزایش سرعت وزش باد در اردبیل/بارش برف در ارتفاعات انتظار می رود

توسعه و محرومیت‌زدایی روستاها در اولویت قرار گیرد

هنرمندان اردبیلی جوایز جشنواره تئاتر فجر را درو کردند

واریز ۱۶۵ میلیارد تومان به حساب شهرداری‌ها برای توسعه عمرانی شهر

تعرفه گاز در مشگین‌شهر باید تغییر یابد

«امیر رجبی» مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی اردبیل معرفی شد

آغاز فعالیت کمیته‌های ستاد خدمات سفر در اردبیل

تحقق ۷۵ درصدی اشتغال در اردبیل/۵ هزار نفر صاحب شغل شدند

دولت اجرای رتبه‌بندی معلمان را با توان مضاعف پیگیری می‌کند

کد خبر: 41843 | تاریخ انتشار: 9:54:48 - چهارشنبه 9 آذر 1401 | بدون نظر | |

فعالیت ۲ هزار شرکت تعاونی در اردبیل

 بهروز رحیم‌زاده ظهر دوشنبه در نشست با اصحاب رسانه با بیان اینکه ۲ هزار شرکت تعاونی در گرایش‌های مختلف با هدف رونق اقتصادی و اشتغال در استان اردبیل در حال فعالیت است، اظهار کرد: ۱۶ درصد اشتغال ایجاد شده در استان اردبیل مربوط به فعالیت شرکت‌های تعاونی است و اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز سعی کرده در تحقق اهداف و برنامه‌های این شرکت‌ها کمک‌کار و یاریگر آنها باشد.

وی با بیان اینکه احیای شرکت‌های تعاونی غیرفعال در استان مبنای کار است، گفت: امروزه نقش بی بدیل تعاونی‌ها در بهبود فضای کسب و کار، رونق تولید و اشتغال، ساماندهی نظام توزیع و عرضه و بازار کار بر کسی پوشیده نیست که ضرورت داد با تعامل هرچه بیشتر اتاق تعاون، اتحادیه‌ها و شرکت‌های تعاونی سهم این بخش از اقتصاد استان افزایش یابد.

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل از تحقق تعهد اشتغال ۶۰ درصدی در استان خبر داد و گفت: تعهد اشتغال در استان نزدیک به ۲۳ هزار و ۷۵۰ نفر است که تاکنون حدود ۱۲ هزار و ۶۰۰ نفر را توانستیم جذب کنیم و در تلاش هستیم با همکاری ارگان‌های مربوطه این تعهد محقق شود.

رحیم‌زاده با تاکید بر لزوم حمایت بیش از پیش بانک‌های عامل از طرح‌های تولیدی و سرمایه‌گذاری در استان اردبیل تصریح کرد: بخشی از مشکلات و موانع سر راه تولید مربوط به قوانین، دستورالعمل‌ها و بخشنامه‌ها است که امیدواریم با اصلاح برخی از قوانین به نفع واحدهای تولیدی و سرمایه‌گذاری شاهد رونق اشتغال در منطقه باشیم.

وی از پرداخت تسهیلات به ۳ هزار و ۷۸۸ کارگاه تولیدی در استان اردبیل خبر داد و گفت: ابلاغیه ارائه تسهیلات برای کارگاه‌های کوچک در روستاها و مناطق عشایری و شهرهای زیر ۱۰ هزار نفر از سال ۹۷ تاکنون ۴۷۰ میلیارد تومان بوده که در این راستا ۶ هزار و ۳۷۶ کارگاه برای دریافت تسهیلات به بانک‌ها معرفی شدند.

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل خاطر نشان کرد: ۸۹ میلیارد و ۵۰۰ میلیارد تومان سهم تسهیلات مشاغل خانگی استان بوده که در این زمینه ۲ هزار ۲۶۷ طرح به بانک‌ها معرفی شدند که ارزش مادی تسهیلات معرفی شده ۱۲۹ میلیارد تومان است.

رحیم‌زاده با بیان اینکه در سایه تلاش بازرسان و ناظران از واحدهای کارگاهی و تشدید نظارت‌ها کاهش حوادث ناشی از کار و ارتقای ایمنی را در فعالیت‌های عمرانی شاهد هستیم، گفت: ۱۱۶ هزار نفر بیمه شده اجباری در استان اردبیل وجود دارد که یک هزار و ۶۵٠ نفر مقرری بیمه بیکاری در استان دریافت می‌کنند.

وی در پایان با اشاره به دفاع از حق و حقوق جامعه کارگری خاطر نشان کرد: هم در هیئت‌های بدوی و هم در هیئت‌های تجدید نظر و مراحل نهایی صدور آرا سعی می‌شود تا حق و حقوق جامعه کارگری و کارفرمایی مورد توجه قرار گیرد و در تلاش هستیم تا یک فضای آرام و کم دغدغه‌ای را برای جامعه کارگری در ادامه فعالیت‌ها به وجود آوریم تا مشکلات و نارسایی‌ها در این حوزه به حداقل برسد.

انتهای خبر / مهدی انوری آذر

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

نظراتی که حاوی توهین و تضییع حق بوده یا ضعیف و دارای بار حقوقی باشد، تائید نخواهند شد


آخرین اخبار