۱۲۰ فرصت سرمایه‌گذاری در استان اردبیل قابل اجرا است

یک سوم پرونده‌های کیفری در اردبیل مربوط به خشونت است

دستورالعمل‌های مراکز «مثبت زندگی» بازنگری شد

۴۰۰ راهدار اردبیل آماده ارائه خدمات در زمستان ۱۴۰۱ هستند

فعالیت ۲ هزار شرکت تعاونی در اردبیل

پروژه تامین آب روستای «نقدی علیا» به بهره‌برداری رسید

عملیات انتقال آب از سد احمدبیگلو به تصفیه‌خانه مشگین‌شهر از سر گرفته شد

برترین‌های جشنواره تئاتر منطقه‌ای مشگین‌شهر معرفی شدند

صحت عملکرد بیش از ۲۰۰ وسیله سنجش سبک در اردبیل بررسی شد

توسعه سرمایه‌گذاری در حوزه گردشگری آب اردبیل

راه‌اندازی نخستین آزمایشگاه قارچ شناسی در اردبیل

شوراهای فرهنگ عمومی استان‌ها تقویت می‌شوند

کد خبر: 40993 | تاریخ انتشار: 16:52:26 - یکشنبه 22 آبان 1401 | بدون نظر | |

۸۱ هزار جلد کتاب در کتابخانه عمومی بیله‌سوار موجود است

صاحبعلی اصغری  اظهار کرد: تلاش می‌شود حضور کتابخانه سیار در روستاها پررنگ‌تر شود تا جمعیت روستاهای شهرستان نیز که از نعمت کتابخانه‌ها محروم هستند، از کتاب‌های متنوع استفاده کنند.

وی ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی را زمینه‌ساز افزایش آگاهی و توسعه فرهنگی جوامع اعلام کرد و گفت: مطالعه و کتابخوانی از انواع آسیب‌های اجتماعی پیشگیری کرده و جوانان و نوجوانان را به سمت آگاهی‌بخشی هدایت می‌کند.

فرماندار بیله‌سوار از اقدامات مناسب در حوزه کتابخوانی و ترویج فرهنگ مطالعه در این شهرستان خبر داد و تصریح کرد: تقویت بخش کمک درسی کتابخانه‌ها و افزایش منابع مورد نیاز دانش‌آموزان در دستور کار است.

اصغری برگزاری ۱۷ برنامه فرهنگی در هفته کتاب و کتابخوانی در شهرستان بیله‌سوار را یادآور شد و افزود: تصمیم داریم در هفته کتاب از ظرفیت سایر ادارات، دستگاه‌های اجرایی و نهادهای فرهنگی در راستای برگزاری بهتر برنامه‌های گرامیداشت هفته کتاب و کتابخوانی و کتابدار در بیله‌سوار بهره بگیریم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: حدود ۸۱ هزار نسخه کتاب در کتابخانه‌های شهرستان موجود است و بیش از سه هزار و ۶۰۳ نفر در این کتابخانه‌ها عضو هستند.

اصغری با تبریک هفته کتاب و کتابخوانی اضافه کرد: از ۲۱ تا ۲۷ آبان ماه بخشودگی جرایم دیرکرد اعمال می‌شود و در ۲۴ آبان ماه عضویت رایگان برای مراجعان در نظر گرفته شده است.

فرماندار شهرستان بیله‌سوار برگزاری نمایشگاه کتاب، برگزاری جشن کتاب و تجلیل از خادمان کتاب، برگزاری همایش کتاب با نهضت بازگشت به مساجد، برگزاری نمایشگاه کارتن کتاب و… را از جمله برنامه‌های هفته کتاب و کتابخوانی در بیله‌سوار اعلام کرد.

 

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

نظراتی که حاوی توهین و تضییع حق بوده یا ضعیف و دارای بار حقوقی باشد، تائید نخواهند شد


آخرین اخبار