۱۲۰ فرصت سرمایه‌گذاری در استان اردبیل قابل اجرا است

یک سوم پرونده‌های کیفری در اردبیل مربوط به خشونت است

دستورالعمل‌های مراکز «مثبت زندگی» بازنگری شد

۴۰۰ راهدار اردبیل آماده ارائه خدمات در زمستان ۱۴۰۱ هستند

فعالیت ۲ هزار شرکت تعاونی در اردبیل

پروژه تامین آب روستای «نقدی علیا» به بهره‌برداری رسید

عملیات انتقال آب از سد احمدبیگلو به تصفیه‌خانه مشگین‌شهر از سر گرفته شد

برترین‌های جشنواره تئاتر منطقه‌ای مشگین‌شهر معرفی شدند

صحت عملکرد بیش از ۲۰۰ وسیله سنجش سبک در اردبیل بررسی شد

توسعه سرمایه‌گذاری در حوزه گردشگری آب اردبیل

راه‌اندازی نخستین آزمایشگاه قارچ شناسی در اردبیل

شوراهای فرهنگ عمومی استان‌ها تقویت می‌شوند

کد خبر: 40897 | تاریخ انتشار: 12:25:56 - جمعه 20 آبان 1401 | بدون نظر | |

هشتمین جشنواره تئاتر شمال غرب کشور در خلخال آغاز به کار کرد

 سعید نوریان معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل امروز چهارشنبه در آیین افتتاح هشتمین جشنواره منطقه ای و جشنواره تئاتر شمال غرب کشور در خلخال اعلام کرد: موفقیت‌های اخیر کسب شده از سوی هنرمندان هنر نمایش و تئاتر خلخال در سال‌های اخیر این شهرستان را به عنوان شهرستانی پیشرو و موفق در بخش دستیابی به اهداف هنرهای نمایشی و تئاتر تبدیل کرده است.

 معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل با تقدیر از همکاری فرمانداری، اعضای شورای تامین و مسئولین سایر دستگاه‌های اجرایی خلخال در برگزاری هشتمین جشنواره منطقه ای و جشنواره تئاتر شمال غرب کشور در این شهرستان افزود: با توجه به موفقیت‌های کسب شده از سوی گروه‌های نمایش و تئاتر خلخال در هفتمین جشنواره تئاتر منطقه ای این شهرستان، خلخال امسال به عنوان میزبان جشنواره منطقه شمال کشور امسال انتخاب شد.

 نوریان یادآورشد: از امروز این رویداد فرهنگی مهم با حضور بیش از ۶۰ نفر از هنرمندان هنر نمایش و تئاتر استان‌های آذربایجان شرقی، زنجان و اردبیل آغاز می‌شود.

 وی اضافه کرد: نتیجه فراخوان هشتمین جشنواره منطقه‌ای تئاتر خلخال و نخستین جشنواره تئاتر منطقه شمال غرب کشور در این شهرستان با شعار “تئاتر، نگرش مثبت، جامعه ایده‌آل ، کاهش آسیب‌های اجتماعی” و تحکیم بنیان خانواده،   ارسال ۲۲ اثر و متون نمایشی به دبیرخانه بوده که پس از بازخوانی و بازبینی ۱۱ اثر انتخاب شدند که ۸ اثر انتخاب شده از شهرهای اهر، میانه، تبریز، زنجان و خلخال به روی صحنه خواهند رفت.

نوریان اظهار کرد: از مجموع ۲۲ اثر راه یافته به مرحله پایانی داوری هشت اثر برای رفتن به روی صحنه انتخاب شده است که به علت غیبت هنرمندان شهرستان اهر ۷ اثر از امروز به روی صحنه می‌رود که چهار اثر مربوط به گروهای هنری و تئاتر شهرستان خلخال و سه اثر نیز مربوط به نمایندگان سایر شهرستان‌ها است.

 وی با بیان اینکه هشتمین جشنواره تئاتر منطقی و تئاتر منطقه شمال غرب کشور از امروز در محل سالن آمفی تئاتر مجموعه فرهنگی و هنری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی خلخال آغاز می‌شود، اضافه کرد: این جشنواره طی روزهای فردا و روز جمعه ادامه پیدا کرده و عصر روز جمعه با برگزاری مراسم اختتامیه و تجلیل از هنرمندان برتر آثار نمایشی برتر و دست اندرکاران برگزاری این رویداد هنری به کار خود پایان می دهد.

وی هدف از برگزاری این جشنواره را معرفی بیشتر قابلیت‌ها و ظرفیت‌های هنری هنرمندان هنر نمایش وتئاتر خلخال و زمینه‌سازی برای برگزاری نهمین جشنواره تائتر این شهرستان بصورت ملی در سال اینده اعلام کرد.

 

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

نظراتی که حاوی توهین و تضییع حق بوده یا ضعیف و دارای بار حقوقی باشد، تائید نخواهند شد


آخرین اخبار