۱۲۰ فرصت سرمایه‌گذاری در استان اردبیل قابل اجرا است

یک سوم پرونده‌های کیفری در اردبیل مربوط به خشونت است

دستورالعمل‌های مراکز «مثبت زندگی» بازنگری شد

۴۰۰ راهدار اردبیل آماده ارائه خدمات در زمستان ۱۴۰۱ هستند

فعالیت ۲ هزار شرکت تعاونی در اردبیل

پروژه تامین آب روستای «نقدی علیا» به بهره‌برداری رسید

عملیات انتقال آب از سد احمدبیگلو به تصفیه‌خانه مشگین‌شهر از سر گرفته شد

برترین‌های جشنواره تئاتر منطقه‌ای مشگین‌شهر معرفی شدند

صحت عملکرد بیش از ۲۰۰ وسیله سنجش سبک در اردبیل بررسی شد

توسعه سرمایه‌گذاری در حوزه گردشگری آب اردبیل

راه‌اندازی نخستین آزمایشگاه قارچ شناسی در اردبیل

شوراهای فرهنگ عمومی استان‌ها تقویت می‌شوند

کد خبر: 40956 | تاریخ انتشار: 16:45:47 - یکشنبه 22 آبان 1401 | بدون نظر | |

مسابقات قهرمانی بازی‌های رایانه‌ای در اردبیل برگزار می‌شود

سجاد مقدم  اظهار کرد: این رویداد در استان اردبیل سه روزه طراحی شده و علاقه‌مندان با مراجعه به سایت بازیکو به آدرس BAAZICO.IR می‌توانند مراحل ثبت‌نام خود را انجام دهند.

وی با اشاره به اینکه بازیکنان با انتخاب استان خود گیم‌نت دارای ظرفیت را انتخاب می‌کنند، تصریح کرد: نتیجه ثبت‌نام و محل برگزاری مسابقات به صورت پیامکی به بازیکنان اطلاع داده می‌شود و ما روز پنجشنبه و جمعه ۲۶ و ۲۷ آبان ماه شاهد برگزاری این مسابقات در گیم‌نت‌ها با داوری بنیاد خواهیم بود.

مسئول روابط بین‌المللی بنیاد بازی‌های رایانه‌ای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه روز شنبه نیز مراسم اختتامیه و اهدای جوایز در فدک انجام خواهد شد، گفت: این بازی‌ها در بستر بازی‌های فیفای ۲۲ است و جوایز نفر اول ۲۰ میلیون، نفر دوم ۱۵ میلیون و نفر سوم ۱۰ میلیون تومان در نظر گرفته شده است.

مقدم از حضور بانوان برای اولین بار در این مسابقات خبر داد و افزود: در این دوره از مسابقات برای اولین بار شرایط شرکت بانوان نیز فراهم شده و گیم‌نتی در اردبیل مختص بانوان با داوری بانوان و پرسنل خانم تجهیز خواهد شد.

وی مبلغ ثبت‌نام در سایت بازیکو در کل مسابقات را ۵۰ هزار تومان اعلام کرد و ادامه داد: بنیاد علاوه بر اینکه این مبلغ را به گیم‌نت‌ها برمی‌گرداند، در جلسه اخیر با مدیرعامل بنیاد مقرر شد که یک تسهیلات ۷۰ درصدی را برای دانش‌آموزان استان اردبیل در نظر بگیریم.

مقدم در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: با رایزنی با اداره کل آموزش و پرورش، دانش‌آموزان بدون مراجعه به سایت بازیکو و تنها با پرداخت ۲۰ هزار تومان می‌توانند در این مسابقات شرکت کنند.

وی اضافه کرد: در این شیوه ثبت‌نام دانش‌آموزان به جای مراجعه به سایت، به مدیریت مدارس مراجعه کرده و با ساز و کارهای اعلامی مراحل ثبت‌نام خود را انجام می‌دهند.

۴۰ هزار بازی ایرانی رده‌بندی شده است

مسئول روابط بین‌المللی بنیاد بازی‌های رایانه‌ای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی یکی از مهمترین خدمات بنیاد در رده‌بندی سنی بازی‌های رایانه‌ای را یادآور شد و بیان کرد: در این حوزه بنیاد بیش از ۱۲ سال است با تأسیس نظام رده‌بندی سنی بازی‌های رایانه‌ای، ۴۰ هزار بازی ایرانی و خارجی را در پنج رده سنی طراحی کرده است.

مقدم در ادامه سخنان خود اظهار کرد: این کار به قدری علمی و تخصصی است که امروز در دنیا تنها هفت نظام رده‌بندی سنی فعال داریم که یکی از آنها مربوط به بنیاد بین‌المللی بازی‌های رایانه‌ای ایران است.

وی با بیان اینکه در میان کشورهای اسلامی، ما تنها کشوری هستیم که این کار را انجام دادیم، تصریح کرد: تمام کشورهای اسلامی طبق استانداردهای اروپایی و آمریکایی از بازی‌های رایانه‌ای استفاده می‌کنند.

