۱۲۰ فرصت سرمایه‌گذاری در استان اردبیل قابل اجرا است

یک سوم پرونده‌های کیفری در اردبیل مربوط به خشونت است

دستورالعمل‌های مراکز «مثبت زندگی» بازنگری شد

۴۰۰ راهدار اردبیل آماده ارائه خدمات در زمستان ۱۴۰۱ هستند

فعالیت ۲ هزار شرکت تعاونی در اردبیل

پروژه تامین آب روستای «نقدی علیا» به بهره‌برداری رسید

عملیات انتقال آب از سد احمدبیگلو به تصفیه‌خانه مشگین‌شهر از سر گرفته شد

برترین‌های جشنواره تئاتر منطقه‌ای مشگین‌شهر معرفی شدند

صحت عملکرد بیش از ۲۰۰ وسیله سنجش سبک در اردبیل بررسی شد

توسعه سرمایه‌گذاری در حوزه گردشگری آب اردبیل

راه‌اندازی نخستین آزمایشگاه قارچ شناسی در اردبیل

شوراهای فرهنگ عمومی استان‌ها تقویت می‌شوند

کد خبر: 40958 | تاریخ انتشار: 16:18:30 - شنبه 21 آبان 1401 | بدون نظر | |

۱۴.۲۲ درصد جمعیت استان اردبیل مبتلا به دیابت هستند

میانگین ابتلای به دیابت در کشور را ۱۴.۱۵ درصد و حدود ۷.۵ میلیون نفر از جمعیت بالای ۲۵ سال ذکر کرد و گفت: درصد ابتلا به این بیماری در استان اردبیل کمی بالاتر از میانگین کشوری است.

وی همچنین با اشاره به فرا رسیدن ۲۳ آبان ماه روز جهانی دیابت افزود: انتظار می رود که همه شهروندان، جهت بررسی وضعیت خود از نظر ابتلا به دیابت و عوارض خطر مربوط به این بیماری اقدام کرده و با پیشگیری و اقدام به موقع، از آثار جبران ناپذیر ابتلا به این بیماری جلوگیری کنند.

معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان اردبیل همچنین نامگذاری ۲۱ الی ۲۷ آبان ماه هر سال تحت عنوان هفته ملی دیابت بیان کرد: شعار روز جهانی دیابت امسال “با آموزش دیابت، از آینده خود محافظت کنیم” انتخاب شده است.

وی مدیریت دیابت را نیازمند مراقبت، کنترل و درمان روزانه و در پیش گرفتن سبک زندگی سالم و آموزش مداوم دانست و اظهار کرد: افراد مبتلا به دیابت برای درک وضعیت خود و انجام اقدامات خودمراقبتی روزانه و ضروری و نیز به منظور حفظ سلامتی و جلوگیری از وقوع عوارض این بیماری، نیاز به آموزش مداوم دارند.

دکتر جعفرزاده با تاکید بر ضرورت بررسی و پیشگیری از ابتلا به دیابت اضافه کرد: دیابت یک بیماری جدی و مزمن است که در صورت کنترل نشدن، می‌تواند منجر به بروز عوارض قابل توجه، ناتوانی و حتی مرگ فرد مبتلا شود.

وی همچنین گفت: طی سال‌های اخیر، افزایش شیوع بیماری دیابت در جهان، این بیماری را به یکی از بزرگترین اپیدمی‌های تاریخ تبدیل کرده است و طبق آمار، درحال حاضر از هر ۱۰ بزرگسال ۲۰ الی ۷۹ سال در سراسر جهان، یک نفر با دیابت زندگی می‌کند.

معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان اردبیل تعداد مبتلایان دیابت در جهان را حدود ۵۳۷ میلیون نفر اعلام کرد و افزود: تقریبا نیمی از این افراد نمی‌دانند که به این بیماری مبتلا هستند و این عدم اطلاع از ابتلا به این بیماری در استان اردبیل نیز مشاهده می‌شود.

به گزارش ایرنا، استان اردبیل حدود یک میلیون و ۲۵۰ هزار نفر جمعیت دارد که بر اساس درصد اعلام شده، حدود ۱۷۸ هزار نفر از آنها مبتلا به درجاتی از بیماری دیابت هستند.

 

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

نظراتی که حاوی توهین و تضییع حق بوده یا ضعیف و دارای بار حقوقی باشد، تائید نخواهند شد


آخرین اخبار