۱۲۰ فرصت سرمایه‌گذاری در استان اردبیل قابل اجرا است

یک سوم پرونده‌های کیفری در اردبیل مربوط به خشونت است

دستورالعمل‌های مراکز «مثبت زندگی» بازنگری شد

۴۰۰ راهدار اردبیل آماده ارائه خدمات در زمستان ۱۴۰۱ هستند

فعالیت ۲ هزار شرکت تعاونی در اردبیل

پروژه تامین آب روستای «نقدی علیا» به بهره‌برداری رسید

عملیات انتقال آب از سد احمدبیگلو به تصفیه‌خانه مشگین‌شهر از سر گرفته شد

برترین‌های جشنواره تئاتر منطقه‌ای مشگین‌شهر معرفی شدند

صحت عملکرد بیش از ۲۰۰ وسیله سنجش سبک در اردبیل بررسی شد

توسعه سرمایه‌گذاری در حوزه گردشگری آب اردبیل

راه‌اندازی نخستین آزمایشگاه قارچ شناسی در اردبیل

شوراهای فرهنگ عمومی استان‌ها تقویت می‌شوند

کد خبر: 41035 | تاریخ انتشار: 18:47:08 - دوشنبه 23 آبان 1401 | بدون نظر | |

۶۰ انجمن علمی در دانشگاه محقق اردبیلی فعال است

 اسماعیل چمنی روز یکشنبه در همایش انجمن‌های علمی دانشجویی دانشگاه محقق اردبیلی در این مرکز دانشگاهی تصریح کرد: امروزه در کل دنیا و دانشگاه‌های بزرگ کشور، انجمن‌های علمی جایگاه ویژه‌ای یافته و از اهمیت فراوانی برخوردارند.
وی با بیان اینکه انجمن‌های علمی نباید فقط به چاپ یک نشریه یا برگزاری یک کارگاه اکتفا کنند، افزود: این انجمن‌ها می‌توانند فعالیت‌های فراتر از دانشگاه انجام دهند و رویکرد جدید دانشگاه محقق اردبیلی برگزاری دوره‌های مهارت آموزی نظیر تعمیرات موبایل و غیره برای دانشجویان است و این حرکت در برخی از انجمن‌های علمی آغاز شده است.
سرپرست دانشگاه محقق اردبیلی تاکید کرد: دانشجویان در کنار حرفه اصلی دانشگاهی خود حداقل یک حرفه دیگر را بیاموزند تا بعد از فارغ التحصیلی، دغدغه اشتغال نداشته باشند.

عباس فنی اصل معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه محقق اردبیلی نیز در این همایش گفت: انجمن‌های علمی این دانشگاه طی چند سال اخیر جزو سه تا پنج انجمن دانشگاه‌های برتر کشور بوده و برای دانشگاه ما افتخار کسب کرده اند.

وی افزود: تمام مباحث علمی را نمی‌توان در کلاس‌های درس ارائه داد و انجمن‌های علمی از جمله تشکل‌های دانشجویی هستند که سعی دارد خلاءهای علمی دانشگاه و نیازهای دانشجویی را رفع کند و معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه از انجمن ها حمایت می کند.

در پایان این همایش یکروزه از دانشجویان فعال و برتر انجمن‌های علمی دانشگاه محقق اردبیلی تجلیل شد.

دانشگاه محقق اردبیلی در سال ۱۳۵۷ با نام دانشکده کشاورزی تاسیس شده است و اکنون تعداد رشته‌های مصوب این دانشگاه ۲۸۱ رشته شامل ۶۲ رشته در مقطع دکتری، ۱۳۳ رشته مقطع کارشناسی ارشد، ۷۹ رشته مقطع کارشناسی و هفت رشته مقطع کاردانی است.
این دانشگاه دارای ۹ دانشکده، سه مرکز تحقیقات، سه پژوهشکده، ۱۹ هسته پژوهشی و یک مرکز نوآوری و رشد واحدهای فناور است و همایش‌های علمی و آموزشی متنوعی در آن با حضور مسئولان کشوری و استانی برگزار می‌شود.

 

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

نظراتی که حاوی توهین و تضییع حق بوده یا ضعیف و دارای بار حقوقی باشد، تائید نخواهند شد


آخرین اخبار