مقدم واحد «اسرا» را مسئول رده‌بندی بازی‌های رایانه‌ای در کشور اعلام کرد و گفت: با حضور ۲۱۰ نفر از اساتید برجسته کشور در حوزه روانشناسی، جامعه‌شناسی و معارف اسلامی سند ۷۰۰ صفحه‌ای در مورد چگونگی رده‌بندی سنی بازی‌های رایانه‌ای تنظیم و به تأیید شورای هماهنگی فرهنگی کشور رسید.

وی به فاکتورهای مناسب طراحی شده در این بازی‌ها اشاره کرد و افزود: طبق این سند بازی‌های رایانه‌ای از نظر میزان القای فاکتورهای ترس، میزان خشونت، میزان القای یأس و ناامیدی وجود محرک‌های جنسی، ناهنجاری‌های اجتماعی، نقض ارزش‌های ملی و مذهبی، مواد مخدر و… بررسی شده و در پنج رده سنی این بازی‌ها را طراحی می‌کند.

تشویق به بازی‌سازی و ورود به بازار کار بازی‌های رایانه‌ای

مسئول روابط بین‌المللی بنیاد بازی‌های رایانه‌ای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به دیگر رویکرد بنیاد بازی‌های رایانه‌ای کشور اشاره کرد و ادامه داد: ما در کنار انجام بازی، سعی داریم بازیکنان را تشویق به یادگیری بازی‌سازی کنیم.

مقدم در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: اینکه جوانان ما فقط وقت خود را صرف بازی کنند، این مطلوب نیست و ما دوست داریم از علاقه جوانان در راستای فراگیری حرفه پرسود بازی‌سازی استفاده شود تا در آینده بتوانند از این صنعت استفاده کرده و بازار کاری برای خود ایجاد کنند.

وی اضافه کرد: امروز در دنیا بازار بازی‌های رایانه‌ای یک بازار ۲۰۰ میلیارد دلاری است که در مقایسه با گردش مالی سایر صنایع، عدد قابل توجهی است که جای جوانان ما در این بازار بسیار خالی است.

مقدم بیان کرد: در این راستا بنیاد ۱۰ سال است که انیستیتوی ملی بازی‌های رایانه‌ای را تأسیس کرده که هنرجویان در سنین مختلف می‌توانند در دوره‌های یک تا ۲ ساله در بازی‌سازی شرکت کرده و این حرفه را یاد بگیرند.

وی در ادامه اظهار کرد: در مرکز رشد هنرجویان به صورت تیم‌های پنج نفره امکانات بازی‌سازی را دریافت می‌کنند تا یک بازی را شروع به تولید کنند، به محض تولید اولین بازی آنها را وارد سیستم حمایتی بنیاد به نام «همگرا» می‌کنیم که با جذب حمایت‌های سایر دستگاه‌های علمی و فرهنگی از بازی‌های تولید شده حمایت‌های ملی و تبلیغاتی می‌کنند تا بازی‌ها منتشر و تقویت شوند.

مقدم با بیان اینکه بنیاد خانواده‌های بازیکنان را نیز مخاطب خود می‌داند، تصریح کرد: برای اینکه خانواده‌ها بازی‌های مفید را برای فرزندان خود تشخیص دهند، واحد مدیریت مصرف بنیاد سایتی به نام سایت «چه بازی» را راه‌ندازی کرده که با راهنمایی والدین بازی‌های مفید و مناسب را برای فرزندان معرفی می‌کند.

۴۰ میلیون مخاطب بازی‌های رایانه‌ای داریم

مسئول روابط بین‌المللی بنیاد بازی‌های رایانه‌ای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه بازی‌های رایانه‌ای در دنیا سه میلیارد و ۲۰۰ میلیون مخاطب دارد، گفت: در ایران طبق آمار سال ۹۸ این عدد بیش از ۳۲ میلیون نفر بود که تا سال ۱۴۰۱ این رقم به ۴۰ میلیون نفر رسیده است.

وی با تاکید بر اینکه امروز به بازی‌های رایانه‌ای تنها به عنوان یک سرگرمی نگاه نمی‌شود بلکه به عنوان یک رسانه مهم و فراگیر است، افزود: این موضوع ضرورت پرداخت دستگاه‌های فراگیر کشور را به صنعت بازی‌های رایانه‌ای صد چندان می‌کند.

مقدم در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: در این عرصه بنیاد طبق مصوبه شورای عالی فرهنگی به عنوان متولی اصلی صنعت بازی‌های رایانه‌ای تأسیس شد که با ۲ رویکرد اصلی سعی داریم جوانان و نوجوانان را که مخاطبان اصلی ما هستند، به سمت تفریحات سالم تشویق و ترغیب کنیم.

مسئول روابط بین‌المللی بنیاد بازی‌های رایانه‌ای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزاری مسابقات را نیز در همین راستا اعلام کرد و ادامه داد: این مسابقات در قالب بازی‌های سالم و ایرانی برگزار می‌شود و امسال نیز با هدف تمرکززدایی از تهران هفتمین رویداد بازی‌های رایانه‌ای کشور در ۶ استان اردبیل، قزوین، مازندران، شهرستان ملارد تهران، خراسان رضوی و خوزستان برگزار می‌شود.

 

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

نظراتی که حاوی توهین و تضییع حق بوده یا ضعیف و دارای بار حقوقی باشد، تائید نخواهند شد


آخرین اخبار