۱۲۰ فرصت سرمایه‌گذاری در استان اردبیل قابل اجرا است

یک سوم پرونده‌های کیفری در اردبیل مربوط به خشونت است

دستورالعمل‌های مراکز «مثبت زندگی» بازنگری شد

۴۰۰ راهدار اردبیل آماده ارائه خدمات در زمستان ۱۴۰۱ هستند

فعالیت ۲ هزار شرکت تعاونی در اردبیل

پروژه تامین آب روستای «نقدی علیا» به بهره‌برداری رسید

عملیات انتقال آب از سد احمدبیگلو به تصفیه‌خانه مشگین‌شهر از سر گرفته شد

برترین‌های جشنواره تئاتر منطقه‌ای مشگین‌شهر معرفی شدند

صحت عملکرد بیش از ۲۰۰ وسیله سنجش سبک در اردبیل بررسی شد

توسعه سرمایه‌گذاری در حوزه گردشگری آب اردبیل

راه‌اندازی نخستین آزمایشگاه قارچ شناسی در اردبیل

شوراهای فرهنگ عمومی استان‌ها تقویت می‌شوند

کد خبر: 40957 | تاریخ انتشار: 20:02:42 - شنبه 21 آبان 1401 | بدون نظر | |

پروژه پست ۲۳۰ کیلوولت مشگین‌شهر تا پایان امسال وارد مدار می‌شود

همایون حائری روز جمعه در بازدید از پروژه پست ۲۳۰ کیلوولت مشگین‌شهر به خبرنگار ایرنا گفت: با همت همکاران برق منطقه‌ای آذربایجان کار پروژه پست ۲۳۰ کیلوولت مشگین‌شهر به خوبی پیشرفت کرده ، دو ترانس ۴۰ مگاولت آمپر نصب شده و سیم‌کشی شبکه هم در حال انجام است.

وی ادامه داد: تا پایان امسال اولین پست ۲۳۰ کیلوولت مشگین‌شهر وارد مدار می‌شود که تاثیر شایانی در تامین برق صنایع ، کشاورزی و نیز تامین برق منطقه خواهد داشت.

معاون برق و انرژی وزیر نیرو در زمینه نیروگاه زئوترمال مشگین‌شهر نیز اظهار کرد: در سایه پیگیری‌ها و اقدامات انجام شده این پروژه قرار بود اوایل امسال داخل مدار بیاید ولی با توجه به تجهیزاتی که برای شستشوی مجدد چاه و تامین سایر تجهیزات و از بین بردن رسوبات نیاز بود ، بزودی این تجهیزات در منطقه مستقر می‌شود و این پروژه را تا سه ماه اول سال آینده برق‌دار خواهیم کرد.

نماینده مردم مشگین‌شهر در مجلس شورای اسلامی نیز در این بازدید گفت: با راه‌اندازی پست ۲۳۰ کیلوولت مشگین‌شهر برق مورد نیاز صنایع ، بخش کشاورزی ، معادن و حوزه اقتصاد شهرستان مشگین‌شهر برای حدود ۳۰ تا ۴۰ سال آینده تامین و تضمین خواهد شد.

محمود عباس‌زاده ادامه داد: راه‌اندازی نیروگاه ژئوترمال مشگین‌شهر که از ۲۰ سال گذشته معوق مانده بود نیز با جدیت پیگیری شده ، تجهیزات سنگین لازم از جنوب کشور برای شستشوی رسوبات این چاه‌ها که بیش از دو هزار متر عمق دارند ، بار شده است.

وی اظهارامیدواری کرد بر اساس قولی که به مردم داده شده تا اسفندماه امسال ۵ مگاوات از این نیروگاه وارد مدار شود.

نماینده مردم مشگین شهر در مجلس شورای اسلامی در زمینه تبدیل تمام سیم‌های مسی شهرستان مشگین‌شهر به کابل‌های خودنگهدار نیز گفت: این پروژه در شهرهای مشگین‌شهر به پایان رسیده و در روستاهای بزرگ نیز آغاز شده است.

وی طرح اولویت‌دار دیگر وزارت نیرو را اجرای طرح جامع روشنایی شهرستان مشگین‌شهر دانست و افزود: این طرح با توجه به توریستی بودن منطقه و لزوم اجرای آن در محورهای منتهی به مراکز گردشگری سرعت قابل قبولی خواهد گرفت.

 

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

نظراتی که حاوی توهین و تضییع حق بوده یا ضعیف و دارای بار حقوقی باشد، تائید نخواهند شد


آخرین اخبار