۱۲۰ فرصت سرمایه‌گذاری در استان اردبیل قابل اجرا است

یک سوم پرونده‌های کیفری در اردبیل مربوط به خشونت است

دستورالعمل‌های مراکز «مثبت زندگی» بازنگری شد

۴۰۰ راهدار اردبیل آماده ارائه خدمات در زمستان ۱۴۰۱ هستند

فعالیت ۲ هزار شرکت تعاونی در اردبیل

پروژه تامین آب روستای «نقدی علیا» به بهره‌برداری رسید

عملیات انتقال آب از سد احمدبیگلو به تصفیه‌خانه مشگین‌شهر از سر گرفته شد

برترین‌های جشنواره تئاتر منطقه‌ای مشگین‌شهر معرفی شدند

صحت عملکرد بیش از ۲۰۰ وسیله سنجش سبک در اردبیل بررسی شد

توسعه سرمایه‌گذاری در حوزه گردشگری آب اردبیل

راه‌اندازی نخستین آزمایشگاه قارچ شناسی در اردبیل

شوراهای فرهنگ عمومی استان‌ها تقویت می‌شوند

کد خبر: 41063 | تاریخ انتشار: 12:56:29 - سه‌شنبه 24 آبان 1401 | بدون نظر | |

مشارکت شرکت‌های دانش‌بنیان در اجرای طرح هوشمندسازی منابع آبی استان اردبیل

 بابک خیاط رستمی روز دوشنبه در نشست رویدادهای کسب و کار نوین بخش آب اردبیل افزود: پاسخ به نیازهای فناورانه با استفاده از ظرفیت دانشگاه‌ها، شرکت‌های دانش‌بنیان و افراد صاحب ایده یکی از مهمترین برنامه‌های شرکت آب مطقه‌ای اردبیل در راستای ارتقا سطح عملکرد است.

وی با تشریح پنج نیاز اساسی بخش آب استان اردبیل افزود: کمیت و کیفیت منابع آب، فرسودگی تاسیسات در حال بهره‌برداری، مطالبات انباشته و درآمدزایی، خروج تجربه و دانش، فرایندها و ساختار سازمانی، پنج موضوع محوری این شرکت جهت ورود فناورانه در این عرصه است.

خیاط رستمی در پاسخ به نیازهای بخش آب اردبیل گفت: هوشمندسازی، استقرار سامانه و تجهیزات آنلاین، توسعه بانک اطلاعاتی، مدیریت دانش بر مبنای داده‌کاوی، مدیریت یکپارچه منابع و در نهایت پیاده‌سازی مدلی براساس هوش مصنوعی از راهکارهای فناورانه در این بخش است.

وی اظهار کرد: تهیه مدل آبخوان و سامانه مانتورینگ آبخوان‌های استان، طراحی و ساخت دستگاه اتوماسیون، مانتورینگ و کنترل از راه دور شبکه‌های آبیاری و زهکشی (تحویل حجمی آب جهت افزایش راندمان شبکه ها)، مدیریت هدررفت شبکه‌های انتقال و توزیع آب، فناوری‌های هوشمند در تشخیص هدررفت شبکه‌های انتقال و توزیع آب، افزایش راندمان شبکه انتقال آب، طراحی اپلکیشن نوبت بندی آبیاری در شبکه آبیاری و زهکشی و ارائه راهکارهای نوین علاج بخشی دشت ممنوعه اردبیل از محورهای این رویداد بود.

در پایان این رویداد یک روزه که با همکاری شرکت آب منطقه‌ای اردبیل و پارک علم و فناوری برگزار گردید از ۵ ایده منتخب تجلیل شد. منتخبین از خدمات شتابدهی و تسهیل‌گری شرکت آب منطقه ای اردبیل، پارک علم و فناوری استان و ستاد توسعه فناوری‌های حوزه آب و انرژی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری بهره‌مند خواهند شد.

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

نظراتی که حاوی توهین و تضییع حق بوده یا ضعیف و دارای بار حقوقی باشد، تائید نخواهند شد


آخرین اخبار